• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Samsung Dahili Uydu Alıcılı Led Tv--Ntv, Trt Şifreleri nasıl girilir

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Samsung Dahili Uydu Alıcılı Led Tv--Ntv, Trt Şifreleri nasıl girilir

Merhaba arkadaşlar

Samsung Dahili Uydu Alıcılı 5720 led Tv kullanıyorum. Fakat Tv de Trt nin ve Ntv 'nin şifrelerini girebileceğim ekran bulamadım ve tv nin arkasında digitürk ya da d-smart için kart girişi var. demek istediğim bunun için modül kart alsam ntv ve trt için işimi görür mü. fikir alabileceğim bir kişide bulamadım. Sanırım kimsenin fikri yok bu konuda o yüzden buraya konu açtım.

bilgilendirirseniz memnun olurum...

arkadaşım hiç bir şekilde şifreleri giremezsin çünkü emü yüklü olmadığı için emunun yüklü olabilmesi için samsung firmasının emu yazılımı yapması lazım.
    Topfield TF3000CIPpro-GigaBlueQuadPlus-OctagonSF8008-Mecool KIII Pro- 180cm Hareketli sistem

Yorum yap

biraz araştırırsan bazı modellere oscam yükleniyor

Yorum yap

Evet hangi modeli diye sormadığım için özürdiler araştırır mısınız dediniz samsung E ve F serilerine oluyor.

buyrun bu dosya ben deneyemedim bende seri D serisi olduğu için

SamsungTv ler icin oscam cikmis kendi televizyonum uygun olmadigi icin deneyemedim deneyip ugrasmak isteyenler buyursun.

SamsungTv ler icin libOscam

Samsung tv lerin F ve E serilerinde (cpu prozessorda MIPS kullanmayanlar)

Arm chipli 7xxx ve 8xxx serileri

Root ile sorunlarinizi SamyGO projekt de bulabilirsiniz.

SamyGO ? Login

T-MSTXXXXXXX firmware yüklü olanlarda maalesef calismiyor onun icin önce cihazinizi inceleyiniz.

simdilik kayit yapamiyor
        timeshift calismiyor
        sadece ag okuyucu destekliyor

Changelog

v.0.3.0
        - Descrambling works in channel/fav editor.
        v.0.2.7
        -Channel switch bug on E should be fixed,
        -Changed filter from tableid to data/mask
        -Added pmt_mode=0 support (read from oscam.config, valid are 0 or 6)
        -Updated oscam to svn r9003
        v.0.2.4 Faster channel switching + samyGOoscam script
        v.0.2.2 Some fixes + updated samyGOso
        v.0.2.1 First public release

libOSCAM-v0.3.0

dosya aşağıdadır
        alıntıdır

http://s3.dosya.tc/server19/tpHyCa/l...0.3.0.zip.html
        Topfield TF3000CIPpro-GigaBlueQuadPlus-OctagonSF8008-Mecool KIII Pro- 180cm Hareketli sistem

Yorum yap

ALINTIDIR ....

Öncelikle belirtmeliyim aşağıda yapacaklarınız TV nizin varsa GARANTİSİ'ni tamamen geçersiz kılacaktır, bu işlemleri yaparken TV niz tamamen kullanılmaz duruma gelebilir, hasbelkader bu tip bir durumla karşılaşırsanız Forumumuz ve ben kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz, bu nokta Forum kuralların dada yazılıdır.

Burada anlatacaklarım tamamen SamyGO ? Login adresinde anlatılan konular defalarca okunarak yapılmış olup kendimde bulunan 46 ES 7000 Samsung Smart Tv de denenmiş ve başarılı olmuştur.
          Yukarıda verdiğim adreste incelendiğinde görülecektir ki OSCAM yanlızca E, ES ve F serilerinde uygulanmaktadır ve çalışmaktadır, kesinlikle diğer serilerde denemeyiniz.

Birde uydu alıcısı içinde olan modelleri olmalı tabii ES ve F serisinin.

Alıntı: Sadece ES7xxx/8xxx (yazılım: T-ECPDEUC/T-ECPDAAC sonrasında ) ve F7xxx/8xxx (yazılım T-FXPDEUC ve sonrasında) çalışır.
          eğer yazılımınız veya modeliniz MST içeriyorsa (yani yazılımınız T-MST12xxxx (örn. T-MST12DEUC) gibi ise ) artık bu yazıyı okumayınız, çünkü bu yazılımlarda OSCAM çalışmamaktadır..

İşlemler :
          Bundan sonrası tamamen ES serisinde yapılacak işlemlerdir. Diğer serilerin nasıl davranacağını bilmiyorum. Ama aşağıda verdiğim linkleri inceleyiniz.
          Öncelikle Samsung Smart TV mi zi ROOT lamamız gerekmektedir (orjinal konu SamyGO ? View topic - [App] Install SamyGO widget from USB adresin dedir.)
          Nelere ihtiyacımız var?
          1. ES serisinden bir Samsung Smart TV ye,
          2. bir adet FAT veya FAT32 formatlanmış USB belleğe,
          3. TV niz ile aynı network üzerinde olan bir pc ye (ftp ve telnet ile bağlanacağız TV ye),

A. USB BELLEĞİ HAZIRLAMA
          a. USB belleğiniz FAT veya FAT32 ile formatlanmamış ise , formatlayınız,
          b. http://tinyurl.com/SamyGO/InstallSamygo.rar dosyasını pc nize indiriniz,
          c. dosadan çıkanların tamamını usb belleğinizin kök dizinine atınız,

B. TV nize SKYPE kurulumu,
          Skype bu iş için şarttır.
          a. TV nizde SKYPE kurulu değilse mutlaka smarthub dan kurunuz,
          b. bir kez çalıştırıp , çalıştığını teyit ediniz (oturum açmanıza gerek yok açıp ana sayfa gelsin kapatın.)
          c. TV yi kapatınız.

C. SamyGO nun ROOT lama
          a. A adımında hazırladığımız usb yi tv ye takalım,
          b. TV yi açalım,
          c. Smart HUB a girelim, (bu defa normalden uzun bir sürede açılabilir endişe etmeyin),
          (bu noktada eğer smart hub güncellemesi penceresi gelirse hayır diyin)
          d. install samyGO-E yi bulun, üzerinde iken okey e basın,

Click here to view the original image of 700x536px.

bu aşamada ağ bağlantısı hatası alırsanız önemsemeyin,

e. aşagıdaki gibi bir ekran çıkacak, 'Enter' a basın,

Click here to view the original image of 700x324px.

f. işlem bttiğinde ekranın altına dogru aşagıdaki resmi göreceksiniz,

g. 'EXIT' veya 'RETURN' tuşalarından birine basarak çıkınız,

h. TV yi kapatın,
          ı. USB yi çıkarın,

Herşey yolunda gitti ise cihazınızı rootlamış oldunuz

D. Tv nizin IP sini bulma,
          a. MENU tuşuna basın,
          b. "Ağ" ın üzerine gelin ve enter a basın,
          c. "Ağ Durumu" na gelip enter a basın, aşagıdaki resimde gösterilen yerde ip adresiniz yazılı, o adresi not alınız,

Click here to view the original image of 700x294px.

E. Oscam dosyalarının TV ye atılması:
          a. BURADAN oscam dosyasını indiriniz,
          b. bu dosyadan OSCAM dosyasını pc nizde bir yere çıkartınız,
          c. Alışkın olduğunuz FTP programı ile TV nize D adımında bulduğunuz adrese bağlanın (Sakın herhangi bir dosyanın adını yanlışlıkla değiştireyim demeyin, aksi halde tv nizin bir daha çalıştıramayabilirsiniz)
          d. zipten çıkardığınız OSCAM dosyasını "/mtd_rwcommon" dizinine atınız,
          e. telnet ile tv nize bağlanınız ve aşagıdaki komutları sırası ile veriniz,

Kod:
          cd /mtd_rwcommon/oscam chmod +x samyGOso oscam-r9003-samygo ntpclient
          f. oscam i biliyorsanız gerekli değişiklikleri uygun şekilde yapın (server ekleme, user ekleme vs), bilmiyorsanız netten araştırarak konuyu öğreniniz,
          g. son adım ,
          Kod:
          chmod +x /mtd_rwcommon/oscam/samyGOoscam /mtd_rwcommon/oscam/samyGOoscam
          komutlarını vererek oscam i çalıştırın.
          hayırlı olsun.

NOT:BENİM TV YE ATTIGIM HAZIRLADIGIM OSCAM SERVER OLAN DOSYA BURADA SADECE SERVER USER PASS DYN DNS GİRECEKSENİZ ..

OSCAM BENİM HAZIR BURADAN İNDİR

F. OSCAM WEBIF e bağlanma,

a. http://TVIPNIZ:8887 yi browserınıza yazarak (PC de) oscam in WEBIF ine ulaşabilirsiniz. user: oscam , pass: oscam

Click here to view the original image of 1025x576px.

TV nizi kapattığınızda network da kapandığından vede tüm programlar kapandığından , tv nizi her açtığınızda oscam i telnetten

Kod:
          /mtd_rwcommon/oscam/samyGOoscam
          komutu ile çalıştırabilirsiniz.

TV niz açıldığında OSCAM min otomatik çalışmasını isterseniz:
          a. BURADAN dosyayı indiriniz,
          b. TV nize FTP ile bağlanınız,
          c. "/mnt/etc/init.d" dizinine indirdiğiniz dosyadan çıkan "99_99_libOSCAM.init" dosyasını atınız,
          d. telnetten TV ye bağlanıp,

Kod:
          cd /mnt/etc/init.d chmod +x 99_99_libOSCAM.init
          komutlarını veriniz,

otomatik başlatma da OSCAM in başlaması yaklaşık 3-4 dakika almaktadır, bende bazen çalıştı bazen çalışmadı ama forumda çalıştığı söyleniyor.

Güle Güle kullanınız.

ALINTIDIR ...

46 ES 7000 samsung tv de denenmiştir sorunsuz calısıyor ...
          bu calısmayı yapan arkadasın eline emegine saglık ...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X