• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Boot-Modun da Yazılım atma

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• allendale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar next ye 2000 cx süper pulus usb den nasıl sofcam yüklerim
    buradan bakabilirsin...

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=29288

Yorum yap

• Boot olmuş cihazda emular nasıl aktif olacak?

Sayın Bigalı, güzel bir açıklama yapmışsınız, yol gösterici olmuş. Teşekkür ederim. Kullandım ve faydalandım. Ancak boot olmuş YE 2000 DPCİ Super Plus cihazıma tariflendiği üzere 21 Nisan yazılımını -zaten onu atarken boot olmuştu- attıktan sonra cihaz bilgisini kapatacak şifre girişi kayboldu. Dolayısıyla emu kısmı da aktif olamıyor, yani açılamıyor. Bu konuya benim cihazımdan farklı cihazı olan birkaç arkadaş değinmiş ama onlara yapılan tavsiyeler benim cihazıma uymuyor. Anladığım kadarıyla cihaz bilgisi artık kapanmayacak. Peki o zaman emular nasıl aktif olacak? Aktif olmayacaksa şifreli kanallar bundan nasıl etkilenecek? Lütfen bu konuda aydınlatabilir misiniz?

Ben bu durumun bir hata olarak kendini gösterdiğini düşünüyordum. O nedenle de fabrika ayarlarına döndükten sonra yazılım yüklemenin belki bu sorunu çözeceğini düşünüyordum. Sanıyorum bu düşüncelerim yersiz. Açıklarsanız sevinirim.
      Dilimiz layık olduğu saygıyı görmelidir.

Yorum yap

• Laptoptan yazılım atma.

Bazı arkadaşlar boot olmuş cihazlarına laptoptan yazılım yüklemeye çalışırken başarısız olduklarını yazıyorlar. Com'ların cihazla bağlantı kuramadığını söylüyorlar. Bu konuda haklılar. Ben de aynı şekilde deneyerek aynı başarısızlığı yaşadım. rs 232 kablosunun diğer ucu USB olunca bağlantı kurmada sorun oluşuyor. Gerçekten laptopta com'lar 6'dan başlayıp yukarılara gidiyor. Oysa yazılım atma programımızda com'lar 4'e kadar gidiyor. O nedenle de bağlanamıyor. Bu nedenle ben pc'den aynı yöntemle bağlanmaya çalıştım ve Orada "USB-UART controller" driver gerektiğini yazıyordu. Onu yükledikten sonra bağlantıyı kurabildim ve yazılımı yükledim. Ancak şunu söylemeliyim ki bilgisayarı kapatıp açtığımda yine aynı mesajla karşılaşıp tekrar aynı sürücüyü yüklemek gerekti.

Şayet bu bilgiler arkadaşlara faydalı olmuşsa bahtiyar olacağım. Herkese kolaylıklar dilerim.
        Dilimiz layık olduğu saygıyı görmelidir.

Yorum yap

• cemdere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Sayın Bigalı, güzel bir açıklama yapmışsınız, yol gösterici olmuş. Teşekkür ederim. Kullandım ve faydalandım. Ancak boot olmuş YE 2000 DPCİ Super Plus cihazıma tariflendiği üzere 21 Nisan yazılımını -zaten onu atarken boot olmuştu- attıktan sonra cihaz bilgisini kapatacak şifre girişi kayboldu. Dolayısıyla emu kısmı da aktif olamıyor, yani açılamıyor. Bu konuya benim cihazımdan farklı cihazı olan birkaç arkadaş değinmiş ama onlara yapılan tavsiyeler benim cihazıma uymuyor. Anladığım kadarıyla cihaz bilgisi artık kapanmayacak. Peki o zaman emular nasıl aktif olacak? Aktif olmayacaksa şifreli kanallar bundan nasıl etkilenecek? Lütfen bu konuda aydınlatabilir misiniz?

Ben bu durumun bir hata olarak kendini gösterdiğini düşünüyordum. O nedenle de fabrika ayarlarına döndükten sonra yazılım yüklemenin belki bu sorunu çözeceğini düşünüyordum. Sanıyorum bu düşüncelerim yersiz. Açıklarsanız sevinirim.
          cihaz bilgisini kapatacak şifre girişi kayboldu. Dolayısıyla emu kısmı da aktif olamıyor
          Bu işlem artık girişler bölümünde yapılıyor ve cihazbilgisi kapanmıyor.Aynı işlemi girişlerde yaparak

resimler alıntıdır

Yorum yap

• 21 nisan yazılımını USB den yükledim. Cıhaz otomatik kapanıp açılışı tam yapmadı. Arkadaki anahtardan kapatıp açtıktan sonra yeni yazılımın yüklenmiş olduğunu gördüm Cihaz bilgileri kısmı cihaz versiyon bilgilerinden emuyu aktif etmek istedim. kumandadan hiç bir tuş şifre girmek için aktif olmadı. CAS Sistemindeki bütün başlıkları AÇIK hale getirdim. tps oto güncelleme yapıyor. polsat ok. USB ile güncel *** yazılımını yüklediğimde cihaz otomatik açılmıyor. anahtardan kapatıp açmam gerekiyor. sorunum nedir.

Yorum yap

• a_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              21 nisan yazılımını USB den yükledim. Cıhaz otomatik kapanıp açılışı tam yapmadı. Arkadaki anahtardan kapatıp açtıktan sonra yeni yazılımın yüklenmiş olduğunu gördüm Cihaz bilgileri kısmı cihaz versiyon bilgilerinden emuyu aktif etmek istedim. kumandadan hiç bir tuş şifre girmek için aktif olmadı. CAS Sistemindeki bütün başlıkları AÇIK hale getirdim. tps oto güncelleme yapıyor. polsat ok. USB ile güncel *** yazılımını yüklediğimde cihaz otomatik açılmıyor. anahtardan kapatıp açmam gerekiyor. sorunum nedir.
              Sorun cihazla değil, yazılımla ilgili.

Yorum yap

• teşekkürler
                dost forumlarınmoderatorsu
                kimsesiz-antencii

Yorum yap

• ben normal yazilim atmayi denedim.fakat bir turlu makine ile bilgisayar arasinda baglanti kuramadim.Forumda okuduklarimdan sonra yazilim problemi olacagini düsünüp BOOT moduyla kurmak istedim.Anlatilanlari aynen yaptim.Fakat makineyi acarken 0030 cikiyor.daha sonra 001c ve 1 cikiyor.sonra normalde basili tutmama ragmen tekrar 30 olmuyor.sürekli 001c ve 1 sayisi sirasi ile cikip duruyor.p+ ya basili tutsamda tutmasamda surekli 001c ve 1 sayisi sira ile yanip sönüyor.
                  Buna ragmen yazilim atmak istedigimde yazilim yukleme kismina geciyor fakat hic yuklemiyor.o sekilde surekli duruyor.yani progra donmuyor.sadece o yüzdelik kismi hic dolmadan o sekilde bekliyor.
                  bazende makine normal yazilim yukleme kismina dahi gecmiyor.(ayni bilgisayarla daha önce yazilim yüklemesi 1 - 2 kere yapmistim) com lari dogru ypmama ragmen kabul etmiyor.com ayarlarini dogru yaptigim halde genellikle arada bir com ayarini kabul ediyor.Yazilim yukleme tusuna basdigimda hata uyarisi veriyor.yukleme yapmiyor.
                  Ben anlamadim makinami bozuk, yazilim hatasimi.
                  Lütfen yardim edin.Yardim edenlere simdiden cok tesekkurler.....

Yorum yap

• gezegentr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    ben normal yazilim atmayi denedim.fakat bir turlu makine ile bilgisayar arasinda baglanti kuramadim.Forumda okuduklarimdan sonra yazilim problemi olacagini düsünüp BOOT moduyla kurmak istedim.Anlatilanlari aynen yaptim.Fakat makineyi acarken 0030 cikiyor.daha sonra 001c ve 1 cikiyor.sonra normalde basili tutmama ragmen tekrar 30 olmuyor.sürekli 001c ve 1 sayisi sirasi ile cikip duruyor.p+ ya basili tutsamda tutmasamda surekli 001c ve 1 sayisi sira ile yanip sönüyor.
                    Buna ragmen yazilim atmak istedigimde yazilim yukleme kismina geciyor fakat hic yuklemiyor.o sekilde surekli duruyor.yani progra donmuyor.sadece o yüzdelik kismi hic dolmadan o sekilde bekliyor.
                    bazende makine normal yazilim yukleme kismina dahi gecmiyor.(ayni bilgisayarla daha önce yazilim yüklemesi 1 - 2 kere yapmistim) com lari dogru ypmama ragmen kabul etmiyor.com ayarlarini dogru yaptigim halde genellikle arada bir com ayarini kabul ediyor.Yazilim yukleme tusuna basdigimda hata uyarisi veriyor.yukleme yapmiyor.
                    Ben anlamadim makinami bozuk, yazilim hatasimi.
                    Lütfen yardim edin.Yardim edenlere simdiden cok tesekkurler.....
                    Virüs programı kullanıyorsan devredışı bırak öyle dene.

Yorum yap

• virus programini kapatiyorum.hatta sildim.ama her sey ani oluyor...
                      acaba makinami bozuldumu.ama suan makine cok iyi calisiyor.sadece program yukleyemiyorum.ne benim laptopla nede arkadasimin bilgisayariyla.lp+ ya basili tutunca 0030 da kalmasimi gerekiyor. yoksa 001c ve 1 yanarken program atilmaya baslayincami 0030 yaniyor.birde 001c ve 1 surekli yanmasinin sebebi ne olabilir. r232 makine girisinin bozuk olupmadigini nasil anlarim.ütfen yardim edin.

Yorum yap

• Çok teşekkürler bigalı! Aynen söylediklerini yapıp kitlenmiş cihazı açtık. Sağolasın.

Not: Kitleme güncel yazılımı usb girişinden yapmaya çalışırken olmuştu. Diğer arkadaşların dikkatine, "2000 cis super plus" ın yazılımını usb'den yapmayı denemeyin! usb'den softcam ve emu'lar yükleniyor ama yazılım için rs232 kullanmak gerekiyor.

Yorum yap

• okayakarsu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Çok teşekkürler bigalı! Aynen söylediklerini yapıp kitlenmiş cihazı açtık. Sağolasın.

Not: Kitleme güncel yazılımı usb girişinden yapmaya çalışırken olmuştu. Diğer arkadaşların dikkatine, "2000 cis super plus" ın yazılımını usb'den yapmayı denemeyin! usb'den softcam ve emu'lar yükleniyor ama yazılım için rs232 kullanmak gerekiyor.
                          Dostum şimdiye kadar hep USB'den attım yazılımları hiç sorun olmadan yükledi aslında bu son yazılımdada sorun olmadı save yazısı dururken ben acele ettim reset attım ama dediğin gibi RS232 ile daha sağlama almış oluruz işi

Yorum yap

• şükrü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            gayet guzel olmuş biraz daha ayrıntılı anlatsaydın daha iyi olurdu
                            Bundan daha net daha ayrıntılı nasıl anlatsın kardeş... Anlatım son derece net ve detaylı olmuş.

Yorum yap

• emeğine sağlık arkadaşım.

Yorum yap

• ustam ellerine saglık
                                antenciler[MOUSE][/MOUSE]

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X