• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dreambox taki görüntüyü internette izlemek

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dreambox taki görüntüyü internette izlemek

Ev içerisinde yerel ağ üzerinden dreambox kontrol edilip tv izlenebiliyor. Biz evimizin dışından internet üzerinden dreambox ımıza ulaşıp görüntü izleyebilirmiyiz.

Ustalarımız belki bu konuda bizlere yardımcı olabilirler.

Şimdiden teşekkür ederim.
    Kolay gelsin...

bu teknık olarak olabiliyor.80 portunu modemden açarak bağlanıp izlemenız mumkun ama goruntu çok donuk takılmalı olarak geliyor..yanı izlemek neredeyse imkansız.buda net hızıyla alakalıçmaalesef tr'de net hızı buna uygun değil.yanı izlediğinden bi şey anlamazsın + 80 portunu açmak cihaz içindeki cccam config dosyanın çalışnmasına neden olabilr...belirteyim..

Yorum yap

:sagol:
      Cevabınız için teşekkür ederim. Bende 4 Mb/s ADSL bağlantısı mevcut, santralden bana gelen kablo mesafesi vb nedenlerle download hızı 3,2 olarak çalışıyor ama upload hızı muhtemelen değişmiyordur. Şu an hatırlamıyorum.

80 portunu açıp nasıl netten seyredebileceğim konusunda işlem aşamalarını nasıl öğrenebilirim.Yardımcı olunabilirse, bu sayede denemesini yapıp buradan bu hızla izlenilebilirlik oranınıda paylaşmış olurum.

Yorum yap

Ustalarım;
        Şu an internet üzerinden dreambox a ulaşabiliyor. Kanal değiştirip , ayarlarını değiştirebiliyorum.

Ancak görüntü yada ses gelmiyor. Sanırım ayarları ile ilgili bir durum. Aslında vlc gibi bazı ayarlarla çözünürlük düşürülebilir galiba ama ben bilemiyorum.

Bu konuda ustalarımın desteğini bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum yap

Artık görüntü ve ses de alabildim, ancak çok donma ve kırılmalı geliyor. Ses de keza kesik geldi. (Radyo sesi normaldi)

VLC stream kullanmadığım için açılmamış. Ama oradan ayarları bir türlü beceremedim. Hangi ayarlarla düşük çözünürlükte yayını alabilirim.

Sanırım modemden de bir şekilde upload hızımı ayarlamam lazım. çünkü 1 Mb/s upload hızım var. bu hız ile çok sorun yaşamamam lazım.

Ustalarım , arkadaşlar yok mu bir ayar bilgisi olan çok değişik çözünürlük ayarları var , çözemedim (şimdilik).

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X