• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D için Uydulardan kolay Uydu bulma Frekansları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

osetyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nihayet karar verebildiler Türksat 4A Uydusunda Geçişler 17 Eylül'ü 18 Eylül'e Bağlayan Gece Yapılacak.
    Evet hocam nihayet geçişler olacak.Acaba bu Uyduya 4/A ya yeni frekanslara ait yazılım çıkacak mı yada türksat 4/A uydusunu nasıl yükleyeceğiz.Yazılım çıkmazsa nasıl ayarlayacağız.:ihihi:

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Evet hocam nihayet geçişler olacak.Acaba bu Uyduya 4/A ya yeni frekanslara ait yazılım çıkacak mı yada türksat 4/A uydusunu nasıl yükleyeceğiz.Yazılım çıkmazsa nasıl ayarlayacağız.:ihihi:
      - Yazılım illaki çıkar ama, şu durumda yeni yazılım beklemeye gerek de yok. xml dosyasını güncellediğiniz de sorun kalmaz.

Yorum yap

Can kardeşim başından beri benim vermiş olduğum mücadele işte bu gibi konular içindi uydu silme TP düzenleme gibi artık cihazın şu haliyle yapılacak bir şey yok Tasarım hocanında dediği gibi ya xml dosyasını güncelleyeceksin yada benim gibi büyük bir sabırla TP'leri düzenleyip Network taramayıda kapalı tutup taramayı öyle yapacaksın hem bu şekilde taramayıda 3 dakikada bitiriyor benim kullanma yöntemim bu zaten günler öncesinden ben TP güncellemesini yapmışım bu şekildede devam edeceğim en güzeli bu ve bundan sonrada Network taramayı asla açık tutmayacağım yeni kanal geldiğindede manuel elle girip taratıp peşin satanlar gibi keyfime bakacağım sizlerede kolay gelsin.

Yorum yap

Sn frost35 kardeşim özellikle sana tafsiyem motorlu sistem kullanıyorum. 90 cm çanağım var diyorsun bikere bunu düzeltelim motorlu sistemin hakkı 90 cm çanak deyil yazık olur enaz 120 cm çanak tafsiyemdir sinyal olsun olmasın bunu yapman lazım LNB okadar önemli deyil senin yorumundan yola çıkarak yardımcı olmaya çalışayım anlattığın gibi %70 sinyal %45-46'lara düşmüşse bu sorunu 120 cm çanakla güzel bir kurulumla eminim halledersin çünkü %100 ve %46 sinyal alıyorsan metal çatı pek engel deyil açık kapı var demekki kırılmasız sinyal alabilirsin kolay gelsin.

Not: Şunuda belirteyim Machine 3D'de sinyal %40'ın üstünde olduğu sürece kırılma olmaz çünkü ben sürekli zor uydulara göz atıyorum %22'den %40'a kadar kırılmalar oluyor bilginize.
          Sayın osetyalı hocam yorumunuz için tşkr ederim. Çanağı değiştirmek istiyorum zaten 150cm çanak almak istiyorum. Ayrıca lnb aldım sizin kullandığınızın aynısı Invecom SNH 031. Dün taktım fakat sinyaller gitti Türksatta %100 sinyal aldığım TP den şimdi %70 geçmiyor ve kanal kırılmalı geliyor. 45 dereceden hiç sinyal alamıyorum. Diğer uydularda da sinyallerde düşüş oldu. Ne olduğunu anlayamadım

Yorum yap

O dediğiniz lnb den bende kullanıyorum 120 lik parabol motorlu antende.Normal lnb den pek farkı yoktur.Çokta para vermiştim.1.5 yıl önce.Çanak ayarınızı bir kontrol edin.tekrardan gözden bir geçirin.

Yorum yap

Şimdi gidip eski LNB mi takıcam tekrar bakalım

Yorum yap

Kullandığım eski LNB yi taktım ve sinyal alamadığım TP leride izleyebiliyorum. acaba invecom Lnb demi bir problem var yoksa benmi hata yapıyorum anlamış değilim Invecom ile 12245 H 27500 TP de %73 Sinyal aldım ve izleyemiyordum ama eski lnb mi taktım ve aynı TP de sinyal %100.

Yorum yap

Invecom lnb sag sol la cevirmeyi denesey din cikartmada anten ayirin eski lnb ye gore ayarli oldugun dan sinyal allamamis ola bilirsin Invecom dan.

Yorum yap

collo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Invecom lnb sag sol la cevirmeyi denesey din cikartmada anten ayirin eski lnb ye gore ayarli oldugun dan sinyal allamamis ola bilirsin Invecom dan.
                    Denedim denemezmiyim sağ sol hertürlü denedim fakat eski lnb ye göre aşırı düşüş oldu anlamadım.

Yorum yap

ayni lnb ben de ilk aldigim da ben de degisik lik olmadi biraz sag yaptigim da sinya yuksel di.
                      Motor kulandigim icin diger uydular da sinya sorunu oldu yeni den lnb normal haline alip motoru biraz sag yaptim tum uydular da sinyal de yukselme oldu.
                      avrupa da oldugum sadece avrupa yayinlarini izleye biliyordum lnb ve ayarlari yeniledik den sonra startv ve atv izlemeye basladim.

Yorum yap

frost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Sayın osetyalı hocam yorumunuz için tşkr ederim. Çanağı değiştirmek istiyorum zaten 150cm çanak almak istiyorum. Ayrıca lnb aldım sizin kullandığınızın aynısı Invecom SNH 031. Dün taktım fakat sinyaller gitti Türksatta %100 sinyal aldığım TP den şimdi %70 geçmiyor ve kanal kırılmalı geliyor. 45 dereceden hiç sinyal alamıyorum. Diğer uydularda da sinyallerde düşüş oldu. Ne olduğunu anlayamadım
                        frost35 arkadaş can arkadaşinda dediği gibi aldığın LNB'nin diyer LNB'lerden çok büyük bir fark yoktur ancak almişsın sinyallerin düşmesi'ise eyer LNB ve daizek'te bir sorun yoksa mümkün deyil o zaman çanağını iyibir şekilde gözden geçirmen lazım hele birde 150 cm çanak düşünüyorsun tabiki bu daha güzel olur hiçbir sorunun kalmaz ben sana garanti diyebilirim genede hatırlatayım kolay kolay Invecom SNH 031 LNB'de sorun olacağını sanmıyorum söylediklerin çanağın gözden geçirilmesini işaret ediyor düzelir üzme canını.

Yorum yap

frost35 arkadaş can arkadaşinda dediği gibi aldığın LNB'nin diyer LNB'lerden çok büyük bir fark yoktur ancak almişsın sinyallerin düşmesi'ise eyer LNB ve daizek'te bir sorun yoksa mümkün deyil o zaman çanağını iyibir şekilde gözden geçirmen lazım hele birde 150 cm çanak düşünüyorsun tabiki bu daha güzel olur hiçbir sorunun kalmaz ben sana garanti diyebilirim genede hatırlatayım kolay kolay Invecom SNH 031 LNB'de sorun olacağını sanmıyorum söylediklerin çanağın gözden geçirilmesini işaret ediyor düzelir üzme canını.
                          Osetyalı hocam önerebileceğiniz bir çanak markası varmı 2 elde olur. Gessat çanaklar nasıldır yada mega ? Hangi marka olmalı ? Ayrıca delikli çanak olması dahamı iyi olur ? Yardımlarınızı rica ederim. Ayrıca kurulum konusunda izmirde yardımcı olabileceğiniz tanıdıklarız varmıdır hocam

Yorum yap

Osetyalı hocam önerebileceğiniz bir çanak markası varmı 2 elde olur. Gessat çanaklar nasıldır yada mega ? Hangi marka olmalı ? Ayrıca delikli çanak olması dahamı iyi olur ? Yardımlarınızı rica ederim. Ayrıca kurulum konusunda izmirde yardımcı olabileceğiniz tanıdıklarız varmıdır hocam
                            frost35 kardeşim özellikle ben 150 cm parabol çanak sac olanı tafsiye ederim senin işini fevkalade görür senin dediklerinde olur Gessat veya mega çokta kaliteli olmasına gerek yok kurulum için izmirde tanıdığım yok ancak bulabilirsin şunuda unutma ege bölgesi için motorlu çanak kurulumunda Astra 28 E baz alınmalı kolay uydu bulma listesinde konuyla ilgili açıklamam var.

Yorum yap

frost35 kardeşim özellikle ben 150 cm parabol çanak sac olanı tafsiye ederim senin işini fevkalade görür senin dediklerinde olur Gessat veya mega çokta kaliteli olmasına gerek yok kurulum için izmirde tanıdığım yok ancak bulabilirsin şunuda unutma ege bölgesi için motorlu çanak kurulumunda Astra 28 E baz alınmalı kolay uydu bulma listesinde konuyla ilgili açıklamam var.
                              Sayın hocam parabolmu yoksa ofset çanakmı ? Parabol çanağı disecq motorlu sistemimde kullanabilirmiyim ? Ayrıca Lyngsat tan baktığımda İzmir 28 E uydusu kapsama alanına girmiyor diye görünüyor hocam.

Yorum yap

Sayın hocam parabolmu yoksa ofset çanakmı ? Parabol çanağı disecq motorlu sistemimde kullanabilirmiyim ? Ayrıca Lyngsat tan baktığımda İzmir 28 E uydusu kapsama alanına girmiyor diye görünüyor hocam.
                                frost35 kardeşim disecq motorlu sistem kullanıyorsan o zaman ofset 120 cm çanak tafsiye edilir 150 cm'de olur ama disecq motora biraz ağır gelir bu ikisi arasında tercih senin ikincisi Astra 28 E uydusu kapsama alanına girmiyor diye görünüyor diyorsun doğrudur esas izmir için 27=09=00'dir ancak çanak ayarlarını LNB ayarlarını kalkış açılarını Astra 28 E uydusu üzerinde ayarladıktan sonra diyer aşamaya geçilir yani Intelsat 20 68.5°E ile Hispasat 1D 30.0°W uydularını bulup netleştirdiğin zaman zaten izmir için boylam 27=09=00 kendiliğinden gelir bunu iyi bir uyducu bilir Astra 28 E uydusunu rahat bulman içinde sana kolay bir frekans vereyim 11603-V-29500 BT Sport 1 HD kanalı olmak kaydıyla 8 şifreli kanal var kolay gelsin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X