• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tp değiştirme ve silme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tp değiştirme ve silme

Super plus cihazımda sirustaki 1.tpyi silemiyorum sadece tp ekle seçeneği var diğer uydularda bu sorun yok sizdedemi aynı acaba.
    Alone_Wolf

arkadaşım bizde öyle bir sorun yok yanlız tp yi silsende birdahaki kanal taratmada aynı key geri geliyor

Yorum yap

arkadaşım tp ayar menüsünde kırmızı tuş tp değiştir sarı tuş sil seçeneği yok 1.tpde 2.tpde var
      Alone_Wolf

Yorum yap

neco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        arkadaşım tp ayar menüsünde kırmızı tuş tp değiştir sarı tuş sil seçeneği yok 1.tpde 2.tpde var
        Siriustaki 1 transponderde silinmeme bugı not alındı mach1 tarafından ileriki yazılımda düzeltilecek.

Yorum yap

İlginize teşekkürler tasarım arkadaşım
          Alone_Wolf

Yorum yap

Üstadlarım 2000 Super Plus DPCIS 'lar da Kanal Ekleme bölümünde frekans silerken veya girerken Bilgiler Hafızalanıyor derken bizi uzun bir vakit beklettiriyor.Bu durum her bir frekans için 2-4 saniye beni beklettiriyor.Bir liste gibi açılıp gerekmez TP'leri silmek , Mevcutları değiştirmek ve Yeni bir frekans girmek kolaylaştırılıp hızlandırılırsa çok minnettar kalacağım.
            Manager,Mach1,Doctor ve diğer üstadlarım sizlere bu hususta beni dikkate almanızı temenni ederim.

Yorum yap

nassat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Manager,Mach1,Doctor ve diğer üstadlarım sizlere bu hususta beni dikkate almanız için yalvardığımı belirtirim.
              Böyle ufak-tefek şeyler için yalvarmanıza değmez. Eğer yapılabilecek veya düzeltilebilecek bir durum varsa yapılır. Merak etme sen

Yorum yap

Çok Teşekkür ederim hocam.Siz saygıdeğer üstadlarımızın sayesinde gönlümüzce uyduları ayarlayıp izleyebiliyoruz.

Yorum yap

bir sey daha var...
                  mesala ben motorlu sistem kullaniyorum...
                  diyelimki 140 dogudaki uyduyu zaten konumum nedeniyle alamiyorum
                  ve o uydunun tp lerini silmek istiyorum...
                  Ve siliyorum amma...
                  Uydu seciminden uyduyu diasriya alinca...
                  Tekrar tpler geri geliyor..
                  Bir bug mudur yoksa boyle olmalidirmi

Yorum yap

koyuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    bir sey daha var...
                    mesala ben motorlu sistem kullaniyorum...
                    diyelimki 140 dogudaki uyduyu zaten konumum nedeniyle alamiyorum
                    ve o uydunun tp lerini silmek istiyorum...
                    Ve siliyorum amma...
                    Uydu seciminden uyduyu diasriya alinca...
                    Tekrar tpler geri geliyor..
                    Bir bug mudur yoksa boyle olmalidirmi
                    Bu bir bug değil. Kullanmayacağınız uyduyu kayıt yapmayacaksınız.

Yorum yap

Üstadlarım ne olursunuz benim dileğim olan 2000 Super Plus DPCIS 'lar da Kanal Ekleme bölümünde frekans silerken veya girerken Bilgiler Hafızalanıyor demesini istemiyorum..

bende küresel ısınmayı istemiyorum ama olacak...BU GEREKLİ..bu böyle olmazsa diğer yol gelir,buda yaptığın tüm işlemlerin cihazı standbydan kapatırken hafızalanması ee bu arada elektrik kesilirse yada cihazı standbydan kapamada fişten çekersende TÜM SONRADAN AYARLARLA BERABER AYARLADIKLARINDA gider ve cihaz reset yer...yani konulan her özellik güvenlik için VE ASLA RİSK EDİLEMEZ.binlerce denemeyle bu yol bulundu ve hjafıza düzenlendi.

Yorum yap

ufak bir ayrıntı

Bir tp'deki tüm kanalları silince sağ alt köşede tp'ye göre kanal sıralamada o tp'deki kutucuğun içinde boş yazıyor. O tp'yi ordan kaldırmak için tp'yi silmek yeniden kaydetmek gerekiyor. (Eğer tp'yi tamamen silmeyi düşünmüyorsanız.Çünkü bazı tp'ler bazen doluyor, bazen boşalıyor) Fazlalık yer işgal etmemesi amacıyla tp'de kanal kalmadığı zaman otomatikman tp'nin tp'ye göre kanal sıralama listesinden kalkması daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Sonuçta orda bulunan tp'ler kanal ihtiva ettiklerinden ordalar. Boş kibrit kutusunu atmamak gibi birşey bu. Saygılar...

Yorum yap

benimde bu konuda söyleyeceklerim var. tp listesi kanal listesi gibi pratik değil. kanal listesi gibi işaretleme yapıp topluca silinemiyor tp ler. yada kullanmadığım 130 un üzerinde uydu var. uydu bilgilerinide silemiyorum. cihazımda daha az bilgi az da olsa okadar hız demektir. kullanmadığım tp ve uyduları kanal listesi düzenler gibi silip taşıyamazmıyız. bu yazılımla çözülebilirmi acaba?

Yorum yap

lazurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            benimde bu konuda söyleyeceklerim var. tp listesi kanal listesi gibi pratik değil. kanal listesi gibi işaretleme yapıp topluca silinemiyor tp ler. yada kullanmadığım 130 un üzerinde uydu var. uydu bilgilerinide silemiyorum. cihazımda daha az bilgi az da olsa okadar hız demektir. kullanmadığım tp ve uyduları kanal listesi düzenler gibi silip taşıyamazmıyız. bu yazılımla çözülebilirmi acaba?
                            Şuan kullandığın tüm uyduları silip, tek bir uydu dahi bıraksan hızında değişme olmaz. Çünkü hafıza ona göre

Yorum yap

Bende aynı dertten dolayı @mach1 @doctor ve diğer üstadlara başvurdum ama galiba bir değişikliğe gidileceğini tp girme,silme,düzeltme sisteminin hızlandırılacağını sanmıyorum.@doctor hocamızın yukarıdaki açıklamaları bunu gösteriyor.Doctor hocamız girilen bilgilerin peşin peşin hafızalanmasının elektrik kesilsede birşey olmayacağını söylüyor.O yüzden böyle devam etmemiz gerektiğini bildiriyorlar.Ama çalışmayan TP silme olayında da toplu silme sisteminin gerçekleştirilerek pratikleştirilmesi iyi olurdu.Kısacası frekansları bekleye bekleye girmeye ve gereksiz tp'leri 2 saatte silmeye devam edeceğiz.Doktor hocamız diyor ki elektrik kesilmelerinde cihazımızın resetlenmemesi için bu olaya başvurduklarını belirtiyorlar.Hayırlısı diyoruz tabii ki kendileri ne derse doğrudur.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X