• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Super Plusların Kıymetini Bilin Kaliteli Görüntü Elde Edin (Component Kablo)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Murat70, bende phılıps 9521 hd 100 Hz. piksel plus tüplü tv almayı düşünüyorum. Sen nereden ve kaça aldın. Buradan yazma reklam olur, PM atarmısın. Ayrıca Bursa'da bu TV yi en uygun nerden alabilirim, bilen arkadaşlar varsa onlarında PM lerini bekliyorum. Teşekkürler.

Yorum yap

• murtiturti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bu arada ustalarıma bir soru sormak istediğim için ayrı bir mesaj açtım. Bende full bağlantılı oldukça kaliteli görünen scart kablo var. Receiver'ımdan yuv u açtığımda bu kablo takılı idi. Yuv seçeneğini açınca görüntü kalitesi baya değişti. Cihazımın iç bağlantılarını bilmiyorum. Tasarım ustam bir iki mesaj önce scart tan rgb ye kablo resmi koymuş. O resmi görünce aklıma geldi. Full bağlı bir scart ta aceba aynı vazifeyi görebilir mi ? Yani arkadaki Toss uçlu RGB çıkışları Scarttaki uçlarla aynı bağlantılarmı (receiver tarafı için soruyorum.) Yoksa görüntü kalitesini arttırmak için ekstra bir işlem daha uygulanarak mı sinyal çıkışa veriliyor. Eğer aynı bağlantı ise iş tv nin bu bağlantıyı nasıl değerlendirdiğine kalıyor.
      rgb ile yuv çıkışların bağlantıları farklı.yani cinch cıkışlar rgb ye bağlı paralel bağlanabiliyor.fakat yuvda bu sözkonusu değil.lakin öyle olsaydı cihazdan yuvu aktif etmedende görüntü alabilirdik.birini aktif etmek için diğerini kapamak gerekiyor.çünki yuvun çözünürlük kalitesi rgb de yok.ama cinch çıkışın kalitesi rgb den düşük olduğundan paralel bağlanabiliniyor.yani rgb destekliyor.daha kaliteli yuv to rgb için kablolar ve güçlendirici cihazlar var.önceki mesajlarda ustralı arkadaşımız yazmıştı.bu konudaki ilk mesajlarda yazılı,gözat istersen belki aradığın cevabı daha iyi bulursun.saygılarımla
      --------Eller bene beg diyormuş nedim,
      ben senin bene bir ola deyişini istirem.
      ---------

Yorum yap

• Evet arkadaşlar CVBS sinyali YUV veya RGB sinyalinin karışımıdır.
        Bu karışım esnasında bazı kayıplar meydana gelebiliyor.
        Aynı zamanda bunların ayrıştırması sırasında da kayıplar oluyor.
        Görüntü kalite sıralamasında
        1.YUV (sadece YUV çıkışta)
        2.RGB (sadece scart çıkışta)
        3.CVBS (scart veya chinch çıkışta)
        4.RF (RF modulator çıkşında)

Yorum yap

• Arkadaşlar Merhaba , Ben 2000 cis super plus cihaz ile 32' SEG ATLANTIC II Marka LCD televziyon kullanıyorum. Altın uçlu SCART Kablo ile defalarca değişik kanallar denedim. Ayrıca birde murtiturti arkadaşın kullandığı YUV kablodan satın aldım açık ve net söylüyorum gerçekten çok fark ediyor. YUV kablo takılıyken seyretmek bambaşka . Sanki YUV da iken kanallar farklı bir uydudan farklı kalitede geliyormuş gibi. Tabi denildiği gibi değişik televziyonlar değişik tepkiler verebiliyor.

Yorum yap

• flipsin 24karatgold. diye 2metrelik kablosuvar.fiatı 31ytl.oda çok kaliteli.aldım kullanıyorum.
            profigold 1,5 metre gold kablo 60usd.hemenhemen aynı kalite.yuv kablolarından bahsediyorum.kaliteli scart to scart larda var.onlarda aşa yukarı o fiat dalar.bilginize.
            ---------

Yorum yap

• peki bu kablolarda ekran farkı oluyormu çözünürlükte falan LCD mi flatmı hangisinde daha iyi görüntü yakalanıyor bu kablolar sayesinde veya normal tüplülerde

Yorum yap

• ben tasarım hocanın yolladığı resimdeki her ucu aynı olan kabloyu aldım görüntü ve renk değişti çok güzel

Yorum yap

• azg21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  peki bu kablolarda ekran farkı oluyormu çözünürlükte falan LCD mi flatmı hangisinde daha iyi görüntü yakalanıyor bu kablolar sayesinde veya normal tüplülerde
                  çözünürlükte farkolmaz.amacihazdantv ye giden sinyallerin kaybolmamasını hatta içindeki kablonun iletkenliği sayesinde artı kazanç sağlayarak kumlanmanın olmaması parazitsiz net görüntü almanızı sağlar.tv nin kalitesi tabii ki önemli.50 hz tv lerde titremeyi engellediği tarafımdan test edilmiştir.Bunun yanında 100 hz ve hd tv lerde lcd plazmalarda görüntü kalitesi sıradan kabloya oranla çok büyük fark olduğuda çok aşikar.örneğin 5 ytl ye aldığım scart kablo benim tv de kumlanma yaparken bu kablolarla en ufak bir pürüz yok.
                  saygılar
                  ---------

Yorum yap

• slm arkadaşlar..
                    toshiba 32c3000 lcd tv ve next cx super plus receiverle bugün bu konuyu görene kadar hama marka altın uçlu scart kullanıyordum.bugün bu konuyu gördüm ve az önce hama setin içinde olan gene altın uçlu YUV kabloyu taktım ve acaip fark gördüm.
                    şu anda YUV kabloyla izliyorum tv yi.kanal logoları ve receiver menüsünde olan dalagalanma vs.. gibi sorunlar ortadan kalktığı gibi görüntü de bariz şekilde güzelleşti.

Yorum yap

• arkadaşlar.

Son yaptığımız satışlarda ucuz LCD tv lerde özellikle scart bölümünün çipleri ve devresinin kalitesiz olduğundan . en yüksek kalitede scartın bile bu tv lerde pek iyi sonuç vermediğini gördük... yani her halikarda COMPONENT kablo ile bağlantılarınızı değiştirin...en azından alabileceğiniz en iyi sonucu alırsınız...

önceki kaliteli ve pahalı ürünlerde bu fark zerre kadar farketmiyordu. pyasa LCD çöplüğüne döndü...ve eğer bu tarz tv almayan varsa ve almayı düşünüyorsa bir müddet daha beklemesini şiddetle öneririrm. birçok değişik gelişme ve fiat düşüşleri yolda.....

Yorum yap

• Arkadaşlar bazı uydu cihazları varki direkt YuV çıkışı yok. Fakat Scart to YuV desteği olanlar var. Cihazın menüsünde bu ayarı yapabiliyorsunuz. Sorum şu bu cihazlarda Yuv to Yuv gibi görüntü kalitesi artırma konusunda bir artı sağlarmı?

Yorum yap

• sağlamaz

Yorum yap

• 2000 cx süperplus usb cihazım var fakat hdmı destekleyen televizyonum yok .yani yuv girişlerini kullanamıyorum.görüntü kalitesini yükseltmek için ne önerirsiniz ? elimde 2 adet bayağı skart (adi) var skartlar hemen hemen birbirinin aynı fakat gariptir birinde renkler daha canlı ve parlak görünüyor. yardımlar için teşekkürler.

Yorum yap

• 2000 cx süperplus usb cihazım var fakat hdmı destekleyen televizyonum yok .yani yuv girişlerini kullanamıyorum.görüntü kalitesini yükseltmek için ne önerirsiniz ? elimde 2 adet bayağı skart (adi) var skartlar hemen hemen birbirinin aynı fakat gariptir birinde renkler daha canlı ve parlak görünüyor

Yorum yap

• turan7474 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                2000 cx süperplus usb cihazım var fakat hdmı destekleyen televizyonum yok .yani yuv girişlerini kullanamıyorum.görüntü kalitesini yükseltmek için ne önerirsiniz ? elimde 2 adet bayağı skart (adi) var skartlar hemen hemen birbirinin aynı fakat gariptir birinde renkler daha canlı ve parlak görünüyor
                                2000 cx süperplus usb cihazda hdmı çıkışı yok tvde hdmı çıkışı olsa bile uydudada aynı çıkış olmalı.cihazda yuv var alacağın bir tv de yuv çıkışı olmalı o zaman yuv kabloyla bağlarsın.
                                İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                                VU+ SOLO 2
                                Popcorn Hour A-210
                                TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                                UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                                DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                                NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                                DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                                NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X