• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Super Plusların Kıymetini Bilin Kaliteli Görüntü Elde Edin (Component Kablo)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ustralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    !!!!!!! SANIRIM OLAYA AÇIKLIK GETİRMEK GEREKLİ !!!!!

DEĞERLİ ARKADAŞLAR COMPONENT GİRİŞİN KALİTESİNİ ANLAMANIZ İÇİN YAYININ PROGRESİVE TARAMADAN GEÇMESİ GEREKİR...YANİ 480P DEN BAŞLAYIP FORMATLAR 1080P KADAR OLANLAR PROGRESSİVE SCANDAN GEÇER .STANDART DVD LERDE VE COMPONENTLERDE BU DEĞER 576P DİR YANİ DVD NİN SCART (rgb) BAĞLANTISINDAN 1 GÖMLEK ÜSTÜN BU DEĞER...AMA MAALESEF 2000 SÜPER PLUSLARDAKİ COMPONENT SCART (RGB) MODUYLA HİÇ BİR FARK VERMEZ BOŞUNA HEVESLENMEYİN PARANIZI DA ŞİMDİDEN HİGH DEFİNATİON ÜRÜNLERE YATIRMAYIN GEÇİŞ DÖNEMİNDE BİLE DEĞİLİZ HENÜZ...DOKTOR ÜSTADIMDAN DİLEĞİM BU COMPONENTLERE PROGRESİVE SCAN OLAYINI EKLEYEBİLİRLERMİ ACABA ÇÜNKÜ ANCAK O ZAMAN SEVİNEBİLİRİZ GERÇEĞİ O ZAMAN HD DESTEĞİNE DE BİR ŞEY KALMIYOR AMA O BENİM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLADI ...SAYGILAR HERKESE
    Eyvallah ustralı teşekkürler verdiğin bilgiler için...fakat lütfen harflerini küçült.
    Büyük harfle yazmak bağırmak anlamına geliyor. forumlarda genel kuraldır bu.

Yorum yap

!!!
      büyük harflerle yazmayı o amaçla yazmadım tabi sadece kolay okunsun istedim...Bu arada bazı arkadaşlar componentten hiç görüntü alamamış.bu arkadaşların component girişi(tvdeki) HDCP onaylı olmayabilir.ilk çıkan philipsin lcd tv lerinde var bu genelde,yayın yüksek tanımlı değilse görüntüyü hiç vermiyebiliyo.defalarca denendi iş yerimizde...güzellikler sizlerle olsun....

Yorum yap

Bende Philipsin 37PF9830 modeli var bunda denendi mi acaba. deneyiminiz var mı Lg de denedik biz sonuç aynı,Pek bir fark yok

Yorum yap

Sevgili Pride dostum philips 37PF3830 HDCP protokolünü destekliyor. Zaten şu an philips in en son modellerinden birisi .

SEvgili ustralı bizim komponent kablo denememizdeki amaç en çok sinyal kaybını olduğu yer olan cihaz ile tv arasındaki kabloyu kaliteli tutmaktı. Çünkü çanaktan sayısal olarak gelen görüntü receivere gelen kaboda fazla kayıp vermez. Alıcı sayısal görüntüyü analog görüntüye çevirip ilettiğinde kayıp başlar. Elimizdeki ucuz scartkablolardan birz da olsa farklı olur mu diye düşündük. Ama açıkçası çok da fazla fark göremedik. Yoksa gelen görüntünün çözünürlülüğünün üzerinde birşey beklemiyorduk. KAliteli bir scart alacağımıza kaliteli bir komponent kablo aldık.

Yorum yap

iyi düşünmüşsün iodio kardeş.. kaliteli kablo her zaman iyidir ama 1.5 m ye kadar bu çok farketmez...kaliteli kablo uzun mesafelerde kendini gösterir.AYRICA PHİLİPS 9830 serilerinde componentten bağlantı yaparsanız sesi digital olarak girmeniz mecburi...2000 süper plusların da ses çıkışı optik koaksiyel gerekiyo philipse bu da ayrı bi dert...bana göre şimdilik en iyisi altın kaplama scart kablolar var,size de onları tavsiye ederim.en iyisi de ( KİMBER KABLE )bu markayı doğu bankta ya da extrem audio da bulabilirsiniz......

Yorum yap

panasonic viera hd 100 hz 106 plazma ıle compannet gırısınden yayın alımında sorun yok elımde 2 adet kablo setı var bırı 105 ytl lık companent ozel kablo ıye satılan altın uclu bır kablo seti diğeri ise 5 ytl lik pıyasa malı kalıtelı bır kablo ıkısı arasında hiç fark yok bence o paralar kabloya verılmez scart ıle arasında cok kucuk bır renk farkı var uydu alıcım ye2000cx super plus asgarı musterek memnunum ama renk ve goruntu kalıtesı tam ıstedıgım gıbı değil inş.yeni yazılımlaral bu sorunlarda ortadan kalkar ..unutmadan yuv cıkıslı dvd cihazımda yuv kablo seti ile izlemede yaptım sonuc aman aman bır fark yok benım kanımca
              saygılar

Yorum yap

sevgili ombossman dvd playerin öncelikle ne marka,sonra yuv çıkışından bağlayınca progressive scanı aktif ettin mi,ve kullandığın tv ne marka ; bunlar hepsi çok önemli...ama iyi bir dvd player ( yamaha, marantz , denon , panasonic vs.) hiç bir zaman componenti scartla aynı kefeye koyamazssın.bu olay sadece süper plustaki component bölümünden ibaret...

Yorum yap

ustralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  sevgili ombossman dvd playerin öncelikle ne marka,sonra yuv çıkışından bağlayınca progressive scanı aktif ettin mi,ve kullandığın tv ne marka ; bunlar hepsi çok önemli...ama iyi bir dvd player ( yamaha, marantz , denon , panasonic vs.) hiç bir zaman componenti scartla aynı kefeye koyamazssın.bu olay sadece süper plustaki component bölümünden ibaret...
                  tv mın marka ve modelını yukarıda belirtmiştim dvd de tereddutsuz aynı marka kefe olayına gelince ben radyo tamırcılıgınden geldım sıyah beyazdan bu gune kadar her turlu ekranın goruntu kalıtesını tartabılecek kapasıtede oldugumu dusunuyorum ya ben cok kalıtelı goruntuye alıstım yavan gelıyor her sey yada yaslandım gozler secmıyor
                  saygılar

Yorum yap

ombossman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    tv mın marka ve modelını yukarıda belirtmiştim dvd de tereddutsuz aynı marka kefe olayına gelince ben radyo tamırcılıgınden geldım sıyah beyazdan bu gune kadar her turlu ekranın goruntu kalıtesını tartabılecek kapasıtede oldugumu dusunuyorum ya ben cok kalıtelı goruntuye alıstım yavan gelıyor her sey yada yaslandım gozler secmıyor
                    saygılar
                    viera bir kere 100 hz değil kaldı ki tv markan ilk yazında belirtmemiştin. component ile scart hiç bir zaman aynı değil anlaşılan tv tamirciliğinde eski tip tvlerle uğraşmışsın çünkü bu yeni bir teknoloji(HD) çünkü ben 15 yıl sony yetkili serviste çalıştım ve şu an kendi iş yerimiz var, elimizde 37pv60 da var 500 serisiyle de denemelerimiz oldu (60 ve 600 serisi daha iyi sonuçlar verdi) ve bu bahsedilen farkları belirttiğim dvd playerlarda çok açık ve net olarak görüyoruz (Elektronikçi olmayan müşterilerimiz de görüyor) 2000 süper plustaki component hariç gerçek component hiç tartışmasız rgb scarttan üstündür araya çözünürlük farkı giriyor hd sinyali arabirimlerinden biridir,bu olay üzerinde aynı diye ısrar edersen doğrusunu öğrenmek için herhangi bir sony panasonic yetkili servise baş vur sana daha detaylı anlatsınlar...benim bu forumdaki bilgilerimi yardımcı olmak adına verdim ve doğruluğundan %100 eminim.amacım tartışma başlatmak değil...doktor hocamla da bu olayları fuarda oturup görüştük hemfikiriz...bu componentten illaki faydalanılmıyor mu diye soran arkadaşlar varsa onlara da mesajım fiatı bayağı yüksek home cinema receiverlar var (yamaha payner onkyo..vs)bu amfilerin component bölümlerinin UPSCALİNG özellikli olanlarına giriş yapıp çıkışını iyi bir plazma ve lcd tv ye bağladıklarında farkı hissedeceklerini garanti ederim.bizzat denedik yamaha amfi ile philips 32 pf 9830 sonuç gayet başarılı.ama maaliyeti çok yüksek arkadaşlar,benden söylemesi...saygılar

Yorum yap

Sevgili ustralı dostum haklısın tabiki komponent bağlantı analog bağlantılar içerisinde en iyisidir. Bunu farklı olduğu hd yayılarda bariz bir şekilde belli olur ki analog olarak sadece komponent bağlantı taşıyabilir. Bizim burada savunduğumuz konu zaten kötü kalitede gelen yayınları iletmede komponent kablo ile scart kablo arasında önemli ölçüde fark olmadığı idi.

Yorum yap

iodio75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Sevgili ustralı dostum haklısın tabiki komponent bağlantı analog bağlantılar içerisinde en iyisidir. Bunu farklı olduğu hd yayılarda bariz bir şekilde belli olur ki analog olarak sadece komponent bağlantı taşıyabilir. Bizim burada savunduğumuz konu zaten kötü kalitede gelen yayınları iletmede komponent kablo ile scart kablo arasında önemli ölçüde fark olmadığı idi.
                        zaten konu da bu iodio kardeşim ben sadece detaylı bazı bilgiler vermek istedim.ama bazı arkadaşlar alınmış sanırım...amaç hep birlikte paylaşıp bilgilenmek zaten. pride dostumuz güzel bir konu açmış,çünkü son çıkan bu lcd plazmalar bir çok insanın çok para verip de tüplü tv kadar memnun kalmadığını biz hep görüyoruz...neler yapılabilir analog sinyallerle diye biz devamlı denemeler yapıyoruz bu sonuçları paylaşmak istedim...saygılar

Yorum yap

öncelikle scart ile yuv arasında fark yok diyenler ilk tavsiyem gözlük..2. ciside yuv çıkışından daha kaliteli resim alınacağını sananlarada ne hakla diyebilirim. (yuv kullananlar scart takıp seçeneklerden yuv on seçmeyi unutmasınlar yoksa boş ekran gelir.),resim kalitesini sadece menülerde görebilirler ne yani yuv çıkışından çözünürlükmü artacak 1024*768 çözünürlüklü bir plazmaya max çıkış çözünürlüğü yarı değerli bir cihaz takıpta görüntü değişmedi demek kusura bakmayın biraz fazla saçmalamak..kaynak kalitesi ne?sanki hdtv yayın geliyor cihazmı kalitesiz verecek,,??ekran çapı büyüdükçe sabit kaynaktan RESİM KALİTESİ DÜŞER ..yani standart dvb kalitesini asla yükseltemezsiniz..ama kalkıpta resme bakmayı bilin önce ...menülere,yanmalara sadece bu..dvd oynatmıyorsunuz..

ve son olarak 104 ekran ve biraz yüksek çözünürlüklü bir plazma ASLA bir uydu alıcısından normal tv nin verdiği kalitede resim veremez..mantığı yok,,ve bazı durumlarda normal anten yayını bile daha kalitelidir..aynı dvd ye vcd yerleştirince resim kalitesi ne oluyor??yani hem cihazın max rezulasyonu hemde yayının kalitesi önemli..3.5 mhz bant genişliğinden ne gibi bir resim kalitesi artacak??yada binlerce kanaldan hangi yayın saatinde hangisi??bunlar değişken HDTV de bile orj demo ile izleyin türksattaki discovery kanalını aldığınız panele tükürürsünüz..bu panellle ilgili değil,öte yandan başka bir uydudada hayran kalırsınız..bende hd destekli tv var,aynı cihazı normal tv ye takıyorum mükemmel resim,plazmada 2 metreden kum tepeleri,,ama yuv ile en azından menüler ve çok kaliteli bakarsanız anlayacağınız ve oda sadece iletimdeki kaybın biraz giderilmiş halidir.hepsi bu.ama ginede bir hardware desteğidir ve vardır.

Yorum yap

Sevgili doktor söylediklerim herhalde yanlış anlaşılıyor. DAha yeni lazerle ameliyat oldum Allah'a Şükür gözlüğe ihtiyacım yok )
                            Senin anlattıkların da doğru benimkiler de doğru. Ben komponent ile görüntü aktarmakla scart ile görüntü aktarmak arasında fark olmadığını söylemedim ki. Tabiki fark var. ama bu farkı bariz bir şekilde görebilmek için hd yayını olması daha iyi olur demek istedim. Daha önceden sevgili dostum Pride ın da dediği gibi tv lerimiz hd destekli olduğundan hd olmayan her yayın maalesef çok iyi görüntü veremiyor. Ve her zaman söylediğimi tekrarlıyorum milyarlar verip lcd tv alıp ve en uygun uydu cihazı aldığımıza göre hakkını vermek için komponent çıkışları da kullanmamız doğru olur. Bir de benim tv 81 ekran lcd ve kusurlar daha az görünmekte test edilen tv 102 ekran ise farkın daha iyi anlaşılabileceğini düşünüyorum. Saygılarımla...

Yorum yap

YUV çıkışının skart tan daha kaliteli olduğu görünüyor. alıcılarımız zaten hd yayınları göstermiyor.benim 102 ekran lcd de next' ten görüntü 576p geliyor .1080i gösteren alıcılar olsa süper olur. Ben compenent kabloyu hızlısistem de buldum 30 ytl satıyorlar.(İzmir de EFOR bilgisayar).Fakat HDMI DVI çevirici adaptör almayı kafama koydum. 22 ytl internette buldum. Bilgisayarımdaki dvı kablosunu adaptörle HDMI girişinden bağlıyacağım. Böylece LCD tv de HD yayını seyredebilirim sanırım.

Yorum yap

en azından menüler ve çok kaliteli bakarsanız anlayacağınız ve oda sadece iletimdeki kaybın biraz giderilmiş halidir.hepsi bu.ama ginede bir hardware desteğidir ve vardır.[/QUOTE]

sayın doktorum sizi sonuna kadar destekliyorum... İşte o dediğiniz hardware desteği yani gelen 480 satırı amfiyle UPSCALİNG yaptık ve 32pf9830 lcd de HD ye yakın sonuç elde ettik (HER KANALIN YAYININDA AYNI PERFORMANS YOK BU ARADA) özellikle tr nin 4 büyük kanalında reklam filmleri ve canlı yayınlar gayet başarılı...illa da bu çıkışlardan menü ve grafikler haricinde görüntüden de az da olsa faydalanılmıyormu diye merak eden arkadaşlara duyrulur...

bağlantı kalite sıralamasını merak edenlere de şu şekilde değerli arkadaşlar:

HDMI - DVI (hdmi den farklı olarak ses yok) - component - RGBscart - s-video - compozit - rf

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X