• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 HD Ağ ayarlama

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 HD Ağ ayarlama

Cihaz bugün geldi. Kurdum, kanalları gösteriyor ama internet bağlantısını yapamadım.

Statikten DNS ayarlarını giriyorum ama kaydetmediği için, bağlantı yok hatası veriyor.

İnternet bağlantı ayarı nasıl kaydedilir, yardımınızı bekliyorum.

Mach1 hocam,

Cihaza internet bağlantısını yapamadım,
    Statik teki DNS ayarlarını gidiyorum ama kaydetmiyor. Bu nedenle IPTV ye giremedim, internet bağlantısı yok diyor.
    Cihaza kablo ile internet bağlı ama internet bağlantısı yok notu çıkıyor.

Yardımınızı bekliyorum.

Yorum yap

Statik bağlantıda bir problem yok
      Menu- kurulum- internet bağlantısı
      Bağlantı yöntemi Kablolu bağlantı
      IP TÜRÜ STATİK
      Modem türün ne ise bazıları xxx.xxx.001.xxx li olur bazıları xxx.xxx.0002.xxx lidir
      192.168.002.213 mesela 213 verdim ben
      255.255.255.000
      192.168.002.001
      dns sunucu 008.0008.008.008
      kırmızı bağlan
      başarılı yazar ve bağlanır sorun yok
      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
      www.nextyazilim.com

Yorum yap

Mach1 hocam.

Yazdığınız gibi yaptım, başarılı yazıyor ama, oradan çıkıp IPTV tuşlayınca, hava durumuna girince, hepsinde internet bağlantısı yok yazıyor.

Yorum yap

Başarılı deyip kaydetti ise net var demektir iptvye hemen girmene gerek yok M+ ya bas youtube a gir dene film kütüphanesine gir dene tavşanları dene onlar ok se iptv de çalışır Iptv ye basınca girince sat tuşundan ülke listesinden türkçe vs leri seç dene statil almıyorsa dhcp yapıp oto almasını dene almıyorsa netinde kablonda sorun vardır yada bilgilerini yanlış giriyorsundur ağ ayarlarına .
          Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
          www.nextyazilim.com

Yorum yap

Mach1 hocam.

Özür dilerim, internet kablosu modemden çıkmış. o nedenle bağlanamamışım.

IPTV ye girdim, hiç bir şey yok, X Panel Ayarlarında URL, port, kullanıcı adı, şifre istiyor.

M+ dan, kütüphane, vod veya diğerlerine girdim hiç bir video film yok. Nereden nasıl oluyor?

CCcam bilgileri nerede ve nasıl giriliyor?

Uydu cihazını kapattıktan sonra, tekrar açınca, en son kapatılan kanal geliyor ve sinyal yok diyor, bir sonraki kanala geçiş yapınca, geçiş yapılan kanal çıkıyor ve bir önceki açılmayan kanal açılıyor.
            En son kanalın direkt açılması için ne yapmalıyım, neden ilk açılışta sinyal yok diyor?

Yorum yap

Kablon çıkmış işte bulmuşsun neyseki.
              X panel ve USB/Kullanıcı seçenekleri sana ait yani ister free ister paralı m3u listen varsa usbden yada xpanele kendin girersen liste ve kanallar gelir üye olduğun yere göre değişir yani kendin free yada paralı server bulursan.İptv tuşuna bastıktan sonra sat tuşuna basınca ülke listesinde 1. ve 2. seçeneklerden sonrakiler 3-22 arası cihazla beraber gelen freee hizmetlerdir onlardan birini seçersen 3 ve sonrasını liste karşına gelir ve seyredersin..
              Vodda kütüphanede ise kategoriye bas türkçe filmler gelecek
              M+ içinde internet portal ekranında service 1 2 playboy tavşan simgeleri yoksada o ekran kırmızı tuşa bas 1234 şifre gir gelir

Depo

Next Yazılımları için
              www.nextyazilim.com

Yorum yap

Sorunumu çözdüm nihayet.
                İnternet bağlantı ayarlarından, IP Türü, DHCP yaptıktan sonra, IP adresi ve diğerlerini girdikten sonra, Bağlan tıklıyoruz, denemek için ping test ediyoruz ve işlem bitiyor.
                Ben bu şekilde çözdüm, benim gibi ilk etapta çözemeyenler için belki faydası olur diye yazdım.

Daha ayar işleri bitmedi tabiiki, daha sırada diseq motorlu kollu anten ayarları yapacağım.

Yorum yap

Sen bayağı karıştırdın bi kere DHCP seçilince tüm ip adres giriş menusu kapanır birşey giremezsin hepsi koyu siyah olur bağlan dersin ve kendi hepsini oto alır statik seçersen elle girilir DHCP de değil ipleri kendi modemden alırsa zaten ping atmanada gerek yoktur..

Depo

Next Yazılımları için
                  www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X