• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları İle İlgili Görüşleriniz

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• @bursalı;

İlk mesajı yazdıktan 3 dakika sonra tekrar aynı konuda mesaj yazıyorsunuz? Lütfen biraz sabırlı olun ve sorduğunuz ilk soruya cevap verilmesini sabırla bekleyin.

Sizin yaptığınız sürekli mesaj yazmak "Flooding" yapmaktır ve buda kurallar gereği yasaktır.

OTA Güncelleme ile ilgili aşağıdaki linki kontrol edin.

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=48910

Yorum yap

• Sayın hocalırım hotbird ile ilgili ot güncelleme de yapabilecekmiyiz.

Yorum yap

• elinize sağlık...

Yorum yap

• arkadaşlar bana kızmayın ama ben bu işten çok sıkıldım bir marka cihaz alırsın örnek next 2000 serisi bu serinin 1 kaçına yazılım çıkar diyerlerine çıkmaz yazılım çıkan modeli alırsın onada bir süre sonra yazılım gelmez ne yani bizler 2 senede bir cihaz mı alıp satacayız ben next almaya karar verdiyim zaman bir next bayisine gittim next 2000 serisini önerdi bu serinin en üst modeli NEXT 2000DPCIS USB SÜPER PULUS OLDUĞUNU söyledi bende aldım ama her ne hikmetse 3 modele yazılım oluyorda bir next 2000 dpcıs lara olmuyor sanırım next bir üst cihaz çıkaracak galiba o yüzden 2000 dpcıs lara dahayazılım vermiyorlar ama cihazımı daha deyiştirmeye hiç niyetim yok ayrıca yazılımı yapan arkadaşlara da çok kırıldım bizi böyle saf dışı etmelerinde dolayı çatıya bir tane yerel anten bağlayacam kurtulacam bu yazılım derdinden beledyenin verdiyi kanallar yeter artık of be ne yazlım nede makine derdi hesi biter yok bu next 2000 yazılım geldi yok dpcıs a gelmedi bu nedir ya insan yoruluyor takip etmekten vallahi yav saygılar herkese EN İYİ MAKİNE YEREL ANTEN ARKADAŞLAR.......YAZILIM DERDİ YOK....
          VU+DUO TWİN LİNUX HDTV
          NEXT MACHINA 3D
          DİGİTURK CAM MODÜL FULL
          TİVİBU FULL PAKET
          120cm BİLSAT MOTORLU ÇANAK
          VESTEL 106 CM terenova 3D
          vestiyer 500 gb hdd
          D SMART MODÜL FULL

Yorum yap

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Ne anlamı kalacak o zaman hızlı erişim bölümünde Hızlı Arama bölümünün?
            hocam arkadaşa verdiğiniz cevapta haklısınız ancak arkadaşın dediğine göre cihazının başkası tarafından kurcalanmasını istemiyor.
            Acılışa bir pin koysak nasıl olur? Cihaz kilid gibi.
            Saygılar Selamlar
            HER ŞEYİN BİR YERİ VARDIR, HER ŞEY YERİNDE OLMALIDIR.

Yorum yap

• ota yazılımı için doktor hocama ve mach1 hocama çok teşekkür ediyorum. Tp kanal listesi ve softcamlar farklı bölümler halinde güncellense ana yazılımlardaki köklü değişimlerdeki kanal silinme ve softcam silinmenin önüne geçilemezmi ve böylelikle dpcıslarında problemi ortadan kalkmazmı. Şimdiden çalışmaların devamını ve başarılar diliyorum.

Yorum yap

• olabilirliği var ise :
                Yazılım güncelleme menüsüne ek olarak Softcam güncelleme eklenmesi ve tv izleme esnasında uyduda güncel data (yazılım veya softcam) var ise küçük bir pencere ile uyarı gelmesi ve bu pencerenin yönetimi kişisel tercihlerde "Sat Data Update info > açık/kapalı" ibaresi şeklinde kullanıcıya bırakılması.

Yorum yap

• sayın hocam iyi akşamlar dileğiyle şu an next2000cıs süper plus cihazımda qnec124-24 yazılımı yüklü görüntü kalitesi lcd.tv.lere taş çıkartacak kadar mükemmel oysaki televizyonum normal tüplü phılıps usb aparatımda son güncelleme yazılımı hazır olduğu halde yüklemeye cesaret edemiyorum sebebi acaba görüntü kalitesini kaybedermiyim diye yardımcı olacağınıza inanarak saygılarımı sunarım.zafer3801

Yorum yap

• bu özellik ile güncel keylerde yükleniyormu makineye
                    bende 2000 cıs super plus var

Yorum yap

• gunes01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      hocam arkadaşa verdiğiniz cevapta haklısınız ancak arkadaşın dediğine göre cihazının başkası tarafından kurcalanmasını istemiyor.
                      Saygılar Selamlar
                      evet tasarım usta şirketlerde veya işyerlerinde meraklı insan çok, bilen bilmeyen kurcalıyor. menü şifresi çok güzel oluyordu. şimdi daha ilk günden cihaz kurcalanmış bizim dinlenme ofisinde mecburen eski yazılım attım. iyi bi şey ama yan etkisi oluyor.

Yorum yap

• gunes01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Saygılar Selamlar
                        Bakınız önce kullandığınız cihazı karıştırın, oynayın neler yapar, neler yapamaz araştırın, eğer keşfedip te yapamadığınız bir şey olursa sorun, bizlerde elimizden geldiğince yardımcı olalım.

Cihazda "Kilit Ayarları" diye bir bölüm var, buradan Menü'ye kilit koyduğunuzda kim sizin cihazınızla oynayabilecek, bunu da yapamıyorsanız cihazı evde bırakmayın veya evde cihazınızı oynayacak misafir kabul etmeyin. (!) "Şaka tabiki "

Yorum yap

• zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          sayın hocam iyi akşamlar dileğiyle şu an next2000cıs süper plus cihazımda qnec124-24 yazılımı yüklü görüntü kalitesi lcd.tv.lere taş çıkartacak kadar mükemmel oysaki televizyonum normal tüplü phılıps usb aparatımda son güncelleme yazılımı hazır olduğu halde yüklemeye cesaret edemiyorum sebebi acaba görüntü kalitesini kaybedermiyim diye yardımcı olacağınıza inanarak saygılarımı sunarım.zafer3801
                          dostum elle yüklediğin harika ise birde el değmeden uydudan güncellemeyi düşün daha harika olur
                          next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• gazisinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            arkadaşlar bana kızmayın ama ben bu işten çok sıkıldım bir marka cihaz alırsın örnek next 2000 serisi bu serinin 1 kaçına yazılım çıkar diyerlerine çıkmaz yazılım çıkan modeli alırsın onada bir süre sonra yazılım gelmez ne yani bizler 2 senede bir cihaz mı alıp satacayız ben next almaya karar verdiyim zaman bir next bayisine gittim next 2000 serisini önerdi bu serinin en üst modeli NEXT 2000DPCIS USB SÜPER PULUS OLDUĞUNU söyledi bende aldım ama her ne hikmetse 3 modele yazılım oluyorda bir next 2000 dpcıs lara olmuyor sanırım next bir üst cihaz çıkaracak galiba o yüzden 2000 dpcıs lara dahayazılım vermiyorlar ama cihazımı daha deyiştirmeye hiç niyetim yok ayrıca yazılımı yapan arkadaşlara da çok kırıldım bizi böyle saf dışı etmelerinde dolayı çatıya bir tane yerel anten bağlayacam kurtulacam bu yazılım derdinden beledyenin verdiyi kanallar yeter artık of be ne yazlım nede makine derdi hesi biter yok bu next 2000 yazılım geldi yok dpcıs a gelmedi bu nedir ya insan yoruluyor takip etmekten vallahi yav saygılar herkese EN İYİ MAKİNE YEREL ANTEN ARKADAŞLAR.......YAZILIM DERDİ YOK....
                            doktor Nickli Üyeden Alıntı
                            POZİSYONERLİ cihazların yazılım güncellemeleri UYDUDAN ONLARCA SAKINCA DOĞURACAĞI İÇİN TEKNİK OLARAK VERİLMEYECEKTİR.
                            Bazı teknik sorunlara neden olduğu için DPCIS modellerine "Uydudan Güncelleme Yazılımı verilmeyecektir" deniyor bu mesajda,

Sizler sadece istemesini bilirsiniz, bazıları da bu isteklerinizi oturur, düşünür, değerlendirir ve olup olamayacağına karar verir. Bunu takdir eder veya etmezsiniz, size kalmış bir durumdur.

Olayın bir de diğer tarafını düşünelim sizin istekleriniz doğrultusunda firma bu riskleri göze aldı ve bu yazılımı verdi, daha sonra yüzlerce kişinin cihazında geri dönülmesi imkansız sorunlar çıktığında bu sorunların tazminini siz mi üstleneceksiniz? Cevabınız tabiki "Hayır"
                            O zaman mesajı yazmadan önce şapkanızı önünüze alıp düşünmeniz gerekir.
                            Bu konuyu daha fazla uzatmanın kimseye faydası olmayacaktır. Lütfen elinizdekilerle yetinmesini bilin.

Yorum yap

• son yazılımı yükledikten sonra sirus uydusundaki 12111 h 27500 frekansından yayın yapan pg ve pb kanallrı gitti frekansı tekrar elle girip taratmama rağmen kanalları bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yorum yap

• feldser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                son yazılımı yükledikten sonra sirus uydusundaki 12111 h 27500 frekansından yayın yapan pg ve pb kanallrı gitti frekansı tekrar elle girip taratmama rağmen kanalları bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim
                                Uydu güncellemede kanallar gitmez başka sorun vardır
                                next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X