• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kim Nerden Neyi Aliyor:)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Tam karşımda ceviz ve ardıç ağaçları var bu yüzden aradan ve sağ taraftan:
    Aradan:
    42-Türksat
    26-Arabsat
    19-Astra
    16-Eutelsat W2
    Sağdan:
    13-Hotbird
    7-Eutelsat W3
    5-Sirius
    1-İntelsat
    5-Telekom
    7-Nilesat
    15-Telstar
    22-Niss
    30-Hispasat
    Astra ve İntelsat ile Telekom anten çapı küçük olduğundan zorlanarak alınıyor.

Yorum yap

üstad arada ağaç mağaç ama yinede epeyini alıyorsun yahukay:
      BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

150 bilsat çanak ile 4150 kanal ben diyeyim 35 siz deyin 37 uydu 75E 30W arası Uğur'la aynı yerden.
        Sevgi dolu saygılar

Yorum yap

arkadaşlar yayın aldığımız bölgeleri de belirtsek daha çok faydası olur....
          Forum Kuralları

Yorum yap

Selam Arkadaşlar: Uzun zaman önce yine bir formda okumuştum ( Uyducu balıkcı gibidir,tok da olsa Her tutuğu balık zevk verir.)Uydularda kanal sayısı bu anlamda güzeldir seyrine zaman bulunmasada Malatya 2m,sharp 0.4 elb.ile 30W-75E arasında toplam 2600 kanal 19=330,13=1100,30=162, 75=11 v.s 19ve 13 teki süper beemlerden bazılarını alamıyorum

Yorum yap

super beem ler zaten türkiye için sorun arkadasım.2.40cm çanak lazım.saygılar...
              İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

kırklareli merkez 2.0 mt lazer astra 600 kanal..
                (¯`'•.¸¯`'•.¸, ________________ , .•'´¯) .•'´¯)
                (¯`'•.¸¯`'•.¸««««««««««»»»»»»»»»¸.•'´¯).•'´¯)
                ----==>>>>--->Kaon Sunny Team TR & Ar/ge Club Turkey<---<<<<==----
                (_¸.•'´_¸.•'´««««««««««»»»»»»»»»`'•¸_)'•.¸_)
                (_¸.•'´(_¸.•'´¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `'•.¸_)`'•.¸_)

Teknik konularda pm atmayın foruma yazın birlikte çözüm bulalım..!

Yorum yap

Meraklılarda, özellikle ustalarda ne çanaklar varmış öyle, gıpta ettim. Biz 1.20 cm. ile idare ediyoruz... Hot Bird ve Hispasat iyi de, diğerleri eh işte...
                  Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
                  Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Yorum yap

uguruysal Nickli Üyeden Alıntı
                    Dicaprio abıcım. Bunu aksam evde sınyal sevıyelerıne bakarak daha dogru yazabılırım... Ama abicim uc asagi bes yukarı bazı uydulardan sadece 1-2 yayın bile olsa tek tek TP leri ele alarak asagıdakıuydulardan yayın alabılırsınız.

85.2°E Intelsat 709
                    80.0°E Express AM 2
                    75.0°E LMI 1
                    72.0°E PAS 4
                    70.5°E Eutelsat W5
                    68.5°E PAS 7
                    62.0°E Intelsat 902
                    57.0°E NSS 703
                    53.0°E Express AM 22
                    45.0°E PAS 12
                    42.0°E Türksat 1C
                    Eurasiasat 1
                    40.0°E Express AM 1
                    39.0°E Hellas Sat 2
                    36.0°E Eutelsat Sesat
                    Eutelsat W4
                    30.5°E Arabsat 2B
                    28.2°E Eurobird 1
                    26.0°E Arabsat
                    21.6°E Eutelsat W6
                    19.2°E Astra 1C (Birkac TP olabılır)
                    16.0°E Eutelsat W2
                    13.0°E Hot Bird 1
                    10.0°E Eutelsat W1
                    7.0°E Eutelsat W3A
                    5.0°E Sirius 3
                    1.0°W Thor 2
                    Intelsat 10-02
                    4.0°W Amos
                    5.0°W Atlantic Bird 3
                    7.0°W Nilesat
                    8.0°W Telecom 2D
                    11.0°W Express 3A
                    12.5°W Atlantic Bird
                    15.0°W Telstar 12
                    18.0°W Intelsat 901
                    22.0°W NSS 7
                    24.5°W Intelsat 905
                    27.5°W Intelsat 907
                    30.0°W Hispasat
                    YAZINI YENİ OKUDUM İLGİMİ ÇEKTİ 85.2 DOĞUYA NASIL YATIYO ÇANAK..
                    Bİ TÜRLÜ ANLAMADIM BAHSEDERMİSİN TEŞEKKÜRLER...........
                    VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
                    125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
                    GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

motorlu &#231;anaklarda eğer h.kolu kullanıyorsanız motorun d&#246;nme a&#231;ısı yaklaşık olarak110-120&#176;dir,iyi bir ayarla bu a&#231;ılar i&#231;erisindeki uyduları almanız olasıdır,yalnız en uzak uyduya gidip geri d&#246;n&#252;şte motorda biraz da olsa zorlanma olur....
                      Forum Kuralları

Yorum yap

Balıkkesir Ayalık 150 motorlu canak kullanmaktayım Türkiyeden alınan tüm uyduları seyretmekteyim Bilhassa HİSPASATTAN iyi almaktayım dosyalar 2301-4901-1911-1901 dosların tamamı saygılar Şifreleri bir alman sitesinden almaktayım
                        this

Yorum yap

sivas----150 cm off set bilsat 0.3db invacom lnb---astra 19 e 468 kanal---signal %30-%86 arası

Yorum yap

mpl Nickli Üyeden Alıntı
                            motorlu çanaklarda eğer h.kolu kullanıyorsanız motorun dönme açısı yaklaşık olarak110-120°dir,iyi bir ayarla bu açılar içerisindeki uyduları almanız olasıdır,yalnız en uzak uyduya gidip geri dönüşte motorda biraz da olsa zorlanma olur....
                            dostum ben 13 14 senedir montajcı ve teknikerim inanin pancar motoru ile 4 20 lik çanağı bile ayarladım 5.5 metreyi bile motorlu gördüm acak onlar oluyor
                            bizim 1. 2 metre çanaklarımız h motor ve bildiğimiz 18 24 inc motor kolu maunta çarpıyor ancak 72 doğu ve 45 batıya gidiyor....
                            VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
                            125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
                            GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

zaten aynı şeyden bahsediyoruz erencan h.kolu ile o a&#231;ılardan fazlasını almak imkansız,eğer 170-180&#176; lik bir a&#231;ı isteniyorsa o zaman amerikan yapımı b&#252;y&#252;k &#231;anaklar i&#231;in kullanılan (3m.ve &#252;zeri) şanzımanlı h.motorları var,yalnız tr.den bunları temin etme imkanı varmı yokmu onu tam olarak bilemiyorum ama ben yurt dışında kaldığım s&#252;rece bunlardan kullanmıştım ve &#231;ok iyi verim almıştım.....
                              Forum Kuralları

Yorum yap

arkadaslar uydu merakı hepınızde oldugu gıbı bendede var 2.m lık motorlu canagımla 30' batı 55'doguya kadar tum uyduları almaktayım.ancak buna ek olarak sabıt kullandıgım 4 adet daha canagım var bunlar cıft cıkıslı lnbler ıle
                                dıger odalarda bulunan cocuklarımın bılgısayar ve tv lerıne baglı.sabıt canagın da ayrıca faydası var.gece vaktı uygun uydulara motoru cevırmem gerekmıyor.
                                bulundugum yer ıtıbarıylede sanslıyım.bahcelı bır apartman ve onum acık.
                                ızledıgım uydulardan saymadım bayagı kanal alabılıyorum.ancak hepsını ızlıyormusun dersenız,elbettekı hayır.bunu hobısı olanlar bılır ve anlar.(yer Istanbul)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X