• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

WETEK KULLANANLAR niye ENIGMA2 ye GEÇiYORLAR?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Valla ELEC varken diğerleri çok yavan ve bebiş emziği gibi geliyor.

Bu arada pişmiş armut lafı cuk oturmuş diyebilirim, yani kimse alınmasın gediğine cuk oturmuş.

Sevgiler..

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Valla ELEC varken diğerleri çok yavan ve bebiş emziği gibi geliyor.

Bu arada pişmiş armut lafı cuk oturmuş diyebilirim, yani kimse alınmasın gediğine cuk oturmuş.

Sevgiler..
      O da doğru. İkisi bir arada en güzeli.
      Bu arada herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı yıllar.

Yorum yap

İyi güzel söylüyorsunuz ben elec le bayağı uğraştığım halde her seferinde ip adresi hası alıyorum port 22 yaptım olmayınca e2 döndüm gayette memnunum ha elec kullanılır internet çok iyi olması lazım ben kodi den film seyredeyim diyor internet bağlantısı yüzünden e2 devam ediyorum

Yorum yap

fault123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          O da doğru. İkisi bir arada en güzeli.
          Bu arada herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı yıllar.
          İkisini kombine edecek bir babayiğit çıkmadı daha. Saygılar.

Yorum yap

Çıksa da bir halta yaramadı isson dostum inan.

Sevgiler...

Yorum yap

slm
              bence ikiside iyi ,kullanicinin karar vermesi gerekirken insanlara enigma daha iyi yada elec daha iyi diye empoze edilmesini dogru bulmuyorum.yalniz gercek olan su ki bugun elec de /Wetek te Oscam ve benzeri emulatorlar kullanabiliyorsak oda Enigmacilarin bir hediyesidir.Enigma yasamaya devam eder .elec de ayni sekilde devam eder .isteyen istedigini kullanir Hickimseninde herhangi bir kullaniciyi ,cahillik aptallik tembellik ile suclama hakki yoktur.Opensource kaynakli bir forum da da böyle bir mesajin var olmasida ayiptir!
              herkese iyi gunler.

Yorum yap

Genel itibariyle saygı duyuyorum belmando abi (ki yaşın 55 görünüyor), ama Emu konusunda E2'ye minnet duyulması kısmına katılmıyorum.

Emu konusu E2 olmasaydı da mutlaka olurdu, hatırlayan bilir Analog TV Kartlarında Cine5'i çözmeye çalışırdık. O zamanlar Enigma'nın E'si yoktu.

Tabii paralı-platformların buna göz yumması da var, yoksa çözülemiyor diye vermiyor değiller, ama bir yerde her yayını serbest bırakacaklarına kesin gözüyle bakıyorum ama onu da kontrollü yapacaklardır, misal yayın 4K ise bunun SD'si yoksa da HD'sini serbest bırakacaklar.
                İsmi bende kalsın ELEC'te bir eklenti ile hiç bir gider vermeden bütün maçlara bakabiliyorsam bu platformların güvenlik yönünden çökmüş olduğunun kanıtıdır.
                Kalite mi? Gideri olmayan bir şeyin şikayeti mi olur.
                Kalite isteyen zaten modül ile seyreder ve gerekirse de hesap sorar.

Onun için E2'ye minnet duymak yerine nefret duyuyorum çünkü yıllardır var olan videolara altyazı eklemek için takla attık, disklerden kanallistesi atmak için amuda kalktık.
                Oysa KODI'de var olan videoları geçtim, netten seyrettiğimiz videolara yine netten altyazı çağırıp ekleyip seyrediyoruz.

Onun için tek taraflı bakmak bana göre değil, isteyen istediğini kullansın, benim kullandığımı kullanmak zorunda değil hiç kimse.

Ama kolayı varken ben zor olanını, estetiği varken odun olanını seçmem.

İnsan her şeye alışır, önemli olan güzel ve hoş olanlara alışmaktır.

Sevgiler...

Yorum yap

selamlar Özkaradag kardes
                  ben tek tarafli bakmiyorum,her ikisininde iyi oldugunu ,isteyenin istedigini kullanma hakkina sahip oldugunu savundum.Sonucta bir tercih meselesidir.Ama zor olanla ugrasmak daha keyifli olduguna imzami atarim.Zaten insanoglu zor olani basarmak icin var.Sadece saygi cercevesinde herkesin tercihine saygi duyulmasi dilegiyle .

Yorum yap

Kesinlikle katılıyorum sana abi, burada sohbet tarzında konuşup tartışıyoruz ki bizler robot değiliz.
                    Kırmadan, dökmeden birbirimizi anlıyorsak ve anlatabiliyorsak bu bizim en büyük kazancımızdır.

Sevgilerimle...

Yorum yap

selam çoktandır yazmadım bende bişeyler yazayım dedım bu yazımı ustaların yardımlarını bekliyorum ben kodiden o kadar memnunum ki bacanağımda aldırdım wetek ama openelek neyse ben önce nand a openpli attım openplay enigma2 uyumlu oldu fakat sd kartta kumandası ancak HDMU yazılımı uydu burdada kodide sıkıntı oldu. mümkünse bu imajın bakup u varsa benimle paylaşırmısınız teşekkürlerr şimdiden.

Yorum yap

Veli Abi dediğin net anlaşılmıyor, biraz daha açmanı istesem!

Sevgiler...

Yorum yap

Önce ilgilendiğin için teşekkürlerr şöyle anlatayım benim bacanak wetekopenelek almış bende wetek play kullanıyorum openelec taktım baktım anladığım bişy deyil nand a open pli yi iğneli sistemle yükledim sıkıntı olmadı kumandasıda uymluydu fakat sd karta sadece HDMU imajı uydu diğerlernde kumandası enigma 2 de yarım çalıştı yani renk tuşları çalışmadı kanal listesınde uydulara giremedim çümkü renk tuşları imaja uyumsuzdu sadece HDMU imajında çalıştı burdada kodi sıkıntı yaptı areswizard ı yüleyemedım yükleseydim burda güzel build ler var amacım bu idi ama adamın canı sıkıldıyoksa çok ii bir yu ma tu cudur kendisi uydukurdunda çok bacupları var

Yorum yap

Veli Abi; Menü > Kurulum sistem altında RCU Select menü varsa orada OE-Box Remote'u seçip kaydetmen yeterli olacaktır.

Olumlu ya da olumsuz dönersen sevinirim.

Sevgiler...

Yorum yap

özkaradağ kardeşim 3 gündür foruma gıremedim özel işlerimden dediklerine baktım OE BOX yoktu dediğim gibi sadece HDMU wetekplay imajında kumanda uyumluydu renkler çalıştı dediğim gibi burda da kodi sıkıntı oldu kaynak ekle de ares i yükleyemedim daha doğrusu hiçbir şey yükleye medim en azından adryanlist eklentisini yüklesem bana yeterdi.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X