• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

iOS 10 İşletim sistemindeki en son gelişmeler

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• iOS 10 İşletim sistemindeki en son gelişmeler

iOS 10 Nasıl Yüklenir? iOS 10’a Nasıl Geçiş Yapılır?
    Apple tarafından resmen kullanıma sunulan iOS 10 güncelleme ile artık alınabilir durumda.
    iOS 10 Nasıl Yüklenir? iOS 10’a Nasıl Geçiş Yapılır?
    Apple tarafından özel olarak geliştirilen ve bugüne kadarki en iyi işletim sistemi olarak tamamlanan iOS 10 için çalışmalar tamamlandı. Apple tarafından yapılan yazılı açıklama ile resmen kullanılabilir durumda olduğu açıklanan iOS 10 için siz de uyumlu cihazlarınızda yükseltme işlemlerini yapabilirsiniz. Üstelik yapılan son açıklamada aynı zamanda tüm sorunlarını da giderildiği açıklandı. Bu bakımdan siyah ekrana gibi hiçbir sorunla karşılaşmadan yükleme işlemlerini yapabilirsiniz.

iOS 10 Güncellemeye Başlıyoruz!

iOS 10 güncelleme işlemlerini başlarken ilk olarak cihazdaki profilin silinmesi gerekmektedir. Profil ekranına erişim sağlamak isteyen kişilerin aşağıdaki adımları takip etmesi gerekir;

Ayarlar> Genel> Profil

Bu sayfaya giriş yapıldığında en altta yer alan profili sil seçeneği ile profilinizi silmeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yapıldıktan sonra ise yine ayarlar bölümünden güncelleme ekranına erişim sağlanması gerekir. Bunun için takip edilmesi gereken adımlar ise şöyledir;

Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme

Bu bölüme giriş yaptığınızda direk Wi-Fi ağı üzerinden sağlayacağınız veri ile güncelleme paketini indirmeye başlayabilirsiniz. Seçim yapılacak ekran ise şöyledir;

Bu sayfa üzerinden güncelleme alma işlemlerine başladığınızda ilk olarak kısa bir onay ekranı gelecektir. Burada indir ve yükle seçeneği ile hemen indirme işlemlerini başlatabilirsiniz. İndirme işlemleri bağlantı hızınıza ve sunucunun yoğunluğuna göre belli bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Yükleme ekranında ise yüzdelik bilgi ekranından durumu takip edebilirsiniz. Bu bölüm ise şöyledir;

İndirme tamamlandıktan sonra yükleme işlemleri başlayacaktır. Bu sırada şöyle bir uyarı ekranı açılır.

Dilerseniz yüklemeyi erteleyebilirsiniz. Erteleme yapmayan kişiler için yükleme işlemleri kısa süre içerisinde başlayacak ve ardından yüklemenin tamamlandığında dair bir mesaj yayınlanacaktır.

Apple'ın çiçeği burnunda işletim sistemi iOS 10'un hatalarından dolayı şikayet eden kullanıcı sayısı da hayli fazla. Sizlere bu haberimizde iOS 10'daki çoğu hatayı nasıl çözeceğinizi anlatıyoruz.

Apple geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemininin final sürümünü kullanıcılarının beğenisine sundu.
    Yaptığı halka açık beta sistemi ile oldukça fazla geribildirim alan Apple, bu sayede işletim sistemindeki hataları mümkün olduğunda aza indirmeyi başardı.
    Fakat buna rağmen hala işletim sistemini kurarken dahi problem yaşayan kullanıcılar mevcut. Apple'a gelen şikayetler üzerine, şirket tarafından kullanıcılarına temiz kurulum yöntemi önerildi.
    iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Temiz kurulum yapmanın çeşitli yolları mevcut. En basit yöntemi ise telefonunuzun iCloud üzerinden veya iTunes üzerinden yedeğini aldıktan sonra, kablonuz aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes'taki geri yükle butonuna basın.

iPhone'umu Bul özelliğini kapattığınız takdirde herhangi bir problem olmadan cihazınız iOS 10'u baştan kurmaya başlayacak.
    Kurulum bittikten sonra yedek yüklememeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır çünkü yedeğinizde iOS 9'dan gelen kalıntılar kalmış olabilir ve yedeği geri yüklediğinizde problemleriniz tekrardan ortaya çıkabilir.
    Apple tarafından da şiddetle önerilen bu yöntem, işletim sisteminin bilinen çoğu hatasının çözümü olarak kabul edilmiş durumda.

Yorum yap

iOS 10 güncellemesi Apple tarafından resmi duyuru ile indirilebilir hale getirildi. Ayrıca iOS 10'a uyumlu cihazların listesi de yayınlandıktan sonra, kullanıcılar Apple cihazlarına kurulumu yapmaya başlarken, "Brick" sorunu ile karşılaşmaya başladılar.

iOS 10'da Brick Sorunu Nedir ?

iOS 10 güncellemesinden sonra "brick" sorunu gündeme gelmeye başlarken, kullanıcılar da yana yakıla bu sorunun cevabını arayama başladılar. Bu sorun güncellemeyi cihazınıza yükledikten sonra "brick" olduğu yani açılmadığı konusunda pek çok dönüşler alınmaya başlandı. Apple henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmazken, şu süre zarfı içerisinde güncellemeyi yüklememenizi tavsiye ediyoruz.

Her 10 cihazdan 1 tanesi şuanda Brick'e düştüğü konusunda Twitter üzerinden binlerce mesaj atılmaya başlandı. Ayrıca cihazınıza güncelleme yüklerken mutlaka "yedek" almanız gereklidir. Peki bu brick sorununu nasıl çözebiliriz ?

Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 800x599px.

iOS 10 Brick Sorunu Çözümü

Bu konuda telefonunuzu açabilmek için birazcık uğraşmanız gerekecek. Endişeye kapılmadan aşağıdaki vereceğimiz adımları izlemenizi tavsiye ediyoruz. Ardından brick olan cihazınızı tekrar kullanıma açabilirsiniz.

â± İlk olarak bilgisayarınızı açarak iTunes programını yüklemeniz gereklidir. Yüklüyse çift tıklayarak çalıştırın.

â± Ardından telefonunuz iOS 10 güncellemesinden sonra donduysa veya açılış ekranında kaldıysa açma / kapatma tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.

â± Eğer bu denemeden sonra yine cihazınız kapanmadıysa, Home + Açma Kapama tuşuna basılı tutarak cihazın kapatılmasını bekleyin. Cihazınız kapandıktan sonra aşağıdaki adımlara geçiş yapabilirsiniz.

â± iPhone cihazınız kapalı konumdayken Menü (Home) tuşuna basılı tutun.

â± Ardından Home tuşuna basılıyken, bilgisayarınızda iTunes uygulamasını çalıştırın ve USB kablonuzu bilgisayarınız ile telefonunuza bağlayın.

â± Cihazınızda USB kablo bilgisi veya iTunes logosunu görene kadar Home tuşundan elinizi çekmeyin.

â± Ardından telefonunuza bildirim geldiyse, elinizi home tuşundan çekebilirsiniz.

â± Daha sonra sizleri "iPhone bulundu" yazısı karşılayacak. iTunes programına geçiş yaparak "geri yükle" tuşuna basın ve cihazınızı kurtarın.

â± Geri yükleme işlemi başladıktan sonra USB kablonuzu işlem tamamlanana kadar çekmeyin.

â± Eğer iOS 10 güncellemesinden sonra brick sorunu yine yukarıdaki işlemler ile kurtarılmıyorsa, size yakın Apple Store'a giderek servisten yardım isteyin.

Yorum yap

iOS 10, güvenlik konusunda iOS 9'dan geride!

Rus araştırmacılar, iOS 10'un güvenliğinin iOS 9'dan daha zayıf olduğunu açıkladılar.

Yenilenmiş iMessage tasarımıyla ve widget'larla gelen iOS 10'un büyük bir güvenlik açığı barındırdığı ortaya çıktı. Moskova kuruluşlu siber güvenlik araştırma kurumu olan ElcomSoft, Apple'ın yeni işletim sistemi sürümünün şifre ile korunan yedekleme dosyalarını iyi koruyamadığını iddia etti.

ElcomSoft tarafından yapılan açıklamaya göre iTunes yedeklemelerindeki bir açıktan kaynaklanan güvenlik boşluğu, tüm cihazdaki yedekleme dosyalarını tehlikeye sokuyor. Güvenlik boşluğunun asıl nedeni, Apple'ın yeni işletim sistemi sürümünde bazı sıradan güvenlik denetlemelerine yer vermemiş olması. Bu güvenlik denetlemelerinin yokluğundan ötürü iOS 10'daki yedekleme dosyalarına erişmek, iOS 9'daki yedekleme dosyalarına erişmekten tam 2500 kat daha kolay. Aynı zamanda yedekleme dosyalarına erişmek adına gerekli olan şifrenin giriş denemesi sınırına sahip olmaması da işletim sistemi kullanıcılarının güvenliğini tehlikeye atıyor.

Yorum yap

iOS 10 ile beraber bir sürü yeni özellik kullanıcılara sunuldu. Bunlardan birisi de hem uyku saatinizi hem de uyanma saatinizi aynı anda gösteren "Yatma Zamanı" özelliği.

iOS 10 ile beraber kullanıcılara onlarca farklı özellik sunuldu. Bunlardan biri de uykusunu düzene kavuşturmak isteyen insanlar için geliştirilen "yatma zamanı" isimli özellik.

Sadece sabah uyanmanız için değil akşam yatmanız için de bir alarm kuran "yatma zamanı" seçtiğiniz uyuma ve uyanma saatlerine göre kaç saat uyuyacağınız konusunda bilgi veriyor.
          Yatma zamanı özelliği nasıl kullanılır?

iOS 10'da bu özelliği devreye sokmak için saat uygulamasını açın.
          Alt menüde üçüncü sırada yer alan "yatma zamanı" seçeneğine tıklayın. Uygulama size sabah kaçta uyanacağınızı, hangi günler bu saatte uyandığınızı ve kaç saat uyumak istediğiniz soracak.

Bunları yanıtladıktan sonra alarm müziğinizi ve yatma zamanından kaç dakika önce uyarılmak istediğinizi seçiyorsunuz ve alarmınız tamamlanıyor.

Alarm bu ayarların ardından size akşam yatmanız gereken saatte ve sabahleyin uyanmanız gereken saatte çalıyor. Ayrıca uygulamanın en önemli özelliklerinden biri olan uyku tarihi bölümü sayesinde uyku düzeninize ne kadar sadık kalabildiğinizi de görebiliyorsunuz.

Yorum yap

iOS 10 ile beraber bir sürü yeni özellik kullanıcılara sunuldu. Bunlardan birisi de hem uyku saatinizi hem de uyanma saatinizi aynı anda gösteren "Yatma Zamanı" özelliği.

iOS 10 ile beraber kullanıcılara onlarca farklı özellik sunuldu. Bunlardan biri de uykusunu düzene kavuşturmak isteyen insanlar için geliştirilen "yatma zamanı" isimli özellik.

Sadece sabah uyanmanız için değil akşam yatmanız için de bir alarm kuran "yatma zamanı" seçtiğiniz uyuma ve uyanma saatlerine göre kaç saat uyuyacağınız konusunda bilgi veriyor.
            Yatma zamanı özelliği nasıl kullanılır?

iOS 10'da bu özelliği devreye sokmak için saat uygulamasını açın.
            Alt menüde üçüncü sırada yer alan "yatma zamanı" seçeneğine tıklayın. Uygulama size sabah kaçta uyanacağınızı, hangi günler bu saatte uyandığınızı ve kaç saat uyumak istediğiniz soracak.

Bunları yanıtladıktan sonra alarm müziğinizi ve yatma zamanından kaç dakika önce uyarılmak istediğinizi seçiyorsunuz ve alarmınız tamamlanıyor.

Alarm bu ayarların ardından size akşam yatmanız gereken saatte ve sabahleyin uyanmanız gereken saatte çalıyor. Ayrıca uygulamanın en önemli özelliklerinden biri olan uyku tarihi bölümü sayesinde uyku düzeninize ne kadar sadık kalabildiğinizi de görebiliyorsunuz.

Yorum yap

Android için Facebook Messenger Lite sürümü çıktı

Facebook'un anlık mesajlaşma hizmeti Messenger, Android kullanıcılarının karşısına Lite sürümü ile çıkıyor. Peki, Facebook Messenger Lite sürümü neler sunuyor?

Facebook, geçtiğimiz yıllarda anlık mesajlaşma hizmetini bünyesinden ayırmış ve karşımıza Messenger uygulaması ile çıkmıştı. Facebook Messenger ilk etapta mesajlaşma hizmeti sunmanın ötesine geçememiş, ancak gelen güncellemeler ile arama yapma, Facebook'tan bağımsız çalışma ve dosya gönderimi gibi özelliklere kavuşmuştu. Android, iOS ve Windows Mobile platformlarında yer alan Messenger, şimdi de Lite sürümü ile karşımıza çıkıyor.
              Facebook Messenger Lite, sadece Android için!

Facebook Messenger Lite sürümü isminden de anlaşılacağı gibi ana uygulamanın kırpılmış hali olarak Google Play Store'daki yerini aldı. Android telefon pazarında üst segment telefonlardan daha fazla olan giriş ve orta seviye cihazları hedefine alan Messenger Lite sürümü, sadece 10 MB büyüklüğünde.
              Oldukça küçük bir yapıda olan uygulama, Messenger'ın giriş seviyesinde yer alan Android telefonlarda kasma ve yavaş açılma gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor. Messenger Lite sürümü şimdilik Sri Lanka, Tunus, Kenya, Venezuela ve Malezya ülkelerinde indirime sunuldu.

Facebook Messenger Lite APK. dosyasının, ilerleyen günlerde APKMirror gibi modifiye edilmemiş APK dosyalarını sunan güvenli sitelerde yayınlanması bekleniyor.

Yorum yap

iOS 10 iOS 9'u Geçti

iOS 10 işletim sistemi ile ilgili yapılan son açıklamalarda iOS 10 kullanım oranlarının iOS 9 işletim sistemini geçtiği belirtildi.

Apple tarafından piyasaya sunulan iOS 10 işletim sistemi kısa süre içerisinde kullanıcılar tarafından büyük ilgi görürken gösterilen bu ilgi en çok kullanılan işletim sisteminin iOS 10 olmasını sağladı. Yapılan resmi açıklamalarda sektörde iOS 9 işletim sisteminin yoğun olarak kullanıldığı ve iOS 10’un sunulduktan sonra kullanım oranlarında kısa süre içerisinde yüksek bir değişikliğin yapıldığı açıklandı.

Lider iOS 10

Bu bakımdan şu anda en çok kullanılan işletim sistemi iOS 10. İşletim sistemi kullanıcılara çok farklı özellikler ve kolaylıklar sağladığı gibi özellikle batarya kullanım süresinde de 1 saate varan artış sağlıyor.

Bu tür imkanlar sayesinde iOS işletim sistemine geçiş çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken kişiler artık yeni işletim sistemi ile çok daha iyi bir kullanım elde edebiliyor.

Son Oranlar Ne?

Apple tarafından iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımında görücüye çıkarılan ve kapsamlı bir şekilde özellikleri paylaşılan işletim sistemi şu anda yüzde 51.98 gibi bir kullanım oranına ulaşmış durumda. iOS 9 ise yaşanan değişikliğin ardından yüzde 44.49 gerilemiş durumda. Bu açıdan iki işletim sistemi arasındaki fark kapandıktan sonra iOS 10 öne geçmeyi başarırken şu anda yapılan yeni güncellemeler ile birlikte iOS 10 kullanım oranları giderek artış gösteriyor.

Yorum yap

Eğer cihazınızı iOS 10’a yükselttikten sonra internet bağlantınızda sorun yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Apple, Eylül ayının başında en yeni mobil işletim sistemi iOS 10’u uyumlu iPhone, iPad ve iPod Touch modellerine dağıtmaya başladı. Cihazını iOS 10’a yükselten çoğu kullanıcı şimdilik işletim sisteminden memnun olsa da, bazı kullanıcılar özellikle internet bağlantılarında sorunlar yaşıyor.

Eğer siz de Wi-Fi noktalarına bağlanmakta sorunlar yaşıyorsanız veya mobil veri bağlantısının kalitesinden şikayetçiyseniz, aşağıdaki yöntemi kullanarak sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
                  Genel kategorisine gidin.
                  En altta bulunan Sıfırla seçeneğine dokunun.
                  Açılan listedeki Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunun. Bu aşamada cihazınız sizden şifrenizi girmenizi isteyebilir.
                  Açılan uyarı penceresinde tekrardan Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunup işlemi onaylayın.
                  Bu işlemleri tamamladığınızda cihazınız yeniden başlatılacak ve ağ ayarlarınızın tamamı sıfırlanacaktır.

Sıfırlama işlemi yaklaşık bir dakika sürmektedir. Ardından cihazınız normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Ancak sıfırlama işlemi sonrasında da internet bağlantısı sorunlarınız çözülmediyse, cihazınızı iOS 10.0.2’ye güncellemek isteyebilirsiniz.

Eğer yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sorununuzu çözmediyse, iOS 10’u temiz kurulum ile yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Yorum yap

Kısa süre önce indirmeye sunulan yeni Apple işletim sistemi iOS 10, henüz bir ay geçmeden ciddi bir kullanıcı kitlesine erişmeyi başardı ve iOS 9'a yaklaştı.

Araştırma firmaları iOS 10 çıktığından beri geçiş oranlarını araştırsa da, Apple sonunda ilk resmi rakamları yayınladı. Görünüşe göre, bir aydan kısa bir süre içerisinde iOS kullanıcılarının yüzde 50'lik kısmı yeni işletim sistemi sürümüne geçiş yaptı. Bir diğer deyişle, şu an iOS yüklü her iki mobil cihazdan birinde iOS 10 bulunuyor.
                    iOS 10'a kısa sürede büyük geçiş oldu

iOS, geçtiğimiz ay 13 Eylül tarihinde piyasaya sürülmüştü ve rakamlara bakıldığında, yüzde 50'lik geçişlerin bir aydan kısa sürede gerçekleştiğini görüyoruz. Her ne kadar bu oldukça etkileyici olsa da, iOS 9'da durum çok daha iyiydi ve henüz bir hafta geçmeden, kullanıcıların yarısı yeni işletim sistemine geçmişti.

Veriler şirketin Apple Store mağazasından gelirken, Apple bu rakamları kullanarak uygulama ve oyun geliştiricilerine yardımda bulunacak. Şu anda Apple Store kullanan cihazların yüzde 54'ünde iOS 10 yüklüyken, iOS 9 ise bu sırada yüzde 38'e kadar geriledi. Diğer sürümler ise yüzde 8'de kaldı
                    iOS 9, yüzde 50 sınırını geçtiğinde firma bir açıklama yapmıştı ve bunun 'en hızlı iOS geçişi' olduğunu dile getirmişti. Bu da hâlâ geçerliğini koruyor veiOS 10 aynı başarıyı yakalayamadığı için muhtemelen firmadan buna özel bir basın açıklaması da gelmeyecektir.
                    Her şeye rağmen, bu rakamlar fazlasıyla etkileyici ve diğer markalarda nadir görülen bir durum. Muhtemelen iOS 10'la özel olarak gelen yeni özellikler ve güvenlik geliştirmeleri, kullanıcıları işletim sistemini yenilemeye itti ve miktar da artmaya devam ediyor.

Yorum yap

Hocam, daha önce de sormuştum sanırım, İPad3'e gelme ihtimali var mı İOS10 için?
                      Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
                      DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Apple iPhone 7 etkinliğinde iPhone 7 Plus modelinin Portrait moduna değinmiş ancak bunu güncellemeler ile sunacağının altını çizmişti. iOS 10.0.2 güncellemesinin ardından başlayan iOS 10.1 beta sürümleri ile bu özellik geliştiricilere sunulmuştu. Apple bugün de iOS 10.1 beta 3 güncellemesini geliştiricilerin beğenisine sundu.

iOS 10.1 beta 3 güncellemesi ile iPhone 7 Plus'taki Portrait modu daha stabil çalışıyor. Ayrıca hareketi azalt seçeneği açıkken iMessage efektlerinin görünmemesi sorunu da ortadan kaldırılıyor. Eğer iOS 10.1 beta 2 sürümünü kullanıyorsanız; Ayarlar>Genel>Yazılım güncelleme bölümünden iOS 10.1 beta 3 sürümünü yükleyebilirsiniz.

iOS 10.1 Final sürümünün Kasım ayı içerisinde sunulmasını bekliyoruz.

iOS 10.1 Beta 3 güncellemesini alan modeller
                        iOS 10.1 Beta 3 güncellemesini; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE,iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.

Yorum yap

iOS 10.1 ile tek elle klavye kullanımı kolaylaşıyor

iOS 10.1 güncellemesindeki kodlarda tek el ile klavye kullanmayı kolaylaştıran yeni özellik ortaya çıktı. iPhone 6/6s Plus ve iPhone 7 Plus sahipleri bu özellik ile tek elle çok kolay yazı yazabilecek.

Apple, geçtiğimiz gün geliştiriciler için iOS 10.1 Beta 5 güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncelleme ile iPhone 7 Plus'ın portre modu geliştirilmiş ve sistem performans ve kararlılığında iyileştirmeler yapılmıştı. iOS 10.1güncellemesinde bugün bir yenilik daha ortaya çıktı.
                          iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus ve iPhone 7 Plus sahiplerini yakından ilgilendiren bu özellik sayesinde tek el ile yazmak daha kolay hale geliyor. iOS klavyesini sağ tarafa çektiğinizde kopyala, kes ve yapıştır opsiyonları açılıyor ve klavye daralıyor. Bu sayede tek el ile yazmak daha kolay hale geliyor.
                          Tek el ile klavye özelliğinin tahminlere göre 25 Ekim tarihinde yayınlanacak olan iOS 10.1 Final sürümü ile sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor..

Yorum yap

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS için yepyeni bir özellik keşfedildi. iOS Simulator ile bulunan yeni özellik, özellikle iOS klayvesini sevenleri mutlu edecek.

iOS 10 kullanıcıları için yepyeni bir özellik kendini gösterdi. Uzun süredir ortalarda görünmeyen iOS tek elli klavye yeniden gün yüzüne çıktı.
                            iPhone içine gizlenen tek elli klavye

Geliştirici Steve Troughton-Smith, iOS Simulator ile iOS'u hackleyince ilginç bir özelliği ortaya çıkarttı. İşletim sistemi içine gizlenmiş bir kod ile iOS tek elli klavyeyi keşfetti.
                            Bu tarz klavye dizaynlarında küçük ellere sahip insanlar bile büyük telefonlar üzerinde kolayca yazı yazabiliyorlar. Bu kullanışlı klavye düzeninin ne zamandır orada gizli olduğuysa bilinmiyor.

Takip et
                            Steve T-S
                            ✔@stroughtonsmith

Today's fun hack (been there since at least iOS 8); the iOS keyboard has an unused left/right one-handed mode. Activated by edge-swipe
                            01:23 - 20 Ekim 2016

180180Retweet

258258 beğeni

Yine de işin sıkıntılı bir yanı var. Her ne kadar bu kodlar iOS 10 içerisinde saklı olsa da, Apple tarafından bir duyuru gelmediği sürece bu gizli özelliğikullanmak gibi bir şansımız yok.

Yorum yap

iOS 10.1 sürümünü denediniz fakat memnun kalmadınız mı? Eski sürüme geçmek isteyen kullanıcılar için hâlâ iOS 10.1'den vazgeçme şansı bulunuyor.

iPhone, iPad, iPod Touch modelleri için çıkan son güncelleme iOS 10.1 sizi memnun etmedi mi? iOS 10.1'den, iOS 10.0.2 veya iOS 10.0.3 modellerine nasıl geri dönebileceğinizi bu makalemizde anlatıyoruz.

iOS 10.1'den iOS 10.0.3 veya iOS 10.0.2'ye nasıl geri dönülür?

iPhone, iPad veya iPod Touch cihazlarınızı bir önceki sürüm olan iOS 10.0.2veya iOS 10.0.3'ye geri çevirebilirsiniz. Fakat unutmayın ki, bunu yaparken cihazınız tamamen sıfırlanacak. Dolayısıyla iTunes veya iCloud aracılığıyla dosyalarınızı yedekleyin.
                              Ayrıca iPhone'umu Bul seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun. Bunun için cihazınızda Ayarlar > iCloud > iPhone'umu Bul yolunu izleyin ve kapalı hâle getirin.
                              1. Geri dönmek istediğiniz sürümü (iOS 10.0.2 veya iOS 10.0.3) indirerek başlayın.
                              2. Eğer hâlâ yapmadıysanız, bilgisayarınıza iTunes indirin ve açın.
                              3. iPhone, iPad ya da iPod Touch cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosuaracılığıyla bağlayın.
                              4. iTunes sizin iOS cihazını ekranın sol üst köşesinde gösterecek. Cihazınızı seçerek ayarları açın.
                              5. Cihazınızı DFU moduna almanız gerekiyor. Bunun için Güç ve Home/Touch ID tuşlarına 10 saniye kadar basın ve ardından Güç tuşundan elinizi çekin. DFU moduna geçene kadar diğer parmaklarınız Home tuşunda olsun.
                              6. Bu işlemin ardından iTunes, cihazınızın Kurtarma Modu'nda olduğunu anlayacak. iTunes'ta, seçilen cihazlar kısmında Windows için Shift tuşuna, Mac için Option tuşuna basın ve iPhone'u Kurtar (Restore iPhone)seçeneğine basın.
                              7. Bunun ardından yeni bir pencere açılacak. Burada indirdiğiniz eski iOS sürüm dosyalarını seçin. iTunes geri dönme işlemini sağlayacaktır.
                              Bu arada eski sürüme dönme işlemi devredeyken, her şeyin yolunda gitmesi için bilgisayarınızı fazla kullanmaktan kaçının. iTunes, yükleme işleminin bittiğini haber verince, cihazınızın kablosunu çıkarın ve normal şekilde telefon veya tabletinizi kullanmaya başlayın. Her adımı doğru gerçekleştirirseniz, muhtemelen işlem 30 dakika kadar sürecektir.

Ayrıca hata düzeltmeleri ve diğer geliştirmeler sebebiyle iOS 10.1 ile devam etmeniz tavsiyemizdir ama yine de eski sürüme dönmek tamamen size bağlı. Ayrıca iOS 9 sürümlerine geri dönemeyeceğinizi de belirtelim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X