• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Hdmi cec

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Hdmi cec

Merhabalar.

Cihazlar.
    Samsung D 6500 3D Led tv
    Next 18500 hd+
    Samsung saund bar.

Uydu alıcıda sondan bir evvelki yazılım var sistem menüsünde HDMI CEC diye yeni eklenen bir bölüm var tüm bağlantıları hdmı 1.4 kablo ile yaptım cihazlar birbirini gördü ancak uydu alıcısı ve saund bar mute konumuna geçiyor ve hiç bir şekilde uydu alıcısını mute konumundan çıkartamıyorum hal böyle olunca saund bardan ses alamıyorum. Ayrıca tv kumandası tüm cihazları kapatabiliyor ancak açma işlemi sırasında sadece tv yi açabiliyor.

Mach1 hocam bi ilgilenirseniz sevinirim sanırım yazılımsal bir sorun var.Saygılarımla
    :toplu:

Aynı sorun bendede başladı son yazilimı indirdikten sonra.
    Cihaza sürekli reset atarak açabiliyorum

Samsung D7000
    Next 18500 hd +
    Samsung ev sinema sistemi

Yardım eden olursa iyi olur

Yorum yap

Şöyle bir deneyle ben sıkıntıyı aştım

Ses sistemi..sistem..anynet..kapalı
      Receiver...tv sistemi...hdmi cec...kapalı

Kolay gelsin

Yorum yap

Merhabalar.

Ben vazgeçtim sesi optik kablo ile almaya devam ediyorum diğer türlü ne yaptıysa olmadı cihaz mute'den çıkmıyor sanırım cihazın yazılımında bir eksiklik var Samsung tv 18500 hd yi bir türlü tanıyamıyor. Birde dip not vereyim size konunun uzmanları optik kablo hdmi kablodan daha kaliteli ses verir diyorlar açıkcası optik kablodan memnunum.

Yorum yap

Optik kablo bağlantı şeması yollarmısınız.

Yorum yap

zalimhoroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Optik kablo bağlantı şeması yollarmısınız.
            Şemayla işiniz yok piyasadan rahatlıkla bulabileceğiniz bir optik kablo alacaksınız bir ucunu tv ye bir ucunu ses sistemine giriş yapacaksınız o kadar başka bir ayar yapmanıza gerek yok.Tv ye giriş yapılan tüm kaynaklardaki sesi alırsınız.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X