• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bugün Dünya Engelliler Günü

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bugün Dünya Engelliler Günü

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Engelli sayısı dünya ortalamalarının üzerinde olan Türkiye’deki 8.5 milyon engelli arasında bedensel engeli bulunanlar ilk sırada. Engelli olma nedenleri arasında trafik kazaları ile terör ilk sırada yer alıyor. Akraba evliliği de hâlâ engelli çocukların doğmasının en büyük nedenleri arasında. Engelli çocuk ve gençlerin çoğu eğitime erişemiyor, ayrımcılığa uğruyor, ev dışındaki yaşama katılmakta zorluk yaşıyor.

Yorum yap

Yorum yap

Onlara sadece bugün değil her an destek olalım.
        BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

bir gün değil her gün onların olsun derim

Yorum yap

Bilenler bilir ağır bir engelli olduğumu, ama hiç bir zaman engelli görmediler ailem, sevdiklerim, arkadaşlarım.
            Oysa ben hayatımın, kalbimin, aklımın, psikolojimin sağlam olması açısından engelliyim diyerek yere sağlam basmak istedim.

Küçükken bacım dışarıya karşı kırılgan olmamak adına benim taklidimi çıkarıp beni güldürürdü (ki çok hoşuma da giderdi).
            Hamit'im ortaokula gidene kadar benim engelli olduğumu kabul etmemişti, sonraları kabul etti.
            Olduğunuz gibi kendinizi kendinize kabul ederseniz hayat sizi daha çok kucaklayacaktır. Yoksa hayatı hem kendinize hem de etrafınıza zehir edersiniz.

Evet, sevgili Mehmet'imin dediği gibi psikolojim çok sağlam.
            Evet, Emine Abloşumun dediği gibi mantık, akıl olarak normal görünenlerden çok daha iyi durumdayım.
            Evet, Fatih kardeşimin dediği şekilde temelim hiç bozulmadı ama ben ağır bir Serebral Palsi engellisiyim.

Üzülüyor muyum? Bir tek şeye üzülüyorum. O da Ebevyenimin yıllardır bana aynı hassasiyetle bakıp yetiştirip elim, ayağım olmasıdır. Halbuki benim onlara bakıp hizmette bulunmam gerekiyor.
            Seviniyor muyum? Korku ile ümit arasında kalmak kaydıyla vefat ederken Rabbim benim elim ayağım olup Özgür'ün özgürlüğe yolculuğunun uçuş kısmı başlayacak olmasına.

Hepinizi çok seviyorum, hepinizin Murti abisi, dayısı, kankisi, dostu, kardeşi, sevgilisi, danası olduysam beni ben yapan engelimle oldum.

Engelliler Günüm kutlu olsun...

Facebook'taki yazımdan...

Yorum yap

Allah'tan ümit kesilmez, inşallah her şey iyi olur.
              Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
              DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X