• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE-2000 Super HDTV Isınma sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE-2000 Super HDTV Isınma sorunu

Merhabalar,

Bu cihazı aldığımdan beri aşınma ısınma sorunu var. Cihaz stand-by konumundayken bile neredeyse el değmeyecek kadar ısınıyor. iki kez cihaz off oldu, sıcaktan translatörleri mi nedir onlar şişmiş. Hatta ilikinde cihazdan yoğun duman çıkışı bile oldu. Cihazın sağı solu, üstü açık durumda. Bu benim cihaza özel bir sorun mu, başka arkadaşlarda da aynı sorun oluyor mu, merak ettim. Bu konu ile ilgili önerileriniz var mıdır?

benimkide aynısı hd kanallarda sorun var dıye goturdum servıse daha cok bozdular pazartesı gunu 3 kere goturecem servıse ıkı defa board degıstırıldı dedıler bıseyden haberlerı yok daha cok bozuldu keske goturmeseydım next 2000 hd elımde patladı asırı ısınması normal

Yorum yap

benimkininde üstü filan örtülü hiç bir problemi yok ama izlemediğim zamanlarda cihazı fişten çekiyorum
      Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

Benimki de ısınıyor ama cihaz donanımından kaynaklanıyor. Next 9000 Ultra PVR da aynı şekilde çabuk ısınıyor. Fakat bu konuda Next 2000 Dobratech tek kelimeyle mükemmel.. Elimde yaklaşık 20-25 cihaz var kullandığım; en az ısınanlar Next 2000 Dobratech ve Goldmaster 77900-50900 lar. Next 2000 Dobratech donanım olarak mükemmel bir cihaz zaten. Görsellik olarak; donanım olarak; tasarım olarak tek geçerim. Sadece stabil bir yazılıma ihtiyacı var o kadar.
        DIGITURK IRDETO MODUL
        D-SMART D-FIX MODUL
        TİVİBU IRDETO MODUL
        ---------------------------
        SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
        -------------------------
        TECHNISAT DIGIT ISIO STC 4K
        HUMAX 4TUNE 4K
        KATHREIN 926 4K
        VU+ DUO 4K
        DREAMBOX ONE 4K
        WETEK PLAY 2 4K
        ATLANTA CI 4K
        TOPFIELD SMART URBAN HD
        NEXT 10000 PLUS 4K
        GOLDMASTER ULTRA 4K
        GOLDMASTER HD-1090 TWINBOX
        NEXT 2000 MACHINA 3D HD
        NEXT PANDORA HD
        NEXT 2000 DOBRATECH HD
        NEXT 18500 PLUS HD

Yorum yap

ben ısınma sorunundan dolayı cihaz zarar görmesin diye dizüstü bilgisayarlar için üretilen usb den çalışan fanlar var ondan aldım cihazın üzerine koydum usb ye takıp cihazı soğutuyorum en iyi çözüm bu bence
          BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
          ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

Nasıl oluyor randımanlı oluyor mu acaba? Bizler de alıp kullansak aynı şekilde. Bazen uyuyakalıyoruz receiver açık kalıyor. Yaz akşamı olduğunda uzun süre çalışırsa en az ısınan cihazlarım bile ısınıyor bu yüzden( Bazen sabaha kadar açık kalıyor uyuduğumda(
            DIGITURK IRDETO MODUL
            D-SMART D-FIX MODUL
            TİVİBU IRDETO MODUL
            SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
            HUMAX 4TUNE 4K
            KATHREIN 926 4K
            VU+ DUO 4K
            DREAMBOX ONE 4K
            WETEK PLAY 2 4K
            ATLANTA CI 4K
            TOPFIELD SMART URBAN HD
            NEXT 10000 PLUS 4K
            GOLDMASTER ULTRA 4K
            GOLDMASTER HD-1090 TWINBOX
            NEXT 2000 MACHINA 3D HD
            NEXT PANDORA HD
            NEXT 2000 DOBRATECH HD
            NEXT 18500 PLUS HD

Yorum yap

en iyi yöntem fişini çekin cihazın biraz cihazda rahatlasın
              Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

uyducubaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                ben ısınma sorunundan dolayı cihaz zarar görmesin diye dizüstü bilgisayarlar için üretilen usb den çalışan fanlar var ondan aldım cihazın üzerine koydum usb ye takıp cihazı soğutuyorum en iyi çözüm bu bence
                ben de bu yöntemle hallettim. şimdi sorun yok

Yorum yap

Teşekkürler arkadaşlar. dışarıdan soğutmaktan başka çaresi yok sanırım. Neden fan koymazlarki böyle cihazlara...

Yorum yap

Selam Gerçekten bende aşırı ısınma sorunu olduğunu gördüm hatta çok ısındığı zamnlar şifreleri çözmekte zorluk yaşıyor sanki server ulaşamadığını zannediyorsun ,aslında sorun serverden değil soğutuculu olan işlemcinin çok ısınmasından kaynakladığını farkettim bende kapağını açarak senın yaptığın gibi usb çalşan fan aldım yanına koydum işlemcinin üzerine üflüyor kapağı açık çalışıyor mükemmel oldu donma falan hiç yok harika çalışıyor.Donma sorunu yaşayanlar bunu yapsın tahtakalede satıla usb çalışan kafesli fanlar var 10 sorun çözülüyor

Yorum yap

2000 hd ısınma sorunu

cihazın usbden çalışıyormu soğutucu

Yorum yap

zuzum42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        cihazın usbden çalışıyormu soğutucu
                        Evet. Cihazın USB sinden çalışıyor. Fakat Ben en iyi yöntemin cihazın fişini çekmekle olacağına inanıyorum. Kullanmadığım zamanlar fişini çekiyorum. Bence böyle daha iyi.

Yorum yap

kutlu01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Evet. Cihazın USB sinden çalışıyor. Fakat Ben en iyi yöntemin cihazın fişini çekmekle olacağına inanıyorum. Kullanmadığım zamanlar fişini çekiyorum. Bence böyle daha iyi.
                          bilgi için teşekkürler.bende öyle kullanıyorum.baktığım zamanlar cihaz ısınınca soğutucuyu kullanmak istiyorum

Yorum yap

Cihazın ısınması normal arkadaşlar.Tüm cihazlar ısınıyor bu sekilde,fakat su sıralar hava sıcaklıgı çok fazla olması sebebiylede cihazların ısınmasını etki yapıyor.Saygılar...
                            İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

En iyi yöntemin cihazı fişten çekmek olduğunu düşünüyorum.... Bu nasıl bir yöntemse artık.. Ya burada herkes sağolsun birer çözüm önerisi sunmuş arkadaş ise makara yapmış sanki.. Gerçekten güzel çözümmüş ya hakikaten de soğuyor fişten çekince.. En iyi çözüm uyducubaba'nın USB soğutucu önerisi arkadaşlar.. Çözüm denildiğinde cihazı maksimum sürede kullanabileceğimiz fikirler olmalı.. Bu çözümü Cccam vb şikayeti olan arkadaşlara da önerebiliriz aslında.. Cihazınız donma mı yapıyor o halde çekin fişi donma düzelcektir...
                              DIGITURK IRDETO MODUL
                              D-SMART D-FIX MODUL
                              TİVİBU IRDETO MODUL
                              SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
                              HUMAX 4TUNE 4K
                              KATHREIN 926 4K
                              VU+ DUO 4K
                              DREAMBOX ONE 4K
                              WETEK PLAY 2 4K