• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 7.6.2013 V4.418 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Hayır sistemimde tek bir tane sabit anten kullanıyorum.Sadece Türksat.Birde 120 lik parabol Motorlu anten kullanıyorum.(Peki siz benim yerimde olsanız sabit Türksat anteni,Motorlu anteni hangisini Hangi Tunere takardınız).Birde Şöyle bir tesbit yaptım .Şİmdi sabit türksat Antende Tuner 1 daha iyi sonuç veriyor.Ama iş Mototrluya gelince Tuner 2 daha verimli bence.Zaten buğunden itibaren motorlu çanagı yerinden söktüm yeni direk yapacagım vede motorun içindeki dişlileri yağlayacagım yani iyice bir bakım yapıp tekrar yerine takacagım.

Yorum yap

BU sorunuza MOTORLU anten sistemim olmadığı için maalesef cevap veremeyeceğim...Ama siz illede 2 de daha iyi diyorsanız orda kullanırsınız değişen bir şey olmaz. Birde aklıma gelmişken TUNER 1 in çıkış voltajını 14-19 olarak denedinizmi.?
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Evet hocam aynen denedim 14/19 hem tuner 1 de hemde tuner 2 de de bu şekilde kullanıyorum.Birde şuan eski kanal listemi kullanıyorum bayağı bir kanal değişmeler bana hızlı geldi.Bide yeni yazılımdan sonrada ayriyeten yeni bir kanal listesi yaptım yeni yapılan kanal listesi ise kanal değişimleri bana bayağı bir yavaşlama oldu.Çok ilginç bir durum.Ben yukarlarda da yazmıştım kanalları değişim hızı düşmüş diye buda çok ilginç.Şuan eski listemi kullanıyorum gayet iyiler.değişim hızı.

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

........ KALİTE 100/82 iken bu cihazda 100/100 görünüyor...Bunuda bir DİP NOT olarak aktarmak istedim.

[/B]
          machina sinyal seviyelerini normalden yüksek gösteriyor..

Yorum yap

Elimde How I met your mother dizileri var ama altyazı olmasına rağmen altyazıları açmadı bir türlü. Ne yapmam gerekiyor acaba? Altyazılar .srt uzantılı.

Yorum yap

Next Machina 3D Satellites.xml Dosyası nasıl yükleniyor
              Hiremco TurBo4K

Yorum yap

Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Next Machina 3D Satellites.xml Dosyası nasıl yükleniyor
                -İndirdiğin dosyayı rardan çıkar. Usb belleğine at, belleği cihaza tak ve kumandadan M+'nın altındaki tuşa bas, ses açma tuşuyla "Yazılım" bölümünü bul ve satellites.xml dosyasının üzerinde OK tıkla, güncellemek istediğinizi sorar, evet derseniz yüklenmiş olur.

Not: Dosyayı yüklediğinizde kanallarınız silinecektir.

Yorum yap

satkingdom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Elimde How I met your mother dizileri var ama altyazı olmasına rağmen altyazıları açmadı bir türlü. Ne yapmam gerekiyor acaba? Altyazılar .srt uzantılı.
                  -Her film ve altyazı dosyası ayrı klasörde olması gerekir.

Yorum yap

ege erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    machina sinyal seviyelerini normalden yüksek gösteriyor..
                    Evet bu cihaz olduğundan çok fazla sinyal seviyesi gösteriyor.Elimde Turbo HD 2 cihaz var bide kaon tabanlı bir cihaz var.Ben uydu işi ile ilgilendiğimden beri hiç bir frekansta %100 sinyal görmemiştim.Next Machina 3D de gördüm.Mesela Turboda HD 2 diyelimki Trt HD lerin sinyali %85 ne yaparsan yap gıram yukarıya çıkmıyor.Mesela D smartın frekasnları TURBO HD 2 de %75 ila %85 arası next de ise D smart frekansları % 90 ila %100 arası,Ama Next Machina 3D de ise sinyal %100.Şöyle diyeyim Turbo Hd 2 deki sinyal seviyeleri % 85 ise Next te %100 veya %70 olan bir frekans Next te%90 Mesela Atra 23,5 deki 11817 v 27500 Turboda %60(Kırılmalı) Next de ise %88 Mesela Hotbird deki 12476 H 29900 bu ise Turboda % 35(Kırılmalı) Next de ise %80 kırılmasız net.Tabbiki bu da çok iyi bir şey Galiba tunerleri çok kaliteli veya Turbonun ki çok zayıf tunerleri arada da bu kadar da çok çok fark var.

Bide yukardaki TEAM Arkadaş uydu listesi nasıl yüklenir diye sormuş bunuda (http://satellites-xml.eu/) Bu adresden bölgene göre uyduları kendin seçersin en altta ise indir'i var ordan indidrirsin.İstediğin uydunun yanına işaret koyarak seçebilirsin.Sonrada usb ilde de cihazınıza atabilirsiniz bu da çok kolay M tuşunun altında bir tuş var usb yi takar o tuşu tıklarsın sonrada yazılımı seçersin okeylersin evet hayır çıkar artık onuda nasıl anlarsınsa ona görede evet hayır der yüklesrin çok çok kolay.

Yorum yap

• can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Evet bu cihaz olduğundan çok fazla sinyal seviyesi gösteriyor...

...Mesela Hotbird deki 12476 H 29900 bu ise Turboda % 35(Kırılmalı) Next de ise %80 kırılmasız net.Tabbiki bu da çok iyi bir şey Galiba tunerleri çok kaliteli veya Turbonun ki çok zayıf tunerleri arada da bu kadar da çok çok fark var.
                      soru..

machina sinyalleri gerçekten yüksek mi algılıyor.?? yoksa diğer cihazlar gibi düşük algılayıp, sinyalmetrede mi yüksek gösteriyor..??

Yorum yap

• can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Evet bu cihaz olduğundan çok fazla sinyal seviyesi gösteriyor.Elimde Turbo HD 2 cihaz var bide kaon tabanlı bir cihaz var.Ben uydu işi ile ilgilendiğimden beri hiç bir frekansta %100 sinyal görmemiştim.Next Machina 3D de gördüm.Mesela Turboda HD 2 diyelimki Trt HD lerin sinyali %85 ne yaparsan yap gıram yukarıya çıkmıyor.Mesela D smartın frekasnları TURBO HD 2 de %75 ila %85 arası next de ise D smart frekansları % 90 ila %100 arası,Ama Next Machina 3D de ise sinyal %100.Şöyle diyeyim Turbo Hd 2 deki sinyal seviyeleri % 85 ise Next te %100 veya %70 olan bir frekans Next te%90 Mesela Atra 23,5 deki 11817 v 27500 Turboda %60(Kırılmalı) Next de ise %88 Mesela Hotbird deki 12476 H 29900 bu ise Turboda % 35(Kırılmalı) Next de ise %80 kırılmasız net.Tabbiki bu da çok iyi bir şey Galiba tunerleri çok kaliteli veya Turbonun ki çok zayıf tunerleri arada da bu kadar da çok çok fark var.

Bide yukardaki TEAM Arkadaş uydu listesi nasıl yüklenir diye sormuş bunuda (http://satellites-xml.eu/) Bu adresden bölgene göre uyduları kendin seçersin en altta ise indir'i var ordan indidrirsin.İstediğin uydunun yanına işaret koyarak seçebilirsin.Sonrada usb ilde de cihazınıza atabilirsiniz bu da çok kolay M tuşunun altında bir tuş var usb yi takar o tuşu tıklarsın sonrada yazılımı seçersin okeylersin evet hayır çıkar artık onuda nasıl anlarsınsa ona görede evet hayır der yüklesrin çok çok kolay.

kardeş turbu HD lerde sinyalleri düşük gösteriyor ben satfinder 3HD ile trt frekansı 11919 da %93-94 120 lik çanakla ama turbo HD de ise %83-85 dir.Ama machine 3D nin sinyal göstergesi ile satfinder 3HD aynı Bilginize.

Yorum yap

• ege erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          soru..

machina sinyalleri gerçekten yüksek mi algılıyor.?? yoksa diğer cihazlar gibi düşük algılayıp, sinyalmetrede mi yüksek gösteriyor..??
                          -Buyrun size nurtopu gibi bir polemik daha!
                          -Ne farkedecek yüksek gösterse, düşük gösterse.
                          -Düşük gösterip kırılacağına, bence yüksek göstermesi daha mantıklı, hiç olmazsa düşük sinyallerde yayın kırılmıyor.

Yorum yap

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            -Buyrun size nurtopu gibi bir polemik daha!
                            -Ne farkedecek yüksek gösterse, düşük gösterse.
                            -Düşük gösterip kırılacağına, bence yüksek göstermesi daha mantıklı, hiç olmazsa düşük sinyallerde yayın kırılmıyor.
                            :bravo: Aynen buda demek oluyorki TUNER ler gerçektende KALİTELİ...Gerisi boş.
                            MACHİNA - 3-D
                            8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                            PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                            TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              -Her film ve altyazı dosyası ayrı klasörde olması gerekir.
                              Hocam sorunu çözdüm. STR dosyası ve video dosyası aynı isimde olunca açıyor. Aynı klasörde birden fazla film ve srt dosyası olunca da sorun çıkmıyor.

Yorum yap

• Sayın yetkili abiler vede Ustalar motorlu çanagımın direği koptu çanagı motordan söktüm çanak direğimi yavaş yavaş yapmaya başladım.Bu arada da motoruda Next Machina 3D nin yanına götürdüm tv nin yanına çanaksız,Sonrada bir kablo ile Next Machina 3D'ye başladım uydulara tek tek komut verdim cihazdan,motor elimde sonrada Telstar 15 batı uydusundan öteye KOmut verdiğim zaman ise motor direk 0 konumuna geliyor yani merkeze direk dönüş yapıyor.Bu işlem USALS MODUNDA Telstara 15 den sonraki uydulara dönmuyor.Ama DAYZEK 1.2 MODUNDA kullandığım zaman ise dönüş yapıyor,ama bu sistemide kullanmak benim işime gelmiyor sinyal kaybım çok oluyor.Şİmdi bu alet ile bir Allahın kuluda motorlu çanak kullanmıyor (AMA USALS MODUNU KASTEDİYORUM)biride çıkıp demiyorki sorun sende bu motor 4 5 adet cihaz ile deneme yaptım sağlam olsun diye hepsinde de usals modunda hispasata dönüş yapıyor yani motor %100 sağlam Şİmdi benim ustalarda Ricam bu Problemi Koreli Mühendislere bildirmelerini rica ediyorm.Bu işlemi hem tuner 1 de denedim hemde tuner 2 de denedim sonuç aynı.Bunu bir zahmet KORELİ MÜHENDİSLERE Yetkililer iletebilirlerse çok çok minnetar kalırım.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X