• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dikey WeTek Play 2 - LibreELEC 8.0 by Kszaq v8.0.2e

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

remote.conf etc altında olduğu için müdahale edilemediğini zannediyordum. Özelleştirilebildiğini şimdi fark ettim.

/storage/.config dizinine remote.conf dosyası oluşturdum. Raybuntu'nun projesinden aldım ve o sorun çözüldü. Teşekkürler.

Kumandadaki tuşların gecikmesi de bu remote.conf üzerinden bilinçli şekilde yapılmış bir şeymiş. release_delay satırının önüne # koyunca gecikme olmuyor. Daha güzel oldu.

Bak derim dediğin oynatımı görüntüyle eşitle seçeneği mi?

Evet genel manada bende beğendim. Buraya yazıyorum ki sen hem gelişmeleri takip ediyorsun hem de yabancı forumlarda aktifsin ve iletirsin diye usta. Rahatsız etmiyorumdur umarım.

Yorum yap

Aynen, o seçenek.

Ayrıca sizlerin burada aktif olmanız beni de hem burada hem de resmi forumlarda aktifleştiriyor.

Yani üretkenleştiriyor.

Seviniyorum böyle olunca.

Onun için rahat olun çünkü katkı yapıyorsun dostum.

Sevgiler...

Yorum yap

Bende bu akşam bu saatlerde yükleyip testlere başladım.
        BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Aynen, o seçenek.

Ayrıca sizlerin burada aktif olmanız beni de hem burada hem de resmi forumlarda aktifleştiriyor.

Yani üretkenleştiriyor.

Seviniyorum böyle olunca.

Onun için rahat olun çünkü katkı yapıyorsun dostum.

Sevgiler...
          Onla alakası yokmuş. 60 Hz olduğu için video oynatmaya başlayınca ve stopa basınca sanki ekran yenileme hızı değiştiği için siyah oluyor bir anlığına. 50 Hz yapınca böyle bir durum yok. Neyse 50 Hz' getirelim eskisi gibi.

Yorum yap

kralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Onla alakası yokmuş. 60 Hz olduğu için video oynatmaya başlayınca ve stopa basınca sanki ekran yenileme hızı değiştiği için siyah oluyor bir anlığına. 50 Hz yapınca böyle bir durum yok. Neyse 50 Hz' getirelim eskisi gibi.
            Çünkü TV'ninki 50Hz olunca birbirine uydurmaya çalışıyor ve o arada oluyor.

Sevgiler...

Yorum yap

Kanal değişimi biraz yavaş onun haricinde sanki daha stabil.Benim için önemli olanlardan biride HDMI-CEC oda iyi çalışıyor.
              BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
                - Kumandanın CH + - tuşunun yanı sıra bazı tuşlar tanımlanmamış işlevsiz.
                Bu yeni LIRC konusuyla alakalı olabilir, bunun için türlü türlü remote.conf dosyası deneyerek çözebilirsin diye düşünüyorum.

- 4K yayınlar takılıyor
                Hz'yi videoya uyumla seçeneğine bak derim.

- TV kanallarını ilk açışta kanal açılmadan önce ekran bi anlığına kararıyor görüntü öyle geliyor. HDMI temassızlık yapmış hissi veriyor.
                Bir üstte yazdığım seçenekle ilgili olabilir.

Bir de Libreelec genel sorunları var rahatsız ediyor.

Misal arkada video açıkken OSD'yi açınca videoda takılmalar oluyor. Yani diyelim kanal listesini açtım aşağı doğru gidiyorum aşağı tuşa bastıkça görüntü takılıyor.
                Evet, PIG'de video sorunu var, bunu iletmiştim Codesnake'e, o da bakacağım demişti.

Ama genel anlamda başarılı bir imaj.

Sevgiler...
                Üstat @kralex söylediği remote.conf dosyasını atarsan kumanda tuşları çalışıyor.

Yorum yap

Kszaq 8.2 (8.1.3) için konu açtım.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X