• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Türkiye'nin Başı Sağolsun.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Allah rahmet eylesin.
    :yazyaz:

Yorum yap

Mekanı Cennet Olsun.
      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
      www.next.com.tr

Yorum yap

mekanı cennet olsun Ailesine başsağlığı diliyorum
        next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Meral Okay'ı kaybettik

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay bu sabah evinde hayatını kaybetti

Asmalı Konak, Yasemince, Bir Bulut Olsam, Muhteşem Yüzyıl gibi televizyonda yayınlandığı dönemlerde her zaman izlenme rekorları kıran ünlü dizilerin senaristi bu sabah evinde hayata gözlerini yumdu. Türk televizyon izleyicisini yakından tanıyan Okay'ın senaryosunu yazdığı dizilerin yayınlandığı saatlerde sokaklarda insan kalmıyordu. Okay, yarın Bebek Camiinde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu mezarlığında defnedilecek.

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Meral Okay'ın vefat haberini Ali Sunaltwitter sayfasından duyurdu. Sunal sayfasına "Meral ablamı Meral Okay'ı kaybettik, başımız sağolsun." yazdı.

'BANA GELİRSİN ÇAY İÇERİZ'
          Meral Okay ile aynı hastanede tedavi gören dizi oyuncusu Didem İnselel " Böyle Bir Şey var mı' programına bağlanarak Meral Okay’ı ziyaret etmesini anlattı: “ Meral Okay’ı da üç gün önce hasta odasında ziyaret etmiştim. Yanında Emel Hanım vardı. Sağlığı çok iyi görünüyordu. Hatta bana iyileşir iyileşmez bana gelirsin çay içeriz demişti. Cumartesi günü taburcu olmuştu. Öldüğünü duyunca çok üzüldüm.

CENAZE TÖRENİ YARIN
          Meral Okay, yarın Bebek Camiinde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu mezarlığında defnedilecek.

MERAL OKAY'IN CENAZESİ EVİNDEN ALINDI
          Sarıyer Baltalimanı'ndaki evinde bu sabah 53 yaşında hayatını kaybeden senarist Meral Okay'ın cenazesi yakınları tarafından ambulansa konularak Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi'ne götürüldü. Sabah saatlerinde Okay'ın hayatını kaybettiği haberini alan dostları ve yakınları Baltalimanı'ndaki eve geldiler.

"TARİHİMİZLE BULUŞTURDU"
          Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Değerli düşünür, değerli yazar zaman zaman bizi ağlattı, güldürdü zaman zaman da bizi tarihle buluşturdu. Meral Okay hanımefendiyi hakkın rahmetine tevcih ettik. Evinden uğurladık. Allah rahmet eylesin, taksiratını affetsin. Önemli bir sanatçıydı, değerli bir düşünürdü. Son yıllarda yaptığı aktivitelerle çok önemli noktalara sürükledi bizi. Tarihimizle buluşturdu. Yarın öğle namazıyla birlikte Bebek Camii'nden kendisini Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedeceğiz. Allah rahmet eylesin" dedi.

"BU TANRININ BİR TESADÜFÜ OLSA GEREK"
          Gazeteci Reha Muhtar ise, “O kuşak çok badireler atlatmış bir kuşaktır. Önce 80 öncesinde öldürüldü o kuşak cinayetlerle. Sonra darbelerde işkencelere tabii oldu. Biz aynı yıl doğmuştuk Meral ile o da Ankaralı'ydı bende öyle. Darbelerden, işkencelerden, ölümlerden sonra herkes kendisine kalanlar bir meslek sahibi olmaya çalıştılar. O mesleklerini en iyi şekilde yapmaya çalıştılar. Meral de senarist oldu ve en güzel senaryoları yazdı. Tam 12 Eylül'ün yargılandığı günlerde o kuşağın ayakta kalan en önemli temsilcilerinden birini de kaybettik. Bu tanrının bir tesadüfü olsa gerek. Elbetteki o süreç yargılanmalıdır. Ama ben arkadaşım adına şunu söylemek istiyorum 78 kuşağı çok üzüntüler yaşadı. O kuşak darbeler yargılanırken darbelerin mümesilleriyle o darbelere neden olan müsebiblerle beraber mağdur olmak istemezdi Meral. Onlarla birlikte mağdur olmak istemiyoruz" diye konuştu.

MERAL OKAY KİMDİR
          Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu.

Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM'nin Atatürk'ün 100'üncü yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı. 12 Eylül döneminde Türkiyeİşçi Partisi üyesi ve işyeri temsilcisiydi.

1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlendi. Eşi 10 yıl sonra, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi.
          İstanbul'a taşınarak Günaydın gazetesinde çalışmaya başladı. Dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı. İkinci Bahar dizisiyle ünlendi. Bir filmde yapımcılık denemesinde bulundu.

Meral Okay oyuncu olarak Bir Bulut Olsam, Alia, Beynelmilel, O Şimdi Asker, Hiçbiryerde, Koltuk Sevdası, Yeditepe İstanbul, İkinci Bahar dizilerinin yanısıra Seni Seviyorum Rosa filminde oyuncu olarak yer almıştı.
          Okay, Yasemince, Asmalı Konak, Fedai, Bir Bulut Olsam dizilerinin senaryosunu yazmıştı. Okay son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisini senaryosunu yazıyordu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın vefat mesajı
          Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, senarist ve oyuncu Meral Okay'ın vefatından derin bir üzüntü duyduğunu ifade etti.

Günay, Okay'ın vefatı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Uzun süredir tedavi gören değerli sanatçımızın hayat dolu ışıl ışıl gözlerinin ebediyen kapanmış olması hepimizi derinden sarsmıştır” ifadelerini kullandı.

Okay'ın güler yüzü, mütevazı ve anaç yapısıyla daima hatırlanacağını belirten Günay, şunları kaydetti:
          “Okay ülkemize kazandırdığı birbirinden değerli eser ve canlandırdığı başarılı karakterler ile kalplerimizde özel bir yer edinmiştir. Kıymetli sanatçımıza, Allah'tan rahmet, yakınlarına sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”

DSP Genel Başkanı Masum Türker'den vefat mesajı
          DSP Genel Başkanı Masum Türker, senarist ve oyuncu Meral Okay'ın vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Meray Okay'ı unutmayacaklarını belirten Türker, mesajında, “Türk insanın kalbinde önemli bir yer edinmiş ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay'ı kaybetmiş bulunmaktan büyük üzüntü duyduk. Okay'a rahmet, ailesine, sanat camiasına ve sevenlerine başsağlığı, sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

Okay'ın Türk toplumunun duyarlılıklarını yakaladığını ve onları büyük bir ustalıkla işlediğini ifade eden Türker, şunları kaydetti:
          “İmza attığı eserleriyle kalbimizdeki yerini daima koruyacak ve sonsuza kadar yaşatacaktır. Türk insanın duygularını yüreğinde hisseden ve eserlerine yansıtan Meral Okay'ı unutmayacak, onu daima sevgi ve saygıyla anacağız.”

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.

Yorum yap

Bir aydınımız daha gitti.Allah rahmet eylesin.

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.

Yorum yap

Ayten Alpman vefat etti

“BİR Başkadır Benim Memleketim” şarkısıyla gönüllere taht kuran ünlü sanatçı Ayten Alpman dün hayatını kaybetti.

Alpman’ın ölüm haberini duyan eski eşi İlham Gencer, kızı Ayşe Gencer ile yakınları ve dostları hastaneye akın etti. Büyük üzüntü yaşayan Ünlü müzisyen İlham Gencer, şunları söyledi:

Yeri asla doldurulamaz
                  “Ayten Alpman benim hem öğrencim hem de eşimdi. Bu ülke büyük bir sanatçıyı kaybetti. Onun yeri asla doldurulamaz. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun. Kaybımız çok büyük.” İlham Gencer ve kızı Ayşe Gencer’i vefat haberinin ardından dostları teselli etmeye çalıştı.

Şarkıcı olacaksan git kendini denize at
                  Ayten Alpman, katıldığı “3 İnsan 3 Öykü” programında, doktor babasının şarkıcı olma isteğine çok sert karşı çıktığını belirterek babasının ikna olduğu anısını anlatmıştı: “Evde şarkı söylüyorum, ‘Sakın ha böyle mırıldanıp da şarkıcı olacağım falan zannediyorsan unut’ dedi. ‘Git kendini Dolmabahçe’den denize at hiç böyle bir şey düşünme” dedi. Taksim Belediye Gazinosu’nda sahne aldığı bir gün babasının kendisini izlemeye geldiğini anlatan Alpman, katı kuralları olan babasının duygulanıp ağladığını görünce kendisinin de çok mutlu olduğunu söylemişti.

'Yalnız ve dimdik yaşadın'
                  Ünlü sanatçı Ayten Alpman'ın ölümü sanat dünyasını da çok üzdü. Twitter'da ünlüler Alpman için duygularını paylaştı.
                  Nilgün Belgün Twitter'da ünlü sanatçı için "Yalnız ve dimdik yaşadın kimseye minnet etmedin.Müziğinden asla ödün vermedin, Nur içinde yat Ayten abla.Ben sana hep böyle hitap ederdim" diye yazdı.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GÜNAY "ÇOK DEĞERLİ BİR SANATÇIYDI"
                  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türk müziğinin duayenleri arasında yer alan Alpman'ın muhteşem sesi ve eşsiz yorumlarıyla yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş çok değerli bir sanatçı olduğunu belirtti.

Günay, sanatçı Ayten Alpman;ın vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk pop ve caz müziğinin unutulmaz isimlerinden Alpman;ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendiğini ifade eden Günay şunları kaydetti: “Türk müziğinin duayenleri arasında yer alan Alpman muhteşem sesi ve eşsiz yorumlarıyla yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş çok değerli bir sanatçıydı. O buğulu sesiyle hafızalarımıza adeta nakşettiği 'Memleketim' gibi pek çok eser Sevgili Alpman'ı daima bizlere hatırlatacak; yüzümüzde tatlı bir gülümsemeyle hep saygı, sevgi ve özlemle anılmasını sağlayacaktır.

“Geçmiş günler aklından geçerse, Kalbin bomboş ümitler biterse, Sen üzülme, ben varım” diye söylerdi Ayten Alpman...
                  İyi ki vardın Sevgili Alpman. Hep olacaksın. Mekanın cennet olsun. Milletçe başımız sağolsun.”

CUMHURBAŞKANI GÜL "VEFATINDAN DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUM"
                  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sanatçı Ayten Alpman'ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül'ün mesajı şöyle:
                  “Değerli ses sanatçımız Ayten Alpman'ın vefatından derin bir üzüntü duydum. Güçlü sesi ve yorumuyla milletimizin beğenisini kazanan Ayten Alpman, seslendirdiği unutulmaz şarkılarla gönüllerde seçkin yer edinmiştir.

Ayten Alpman, 'Memleketim' ve diğer şarkılarıyla daima hatırlanacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.”

ALLAH RAHMET EYLESIN.

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.

Yorum yap

Orhan Boran'ı kaybettik

Türkiye'de ilk stand-up geleneğini başlatan ünlü mizah ustası ve ünlü televizyoncu Orhan Boran hayatını kaybetti

Yaklaşık 2 yıldır kemik iliği hastalığıyla mücadele eden usta sunucu Orhan Boran (84) vefat etti.
                      Orhan Boran'ın 2 gündür bilincinin kapalı olduğu ve bugün saat 12.15 sularında evinde hayata gözlerini yumduğu bildirildi.
                      Boran’ın eşi Güler Boran, Boran’ın cenazesinin, yarın öğle vakti Erenköy’deki Galippaşa Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceğini kaydetti.

-Orhan Boran kimdir?
                      Sivas Kongresi’nde Mustafa Kemal’e hitaben yaptığı Manda’ya karşı oluş konuşmasıyla meşhur olan askeri doktor Hikmet Boran’ın oğlu olan Orhan Boran, 1928 yılında İstanbul’da doğdu.
                      Boran, Edremit Cumhuriyet İlkokulu’nu bitirdikten sonra 1938 yılında yatılı olarak Galatasaray Lisesi’ne girdi. İlk sahne deneyimini Galatasaray Lisesi’nde okurken, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rejisör olan ve okul temsillerini sahneye koyan Necdet Mahfi Ayral tarafından Moliere’in bir oyununda oynamak üzere seçildiğinde yaşadı.
                      Galatasaray Lisesi’nden 1946 yılında mezun olan Boran, Türkoloji Fakültesi’ne yazıldı. Aynı yıl, Necdet Mahfi Ayral, kendisini Muhsin Ertuğrul ile tanıştırdı. Boran, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda işe başladı ve Vasfi Rıza Zobu’nun talebi üzerine, birlikte oyunlar sergilediler.
                      En çok radyoya ilgi duyan Boran, İstanbul Radyoevi’nin açılmasından itibaren okuduğu Türkoloji Fakültesini 3. sınıftan terk edip, Ekrem Reşit Rey’in asistanı olarak girdiği memuriyet hayatında, temsil yayınları rejisörlüğü yaptı.

Boran, 1956 yılında BBC’nin açtığı sınavı birincilikle kazanarak Londra’ya gitti.
                      Dünya Gazetesi’nin Londra muhabirliğini üstlenen Boran, 17 Şubat 1959’da merhum başbakan Adnan Menderes’in de içinde bulunduğu uçağın, Gatwick Havaalanı civarında inişi sırasında düştüğünü dünyaya ilk duyuran Orhan Boran oldu.

Boran, 2002 yılında yakalandığı kolon kanseri sebebiyle iki defa ameliyat geçirdi. "Hayatımın son yıllarını saçlarım dökülmüş olarak geçirmek istemiyorum. Öleceksem insan gibi bu halimle öleyim. Şu dünyayı sefil halde terk etmek istemiyorum. Hayranlarım beni hep bu halimle hatırlayacak, saçları dökülmüş olarak değil!" diyerek kemoterapi tedavisini reddetti.
                      Boran, Beşiktaş Kültür Merkezi’nin (BKM), 10 Haziran 2005’de "Orhan Boran Show" adıyla Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda organize ettiği jübilede, 59 yıl emek verdiği meslek hayatına ve 25 yıl uzak kaldığı sahneye veda etmek üzere son kez sahne aldı.

Türkiye’de 1960’lı yıllardan itibaren, gece kulüplerinde "Ayaküstü Gırgırı" adıyla ilk stand-up geleneğini başlatan Boran, televizyonun henüz olmadığı radyolu günlerde, mükemmel Türkçesi ile kibar esprileri, unutulmaz pürüzsüz sesi, nezaketi ve beyefendiliğiyle tanındı.

SON RÖPORTAJI

Yaklaşık 2.5 yıldır kemik iliği hastalığıyla mücadele eden usta sunucu Orhan Boran katıldığı bir programda hastalığı hakkında şunları söylemişti: "Benim iki hafta aralıkla taze kan almam gerekiyor. Dört gözle vampirler gibi kan alacağım günü bekliyorum. Kan bulunamadığım zaman iştahım kesiliyor, halsiz kalıyorum ve uyku düzenim bozuluyor.

Kan grubum A Rh negatif. Oğlum Burak Boran beyin cerrahıdır. Başta hastalığım anlaşılamadı. Miyolofibrosil dediler. Yani kemik içindeki ilikler işe yaramaz hale gelmiş. Bir çok tetkik yapıldı. Ve sonunda anlaşıldı ki belirli periyotlarla taze kan almam gerekiyor. Bu hastalıkla 2.5 yıldır mücadele ediyorum.

Hakkımda haberler çıktıktan sonra o kadar çok arandım ki anlatamam. Birden bire gönüllü patlaması yaşadık. Gönül'ü de beni de serseme çevirdi bu ilgi. Ben unutuldum gittim zannediyordum. Ağlayarak benim kanımı da alın diye yalvaran insanlarla karşılaştım. Ağrı'dan arıyorlar, Diyarbakır'dan arıyorlar.

Biz kendi imkanımızla geliriz diyorlar. Şimdi 15 günde bir gidip kan alıyorum. Taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyoruz. Ancak son haber olarak Ankara Kızılay Genel Müdürlüğü'nün devreye girdiğini öğrendim. Benim için her ay 4 ünite kan ayıracaklarını söylediler. Çok mutlu oldum."

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.
                        İmza yok yorum yok hakkınızı helâl edin

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.

Yorum yap

seri dolmuyacak bir ustataydı ALLAG GANİ GANİ rahmet eylesin

Yorum yap

Efsanevi tiyatrocu Müşfik Kenter 80 yaşında hayatını kaybetti…

Akciğer kanseri ve buna bağlı gelişen akciğer enfeksiyonu nedeniyle tedavi altına alınan tiyatro sanatçısı Müşfik Kenter 7 Ağustos Salı günü yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı.
                                Büyük usta için 17 Ağustos Cuma saat 10:00'da Kenter Tiyatrosu'nda bir tören düzenlenecek.
                                Ayrıntılar geliyor…

YILDIZ KENTER VE MÜŞFİK KENTER

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X