• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yenİ frekans deĞİŞİklİĞİ fİyaskosu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yenİ frekans deĞİŞİklİĞİ fİyaskosu

değerli arkadaşlar ,

güya daha iyi hizmet daha iyi kalite gerekçesiye yapılan bu uygulamanın tam aksine fiyaskoya dönüştüğünü ben ve benim gibi uydu işi yapan küçük esnaf arkadaşlar rahatça söyleyebilir .

en dandik digital cihazlarla bile şimdiye kadar sorunsuzca seyredip tarattığımız kanallar arap saçına döndü . günlerdir 1 mb ve tuhaf marka cihazlar epey çabadan sonra işe yarar hale geliyor .

farkettiğim diyer bir olay ise Next & Nexstar ı kutlamadan geçemiycem ,ilk çıkan 2000 ler bile en az çaba ile tüm yeni değişiklikleri sindirebildiler ...

çok mağdur var sanırım ya yazılım yada yeni bir değişiklik yapılmalı .....

frekansa değişiklikleri için yeni yazılımlara ihtiyaç yok bu en dandik cihaz bile olsa network arama özelliği olması yeterli..
    eski tpleri silip 12731 frekansından sebeke arama açık yapılıp taratılacak bu kadar basit

Yorum yap

tüm türksat kanalları için, çanak ayarından uyduyu sıfırlayıp network search 10 dakikamı bile almadı.

kullandığınız cihazı tanıyın yaptığınız yorumun ne kadar yanlış olduğunu anlayacaksınız.

Yorum yap

Çorbaya çevirmedikleri bir Türksat kalmıştı onuda çorba yaptılar kına yaksınlar.
        BÜTÜN HESAPLARIN BİTTİĞİ NOKTADA ÇANAKKALE BAŞLADI VE ÇANAKKALEYİ HESAP ETMEYE MATEMATİK YETMEDİ.

Yorum yap

skyturk yayını çok zayıf

Yorum yap

eski cihazlarda otomatik arama yok.arkadaş onu kastetdi galiba.bütün frekansları tek tek girerek aratılacak sanırım.
            dün düşman ingiliz,fransız,anzaktı.bugün düşman cahillik,fakirlik,ayrımcılık.
            ismail dönmez-yazar

geçebilirsin anadan,yardan,serden
            seninde destanını okuyalım ezberden,
            haberin yok gibidir taşıdıgın degerden,
            elde sensin,dilde sen,gönüldesin baştasın
            fatih'in istanbul'u fethettigi yaştasın.

arif nihat ASYA

Yorum yap

~~fyt~~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              tüm türksat kanalları için, çanak ayarından uyduyu sıfırlayıp network search 10 dakikamı bile almadı.

kullandığınız cihazı tanıyın yaptığınız yorumun ne kadar yanlış olduğunu anlayacaksınız.
              siz öyle diyorsunuz ama evde kanal taşımayı bile bilmeyenler var cihazı resetlerse nasıl tekrar kurar orası malum ne kadar dandik makinalar var next bu işte kral oldu bizim gözümüzde telefonla tarif edecek kadar basit hayırlı çalışmalar

Yorum yap

Şu anda değişik forumlardan da takib edebildiğim kadarıyla, bir çok kullanıcı şikayetçi. Kimisi şebeke arama da problem yaşamakta, kimisi kanalların önemli bir bölümünde görülen sinyal kalitesi düşüklüğünden şikâyet etmekte.

Bu kadar insanın şimdiye kadar kullandıkları çanak ayarlarının hatalı olduğunu iddia etmek ne kadar doğru ?

Mantık şu;

Önceki problemli uydudan gelen yayınlar hatalı çanak ve LNB ayarları ile sorunsuz izlenebiliyorsa, daha yeni ve kuvvetli olan uydu da hiç bir sıkıntı yaşanmaması gerekmez mi ?

"Elin gâvuru" yapıyor, uzaya gönderiyor ve çalışır vaziyette uyduyu bize teslim ediyor. Biz onu kullanırken her şeyi yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz.

Bir gün ehliyet imtihânında görevli idim. Motor, Trafik ve İlk yardım konularından test sınavı yapılıyordu. Bir kişinin motor bölümünde verdiği cevaplara baktım. Bu kısımda kaç soru olduğunu şimdi tam hatırlamıyorum ama, cevaplardan sadece iki tanesi doğru idi.

Bana verilen yetkiyi aşıp, kuralları çiğnemek pahasına kendisini uyardım. "Motor bölümünde verdiğiniz cevaplar içerisinde sadece iki doğru var. Diğerleri tümüyle yanlış." dedim.

Başını kaldırıp yüzüme küçümser bir edâ ile baktı ve "Ben mâkine mühendisiyim" dedi.

İlk defa birisine yardıma çalıştığım için pişman olmuştum. Sonucu merâk etmeyin. Bizim "Mâkine mühendisi" sınavı geçemedi.

Ehliyet araba süremiyeceği gibi, diploma da insanı "Ehil" yapmaz. "İşkembe-i Kübrâ" dan sallamayalım ama, bu olayı yaşadıktan sonra, Türksat uydusunda çalışan kimi mühendislerin doğru dürüst çanak ayarı yapabileceklerinden bile şüpheliyim.

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  frekansa değişiklikleri için yeni yazılımlara ihtiyaç yok bu en dandik cihaz bile olsa network arama özelliği olması yeterli..
                  eski tpleri silip 12731 frekansından sebeke arama açık yapılıp taratılacak bu kadar basit
                  olay ne bılıyormusun bende o frekansın cıkmaması ve bende batı olan tum frekanslar cıkmıyor daha once izledigim atv cine5 tv24 hilal tv5 falan bu kanalları izleyemıyorum sende şans var tutmus buyur gel yapabılıyorsan:-)

Yorum yap

evet aynen katılıyorum xbaron bizim ülkemizde bunun gibi pasif olylar genelde çok oluyor işin sonunda satış politikası diyorlar bilmem ne kadar dogru uyduda şebeke arama olayı olmaması gerek tümü uydular otomatik taramaya verdigin zaman sorunsuz çalışmakta bütün makinalarda fabrika frekansları var bunlardan biri şebeke arama olamazmıydı evet ne malisef düşünmemişler düşünselerdi çok basit bir işle halledilirdi inşaallah onuda düşünürler tc mühendislerine güveniyoruz saygılarımla

Yorum yap

dostum size katılıyorum ama birde madalyonun öbür yüzüne bakalım ben next 2000cx super cihazdan 299 kanal ve sinyal ,kalite çok güzel alırken 9000 ultradan 270 kanal sinyal kırılmalı alıyorum aradaki fark için yorumunuz nedir aceba
                      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

tanıtımlarda 1 hafta 10 gün yaptıkları açıklamalara bakarsan biraz zamana ihtiyac var ondan sonra ne olacak hep beraber görürüz zaten bazı kanallar bi var bi yok bekleyip görecez nasıl bir randuman alacagını

Yorum yap

x-baron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Şu anda değişik forumlardan da takib edebildiğim kadarıyla, bir çok kullanıcı şikayetçi. Kimisi şebeke arama da problem yaşamakta, kimisi kanalların önemli bir bölümünde görülen sinyal kalitesi düşüklüğünden şikâyet etmekte.

Bu kadar insanın şimdiye kadar kullandıkları çanak ayarlarının hatalı olduğunu iddia etmek ne kadar doğru ?

Mantık şu;

Önceki problemli uydudan gelen yayınlar hatalı çanak ve LNB ayarları ile sorunsuz izlenebiliyorsa, daha yeni ve kuvvetli olan uydu da hiç bir sıkıntı yaşanmaması gerekmez mi ?

"Elin gâvuru" yapıyor, uzaya gönderiyor ve çalışır vaziyette uyduyu bize teslim ediyor. Biz onu kullanırken her şeyi yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz.

Bir gün ehliyet imtihânında görevli idim. Motor, Trafik ve İlk yardım konularından test sınavı yapılıyordu. Bir kişinin motor bölümünde verdiği cevaplara baktım. Bu kısımda kaç soru olduğunu şimdi tam hatırlamıyorum ama, cevaplardan sadece iki tanesi doğru idi.

Bana verilen yetkiyi aşıp, kuralları çiğnemek pahasına kendisini uyardım. "Motor bölümünde verdiğiniz cevaplar içerisinde sadece iki doğru var. Diğerleri tümüyle yanlış." dedim.

Başını kaldırıp yüzüme küçümser bir edâ ile baktı ve "Ben mâkine mühendisiyim" dedi.

İlk defa birisine yardıma çalıştığım için pişman olmuştum. Sonucu merâk etmeyin. Bizim "Mâkine mühendisi" sınavı geçemedi.

Ehliyet araba süremiyeceği gibi, diploma da insanı "Ehil" yapmaz. "İşkembe-i Kübrâ" dan sallamayalım ama, bu olayı yaşadıktan sonra, Türksat uydusunda çalışan kimi mühendislerin doğru dürüst çanak ayarı yapabileceklerinden bile şüpheliyim.
                          Doğru söze ne denir,alkış tutulur.Alkışlar size x-baron.
                          BÜTÜN HESAPLARIN BİTTİĞİ NOKTADA ÇANAKKALE BAŞLADI VE ÇANAKKALEYİ HESAP ETMEYE MATEMATİK YETMEDİ.

Yorum yap

keşke bunlar hiç frekans değisikliğine gitmeseydi.biz eski halinden memnunduk vallahi.eskiyi şimdi mumla arıyoruz.

Yorum yap

canuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              skyturk yayını çok zayıf
                              kullandığım cihazlar imzamda yazıyor.hd olan modelde şu an skytürk,kanal a,tvnet,olay tv,hiç ama hiç kalite yok.çanak aynı lnb aynı biaz daha ince ayarla ntv paketi kalite % 40 oldu.cnntürk paketi % 98 trt % 84 çanak parabol 90 cm lnb dörtlü sunny iki çıkışı kullanılıyor.frekans değişmeden önce kalitesi olmayan kanalım yoktu.skytürk ü eutelsat w3a dan aparatla alıyorum şimdilik sorun yok.
                              İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                              VU+ SOLO 2
                              Popcorn Hour A-210
                              TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                              UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                              DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                              NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                              DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                              NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X