• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kesin CÖzÜm

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kesin CÖzÜm

Arkadaslar benim
    CIHAZ BILGISI.......
    Next Ye-2000 super X plus
    QNFM 115.15 10/23/07
    SB3 - F 12R16
    TKOCONO hhiH 10/19/07
    BOO1c - BOO1e 01.06 HS01.00

böyle.1 haftadir laptopdan yazilim atmaya calisiyoru.bunun icin 2 tane converter kablosu aldim.sizlerin yardimiyla bilgisayarimdan com ayarlarini degistirtim.fakat recevirla bir turlu baglanti kuramadim.ya yazilim programinda gözüken com larin hic birini kabul etmedi yada kabul etse bile SW Down bastigi zaman baglanti yok mesaji geldi.Bende bunun üzerine laptopla baglanti kurmaktan vazgectim.
    Bunun üzerine gecen sene ( hangi ay hatirlamiyorum) arkadasimin masa üstü bilgisayarindan yazilim atmistin.Rs232 kablomu aldim.ama onun bilgisayarindada ayni sorunlarla karsilastim.Onun rs232 cikisi olmasina ragmen laptop daki gibi baglanti kuramiyorum.Halbuki eskiden o bilgisayarla 5 dakikada kuruyordum.Bütün islemleri dogru yaptigim halde olmuyor.
    Bana yardim edin lütfen..Stblink 01.06 kullandim ama olmuyor.Makinemmi bozuldu.anlamadim.ama bakinem normal calisiyor.

Stanbay ı unutmayınız baglantı için şart

gelelim diğerlerine kablonuz saglam ve baglantıları doğrumu kontrol ediniz.

com çıkışları çalışıyormu kontrol ediniz

ve son bütün bunlar ok ise geriye receverin girişi kalıyor bu bölüm arızalı olabilir

Yorum yap

bigalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Stanbay ı unutmayınız baglantı için şart

gelelim diğerlerine kablonuz saglam ve baglantıları doğrumu kontrol ediniz.

com çıkışları çalışıyormu kontrol ediniz

ve son bütün bunlar ok ise geriye receverin girişi kalıyor bu bölüm arızalı olabilir
      Stanbay konumunu yapiyorum.Kablo saglam olmali cunku en son yükledikten sonra paket icine koyup kaldirmistim.bir de 3 adet kablo denedim.3 de calismadi.com cikislari calisiyor olmasi gerek cunku benim laptopki calismiyorsa arkadasimki calisiyor olmali cunku daha önce yüklemistim.
      Receverin girisi arizali ise bunu nasil halledebilir ya yaptirabilirim.yoksa yenibir recevirmi almaliyim.

Yorum yap

aynı sorun bende de var .nrec serisi cihaza yazılım atmak eziyet oldu resmen.
        Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil

Yorum yap

surveyor Nickli Üyeden Alıntı
          aynı sorun bende de var .nrec serisi cihaza yazılım atmak eziyet oldu resmen.
          simdi makineyi cöpemi atmak lazim.pisman etti aldigima beni.sadece adi varmis nextin kalite 0.........

Yorum yap

gezegentr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            simdi makineyi cöpemi atmak lazim.pisman etti aldigima beni.sadece adi varmis nextin kalite 0.........
            Bütün Com ayarları ve Loaderde Com seçimi doğru ise BOOT modunda yazılım yükleyin sorununuz çözülecektir

Yorum yap

Birde com portda cakisan bir program var mi..
              Mesala cardsharin yaptiginiz...

Yorum yap

gezegentr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                siz yazılımları atamıyorsanız kabahati cihazda bulmayın yazılım atana götürün nasıl atılıyormuş görün
                AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

cok bilmislik yapma.bilgin varsa paylas yok sa sus.

Yorum yap

gezegentr Nickli Üyeden Alıntı
                    sen ne konuşuyorsun biraz okumayı dene
                    AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

gezegentr Nickli Üyeden Alıntı
                      Size yardımcı olmaya çalışanlara lütfen daha saygılı davranın.

Yorum yap

arkadaslar o sorun bende de vardi yanliz laptoptaki securite ve antiviruslar baglitiya izin vermiyor onlari kontrol edin yani yükleme yaptiginizda antivürüsleri kapatin bildigim kadariyla öyle olmasi lazim

Yorum yap

boot modunda talimata uygun yazılım yüklemeyi denedin mi? kolay gelsin(sinirlenmene gerek yok,cevapları beğenmiyorsan yoksay)

Yorum yap

Bendede com1-2 farketmez tanımadı ,bı sonrakı ısleme yanı yazılım yuklemeye gectım .sorunsuz yukledı.

Yorum yap

USB çevirici kullanıp problem yaşayanlar bir de denetim masası / sistem / aygıt yöneticisi / Bağlantı noktaları (Com Lpt) bölümüne girip çeviricinin sürücülerinin yüklü olduğu iletişim bağlantı noktasını çift tıklayıp bağlantı noktası ayarlarından gelişmişe gelip com bağlantı noktası no yu 1 olarak değiştirip deneyin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X