• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Hdtv Hotbird Sİnyal Sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Görüşün için ve desteğin için teşekkür ederim. Neden Dreambox 600 pvr???

Yorum yap

sonsürat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      arkadaşım burası bir paylaşım forum sitesi hiçbir marka veya firmanın alt ve yan kuruluşu hiç değil herkes elinden geldiği kadar birbirine yardım etmeye çalışır hem aldığın cihazın bir aldığın bayi iki servis tabiki forum destek verecek ama herşeyi forumdan bekleme aldığın bayii ile görüş yetkili teknik servisle bi görüş belki olur yada dream box dm 600 pvr al
      Forumları takip ediyorsanız ve farkındaysanız yeni çıkmış bir cihaz ve alt yapısını iyi bir şekilde oturtmak için markanın destekçisi olan kişiler yardım etmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve yazılımdaki eksikleri tamamlamaya gayret ediyorlar cihazın teknik bir sorunu yüzünden bizim bu problemi yaşadığımızı düşünmüyorum ve yazılımla hallolacak bir problem olduğu görüşündeyim, kaldi ki, üstüne bastıra bastıra yapılabilecek herşeyi denediğimizi bildiriyoruz yani armut piş ağzıma düş diye beklemiyoruz. Ayrıca; başka bir cihazı tavsiye edecek bölüm burası değil merak etmeyin ben 4 tane cihaz değiştirdim ve Next haricinde elimde bulunan başka marka bir hd cihazıda üste para verip dreambox' la takas etmek isteyen çok arkadaş var onuda belirtmek isterim.

Yorum yap

sayın H.belir bu gibi problemler yaşamaman için sadece bir tavsiye tabi hd değil ama cs olayı problemsiz onun için sinyal sıkıntısıda yok ....
        POWER BYALVER DİJİTAL

Yorum yap

hbelir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Arkadaşlar konuyu ben açtım. Sorunumuzu açık bir şekilde ifade ettik ve birkaç arkadaş da destekledi. Öncelikle yardımcı olmaya çalışan herkeze çok teşekkür ederiz. Fakat malesef hala sorun düzelmedi. Bizimkine benzer bir sorun da port sorunu olarak başka bir konu başlığı altında açıldı. Orada da arkadan kapatıp açınca herşey düzeliyor. Demekki bazı cihazlarda standbya alındığında bir problem oluyor (Dikkat edin hepsinde demiyorum).

Benim istediğim bu işin ustalarının "evet sizin cihazda bir sorun var servise götürünn" veya "biraz sabredin yakında yazılımla bu sorun düzelir" demesi.

Çünkü yapılabilecek herşeyi denedik.

Ayrıca şunuda belirteyim, bizim amacımız cihaza çamur atmak değil, çok özenerek aldığımız hdtv yi de 2000cıs gibi sorunsuz ve mükemmel bir şekilde kullanabilmek.

Saygılarımla...
          Katılıyorum, diğer konu başlığını açan benim. Port sorunu da hala halolmadı. Biz sadece çözüm arıyoruz, ustaların bir yol göstermesini, ilgilenmesini bekliyoruz. Tabii ki ne kadar yoğun olduklarını, NEXTi geliştirmek için ne kadar çalıştıklarını biliyoruz ve takdir ediyoruz. Onların sayesinde bu günlere geldik. Teşekkür ediyoruz, ve bu sorunumuza da bir çözüm bulmalarını, bir yol göstermelerini rica ediyoruz.
          Saygılarımla

Yorum yap

Az önce tekrar uydu teknik servisi geldi diqec switchi değiştirdi ama sonuç yine aynı ve bende Yüksel Elektronik' ten Kemal beyi arayıp durumu anlattım ve gelip evimde durumun tespit edilmesi sorunun çözülmesi için Next' in teknik servisini çağırdım, Kemal bey forumlarda problem yaşayanlardan hiçbirisinin kendilerini aramadığını söyledi, Mine hanımı aradım ve evime yakın bir servis istedim oda Pendik servisini yönlendirdi ve beni aradılar sorunun büyük bir ihtimalle yazılımla ilgili olduğunu söylediler çünkü yapılabilecek herşeyi yapmışsınız dediler neyse sonuç itibariyle 30,00.-ytl servis ücretini ödiyerek birde servise tespit ettireceğim herhalde bugün gelir, belkide cihazı alıp gidecek gelişmeleri tekrar buradan aktarırım.

Yorum yap

bastet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Az önce tekrar uydu teknik servisi geldi diqec switchi değiştirdi ama sonuç yine aynı ve bende Yüksel Elektronik' ten Kemal beyi arayıp durumu anlattım ve gelip evimde durumun tespit edilmesi sorunun çözülmesi için Next' in teknik servisini çağırdım, Kemal bey forumlarda problem yaşayanlardan hiçbirisinin kendilerini aramadığını söyledi, Mine hanımı aradım ve evime yakın bir servis istedim oda Pendik servisini yönlendirdi ve beni aradılar sorunun büyük bir ihtimalle yazılımla ilgili olduğunu söylediler çünkü yapılabilecek herşeyi yapmışsınız dediler neyse sonuç itibariyle 30,00.-ytl servis ücretini ödiyerek birde servise tespit ettireceğim herhalde bugün gelir, belkide cihazı alıp gidecek gelişmeleri tekrar buradan aktarırım.

Emeğiniz için teşekkürler. Umarım olumlu bir gelişme olur. Hemen paylaşırsanız çok sevinirim. Kolay gelsin.

Yorum yap

bendede aynı sorun var kar yağdığından beri multiler absat açmıyor açsada kırık kırık sinyal seviyesi düşük diğer kanallarda açmıyordu ama onnlar geldi bunların yanında açmayan daha kanallar var sinyal yok diyor acaba nedendir swiç bozulmuş olabilirmi aynı swiçten türksat ta yayın yapıyor ama orda şimdi sorun yok bilgilendirirseniz sevinirim
                teşekkürler

Yorum yap

ofset değil de parabol canak kullanıyorsanız kar çanağın odaklanma noktasına yağdığı ve kar tuttuğu için sorununuz normal bütün cihazlarda aynı şey olur canak ayarının iyi olmamasıda bir etkendir bizde kullanıyoruz fakat yazdığınız sorunlar bizde yok çanak ayarı ve parabol canağın kardan etkilenmesini bir cihaza mal etmeniz yanlış arkadaşım...
                  MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

teşekkürler havalar düzelince çanak ayarına baktıracağım çanak çatıda sağolun

Yorum yap

Next Yetkili servisi geldi ve sorunu yerinde tespit etti Kemal beye aktaracak, kendi yanında getirdiği cihazını Next' e takılı olan kabloya taktı ve Hotbird sinyalinin full olduğunu gördü ve sorun şu anda çözülmüş değil sitede kurulu olan santral Botech marka, santralle ilgili bilgi alındı herhalde ona göre bir çözüm üretilecek sitede kurulu olan sistemle ilgili bir uyumsuzluğuda varsa yapacak bir şey yok 256 dairelik sitenin uydu sistemini Next' e uyumsuz diye yeni baştan değiştiremeyiz ayrıca; benim haricimde hiçkemsenin sistemle ilgili bir problemi yok. Forumda bu sorunu dile getiren arkadaşlardan Next Yüksel Elektronik' ten Kemal beyi aramalarını ve kendisine problemlerini anlatmalarını rica ediyorum ayrıca; kurulu olan sistemleri ilede bilgi verilirse hatta mümkünse kendilerine yakın Next yetkili servisini çağırıp durumu yerinde tespit ettirirlerse ona göre belki yazılıma vs eklenecek bir şeyler vardır, yeni çıkmış bir cihaz ve yazılım geliştirme aşamasında.

Yorum yap

Next Yetkili servisi geldi ve sorunu yerinde tespit etti Kemal beye aktaracak, kendi yanında getirdiği cihazını Next' e takılı olan kabloya taktı ve Hotbird sinyalinin full olduğunu gördü ve sorun şu anda çözülmüş değil sitede kurulu olan santral Botech marka, santralle ilgili bilgi alındı herhalde ona göre bir çözüm üretilecek sitede kurulu olan sistemle ilgili bir uyumsuzluğuda varsa yapacak bir şey yok 256 dairelik sitenin uydu sistemini Next' e uyumsuz diye yeni baştan değiştiremeyiz ayrıca; benim haricimde hiçkemsenin sistemle ilgili bir problemi yok. Forumda bu sorunu dile getiren arkadaşlardan Next Yüksel Elektronik' ten Kemal beyi aramalarını ve kendisine problemlerini anlatmalarını rica ediyorum ayrıca; kurulu olan sistemleri ilede bilgi verilirse hatta mümkünse kendilerine yakın Next yetkili servisini çağırıp durumu yerinde tespit ettirirlerse ona göre belki yazılıma vs eklenecek bir şeyler vardır, yeni çıkmış bir cihaz ve yazılım geliştirme aşamasında.

Yüksel Elektronikten Kemal Bey ile bende görüştüm. Tüm biligileri verdim. Kontrollerini yapıp sorunu çözmeye yönelik çalışmayı yapacaklarını söyledi.

İlgilendikleri için Kemal bey' e buradan da çok teşekkür ederim.

Yorum yap

hbelir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Yüksel Elektronikten Kemal Bey ile bende görüştüm. Tüm biligileri verdim. Kontrollerini yapıp sorunu çözmeye yönelik çalışmayı yapacaklarını söyledi.

İlgilendikleri için Kemal bey' e buradan da çok teşekkür ederim.
                          Sonuç itibariyle önemli olan aldığınız cihazın arkasındaki teknik destek, servis ve verilen hizmet bu özellikler bile bu cihaza sempati duymanız için geçerli sebep. Ayrıca; şunu da belirtmek istiyorum, gelen Next teknik servisi ile gelmeden önce 30,00.-ytl servis bedeli olarak anlaşmamıza ve kendilerine ısrarla servis ücretini ödemek istememe rağmen sorunun çözülmediğini ve hiç bir şey yapamadan bu ücreti alamıyacaklarını söylediler, cihazda problem olsa dahi benim evime gelip gitmek için benzin yaktılar ve zamanlarını harcadılar tekrar buradan teşekkür ediyorum.

Yorum yap

Son yazılımı yükledim. Sorun çözülmedi. Yine de teşekkürler.

Yorum yap

hbelir Nickli Üyeden Alıntı
                              Son yazılımı yükledim. Sorun çözülmedi. Yine de teşekkürler.
                              Bende yükledim bendede sorun çözülmedi, bu yazılım zannedersem newcamd server iyileştirme için verildi şu anda çalışmaları devam eden ve herhalde önümüzdeki hafta verilmesi planlanan ve sabırsızlıkla beklenen büyük yazılımla sorun çözülür gibi geliyor, ben hala açma kapama anahtarından cihazı kapatıp açarak hotbird sinyalinin gelmesini sağlıyorum idareten. Gerçi Kemal beyede mail attım ve yazılımdan kaynaklanıyorsa bekliyelim eğer başka bir problem varsa başımızın çaresine bakalım dedim ama cevap veren olmadı, yok bilsek ki; kesin yazılımla ilgili ve çözülecek beklemek problem değil eğer birde yeni verilecek yazılımlada çözülmezse işte o zaman tam hüsran.

Yorum yap

Bende yükledim bendede sorun çözülmedi, bu yazılım zannedersem newcamd server iyileştirme için verildi şu anda çalışmaları devam eden ve herhalde önümüzdeki hafta verilmesi planlanan ve sabırsızlıkla beklenen büyük yazılımla sorun çözülür gibi geliyor, ben hala açma kapama anahtarından cihazı kapatıp açarak hotbird sinyalinin gelmesini sağlıyorum idareten. Gerçi Kemal beyede mail attım ve yazılımdan kaynaklanıyorsa bekliyelim eğer başka bir problem varsa başımızın çaresine bakalım dedim ama cevap veren olmadı, yok bilsek ki; kesin yazılımla ilgili ve çözülecek beklemek problem değil eğer birde yeni verilecek yazılımlada çözülmezse işte o zaman tam hüsran.
                                Ayrıca benim cihaz paylaşım da yapmıyor. Tüm portları güncelle dememe rağmen tanımlanmadı yazıyor. Sizde de böyle bir sorun varmı? (İnternet bağlantımda ve ethernet ayarlarında sorun yok.)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X