• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Güncel] Oyun Dünyasındaki Önemli detaylar

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yeni Humble Bundle Capcom Rising paketi, oyuncuları sevindirecek cinsten

Kesinlikle en azından göz gezdirmeniz gerektiğini düşündüğümüz bir paket olmuş.

Bildiğiniz üzere Humble Bundle, belli aralıklar ile belli başlı indirimler ve çok uygun fiyatlara oyun paketleri sunan bir internet sitesi. Güvenilir olması bir yana, ödemiş olduğunuz paraların bir kısmı da hayır kurumlarına gidiyor. Yeni Humble Bundle Capcom Risingisimli oyun paketi, Capcom şirketinin oyunlarını seven oyuncular için özenle seçilmiş yapımları içeriyor. İşin en güzel kısmı ise, fiyatı da cep yakmayacak cinsten.

Henüz 10 günün üstünde bir süresi daha bulunan yeni Humble Bundle paketinde, Dead Rising ve Resident Evil serisinden oyunlar var. Pakette satın alımlarınız için 3 farklı seçenek bulunuyor. İlk seçeneğiniz olan 1 dolarlık pakette, Strider, Umbrella Corps ve DMC: Devil May Cry bulunuyor. Sadece 1 dolar gibi bir fiyata DMC: Devil May Cry gibi bir yapımın veriliyor olması, 1 dolarlık paketin bile fazlasıyla değerli olmasına sebep oluyor.
    Ayrıca, yapılan ödemelere göre sürekli değişen ortalama fiyatta bulunan 2. bir paket de var seçenekler arasında. Kampanyadaki 2. seçenekteki, hem 1. seçenekteki oyunlar, hem de üstüne Umbrella Corps Deluxe Edition Upgrade Pack, Dead Rising 2: Off the Record, Resident Evil HD Remaster, Resident Evil 0 HD Remaster ve Resident Evil 6 bulunuyor. Bu seçeneğin ise, haberimizi yazdığımız dakikalardaki fiyatı 7.29 dolar ve muhtemelen fiyat o civarlarda kalacaktır.
    Humble Bundle Capcom Rising paketindeki 3., yani son seçenekte ise Dead Rising 2 ve Dead Rising 3: Apocalypse Edition bulunuyor. Tabii, 3. seçeneği aldığınızda bu iki oyunun üstüne ilk 2 seçenek de size ulaştırılacak. Fiyatı ise sadece 12 dolar, yani kesinlikle sunduğu oyunlara göre çok uygun. 12 doları bizim para birimimize çevirdiğimizde ise, 42 TL civarında bir miktar karşımıza çıkıyor. 42 TL gibi bir ücrete, zombilerle stres atmayı sağlayan Dead Rising serisi, korku temasını çok güzel işlemiş olanResident Evil serisinin kaliteli yapımları ve bir de üstüne Dante‘nin ana karakter olduğu DMC: Devil May Cry alabilirsiniz.

Yorum yap

• The Elder Scrolls V: Skyrim için ek paket büyüklüğünde bir mod geliyor

Yolda olan oyun modu için muhteşem görseller de yayımlandı.

The Elder Scrolls V: Skyrim, çıktığı günden bu yana bir türlü eskimemiş yapımlardan bir tanesi. Oyun başarılı olunca, oyuna hayran kalan oyuncular da bir şeyler yapmaya çalışıyor sürekli. Bu işlerden anlayan Arcky ve ekibi, ek paket büyüklüğünde olan Lordboundisimli bir mod hazırlıyor The Elder Scrolls V: Skyrim için. Ek paket büyüklüğündeki bu mod, 2017 yılının 4. çeyreğinde çıkış yapacak, fakat bir süre daha bekleyecek olmamıza değecek kalitede içerik ile bizlerle buluşacak.

15 saatin üstünde yeni oyun içeriği, yolda olan modun en sevindirici yanı. Çizgisel ilerlemeyen bir hikaye, yepyeni silahlar, yepyeni zırhlar, yepyeni bir bölge, mod içerisinde karşılaşacağımız yeni içeriklerden sadece birkaçı. Geliştirici ekibin söylediğine göre, yakın bir zamanda modu betaaşamasında test edeceklermiş. Eğer Arcky ve ekibi modun henüz tamamlanmamış olduğunu düşünürse, modun çıkış tarihi 2018 yılına ertelenebilir.
      Yolda olan Lordbound modu için görseller de yayımlandı, modun geliştirici ekibi tarafından. Haberimizin en alt kısmından yayımlanan görselleri inceleyebilirsiniz. Üzerinden bunca yıl geçmiş olmasına rağmen kalitesinden ödün vermeyen The Elder Scrolls V: Skyrim için hala içerikler çıkıyor olması gerçekten mutlu edici. Bakalım yolda olan Lordbound isimli ek paket büyüklüğündeki mod nasıl olmuş?

Yorum yap

• Just Cause 3 için hazırlanan çoklu oyuncu moduna bir çıkış tarihi verildi

Yüzlerce oyuncu, tek bir sunucuda, hep birlikte Just Cause 3 oynayabilecek.

1 Aralık 2015 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Just Cause 3, günümüzde de aktif bir şekilde oynanmakta çünkü oyunda bolca aksiyon ve eğlence bulunuyor. Fakat oyunun oldukça büyük bir eksiği de bulunuyor: Çoklu oyuncu modu. İşte oyuncular bu eksiği gidermek için, uzun süredir bir çoklu oyuncu modu üzerinde çalışıyor. Geride bıraktığımız aylarda, hatta senelerde alfa ve beta süreci düzenlenen bu mod, sonunda resmi ve tam çıkışını gerçekleştiriyor. Bugün ise bu modun geliştirici ekibi, Just Cause 3 çoklu oyuncu modu için bir çıkış tarihi verdi: 20 Temmuz 2017.

Modun geliştirici ekibi, çıkış tarihinin yanında, mod içerisinde bulunacak önemli özelliklerden de bahsetti. Bu özelliklerden ilki Battle olarak geçiyor. Battle modunda yüzlerce oyuncu, tek bir sunucuda, aynı anda, jetler ile birlikte yarışacak ve aynı zamanda da birbirlerini yakalamaya çalışacaklar. Ayrıca, oyun içerisinde sadece resmi oyun modları değil, topluluk tarafından oluşturulmuş benzersiz oyun modları da bulunacak. Bu çoklu oyuncu modunda, yarışlar, klasik ölüm maçları ve diğer birçok farklı etkinlik bulunacak. Son olarak, geliştirici ekip, oyuncular arasındaki gecikmeyi düşürmek için benzersiz bir senkronizasyon sistemi kullanıyor ve bu sistem her geçen günde gelişecek.

Yorum yap

• Shadow of War, kademeli olarak piyasaya sürülüyor.

Middle-earth serisi, Shadow of Mordor ile oldukça sevildi. Warner Bros. tarafından dağıtımı gerçekleştirilen oyunun devamı da kısa bir süre sonra oyuncularla buluşacak. Middle Earth: Shadow of War olarak adlandırılan yeni oyunun mobil sürümü de hazırlanmış. Ve gelen yeni iddialara göre oyun Play Store’da görüldü bile.

Bir Reddit kullanıcısının yaydığı bilgiye göre oyun, Filipinler’deki kullanıcılara Google Play Store’da indirilmeye sunulmuş. Middle Earth: Shadow of War’un kendi resmi sitesinde mobil sürüm için kesinleşmiş bir çıkış tarihi bulunmuyor. Fakat oyunun Play Store’daki sayfasında çıkış tarihi olarak 6 Temmuz görünüyor. Bu durum da oyunun yumuşak bir çıkış yaptığını, yani kademeli olarak yayımlanacağını gösteriyor.
          RPG türündeki fantastik oyun, oyunculara karakter oluşturma, karakterlerini geliştirme ve oluşturulan karakterlerle orklara karşı savaşma deneyimi sunuyor. Oyunda dileyen herkes Talion, Gandalf, Gollum ve Galadriel gibi ünlü karakterleri seçebiliyor. Mobil sürümü Filipinler’de yayımlanmış olan Middle Earth: Shadow of War, şu anda beta sürümünde.

Yorum yap

• En iyi Tomb Raider oyunları

Dikkat! Serinin eski bir oyununun sonu hakkında bilgi verdik.

1996 yılından beri hayatımızda olan bir seri olan Tomb Raider, bu seferki en iyi listemizin konuğu oldu. İlk çıktığı günden bu yana çekiciliği ile çok can yakmış olan Lara Croft‘un ana kahraman olduğu seride bulunan oyunları, sizlere benim için neden değerli olduklarını veya olmadıklarını açıklayarak listeleyeceğim. Oluşturmuş olduğum liste ile sunmuş olduğum sebeplere katılıyor da olabilirsiniz, katılmıyor da olabilirsiniz, fakat eğer katılmıyorsanız, neden katılmadığınızı ve listeyi siz oluşturacak olsaydınız, nasıl bir liste oluşturacağınızı yorumlarda belirtirseniz, çok mutlu edersiniz.

11. Tomb Raider: Chronicles

Sürprizi bozmak istemiyorum, fakat bu oyunun neden en sonda bulunduğunu açıklamak için bunu yapmak zorundayım, umarım beni affedersiniz. Tomb Raider: The Last Revelation‘ın sonunda maalesef ki ölen Lara Croft‘un ardından öyle yazacak pek de hikaye kalmamıştı. Oyunun yapılmış olduğu oyun motoru eskimişti artık, bölüm tasarımı eskimişti, her şey eskimişti resmen. Benim fikrime göre bu oyunun zerre başarılı olamamasının arkasında yatan sebep, her şeyi ile eskimiş olması.
            Yani, aslında tamamen başarısız sayılmaz, çünkü öyle yerin dibine sokabileceğim Tomb Raider‘ın ana seriden hiçbir oyun bulunmuyor, fakat bu oyun, ana serinin sıralamasında en sonu fazlasıyla hak ediyor. Oyun, 2000 yılında bizlerle buluşmuştu ve 1996 yılından o zaman kadar çıkan her oyunu aklım sarmaya başlayınca oynamıştım. Beni Tomb Raider serisinden soğutmayı başarmış olan bu oyunu, kesinlikle sizlere öneremeyeceğim. Her ne kadar Lara Croft‘un bazı maceralarını ele alıyor olsa da, eskimiş yapısı ve ilgi çekmeyen hikayesi, bütün potansiyeli yerle bir etmişti.
            10. Tomb Raider: The Angel of Darkness

Bu oyun hakkında ne desem bilemiyorum açıkçası. Çünkü listenin en sonunda bulunma konusunda Tomb Raider: Chronicles ile yarışıyor benim gözümde ve bunun için muhtemelen sizlerin de hak vereceği sebeplerim bulunuyor. 2003 yılında oyunculara sunulmuş olan bu oyunu PlayStation 2 üzerinde oynadığımı hatırlıyorum. Konsol üzerinde oynamış olmama rağmen o kadar kanser edici hatalar vardı ki, anlatamam. Fakat örnek vermem gerekirse, ana kahramanımız Lara Croft böyle karanlık, garip bir şey haline geliyordu. Zaten birçok oyuncu karakterin çekiciliği için oynuyordu o zamanlar, herkesin gözünü dikmiş olduğu karakterin kararıp gitmesi hoş karşılanmaz tabii ki.
            Oyun çıkmadan önce bayağı bir ses getirmiş, en azından duyduğum kadarıyla tabii. Hani diyoruz ya, “Ah, ah! Nerede o eski oyunlar?†diye, tam olarak o konuya bir cevap olarak Tomb Raider: The Angel of Darkness‘ı sunabilirim. Sadece şimdi değil, eskiden de reklamlarla abartılan, fakat çıkınca kocaman bir hayal kırıklığı olan oyunlar piyasada mevcuttu. Hatta daha da eskiye gitmem gerekirse 1982 yılında oyuncularla buluşan E.T. the Extra-Terrestrial‘ı da bu berbat oyunlar konusu için örnek gösterebilirim.

9. Tomb Raider II

Tomb Raider serisinin ilk oyunundan sonra pek de çekici gelmemişti bana, sebebini de hiç hatırlamıyorum, hiç yalan olmasın. Yani, aslında bir sürü yeniliği de beraberinde getirmişti. Örnek olarak, araç sürmek ve daha geniş bir alanda keşif yapabilmek gibi muhteşem yenilikleri barındırıyordu. Şöyle bir düşününce, aslında bu oyunun listedeki bu yerini hak etmediğini görebiliyorum, pek adil gelmiyor bu kadar arkaya atmak, çünkü Tomb Raider II, çok daha fazlasını hak ediyor. Fakat sevdiğim oyunları sırasıyla listelediğim bir yazıda, her ne kadar hakkını yiyor olduğumu düşünüyor olsam da, sevmediğim bir yapımı sevmişim gibi göstermemin bir faydası olmaz.
            1997 yılında bizlerle buluşan Tomb Raider II‘yi aslında herkese önerebilirim, çünkü ben sevmedim diye başkaları da sevmeyecek değil. Çıkmış olduğu yıla göre ele aldığımızda gayet zevkli bir oynanış, ilk oyundan sonra muhteşem bir hikaye sunuyor. Grafikleri hakkında, “Nefes kesici.†gibi yorumlar almış olduğunu da hatırlar gibiyim. Siz benim sevmemiş olduğuma bakmayın ve oyunu deneyin, fakat bu liste benim hoşuma gitme seviyelerine göre sıralanmış olduğu için, maalesef Tomb Raider II’yi listemin en sonlarında ağırlayacağım.
            8. Tomb Raider: Underworld

Tomb Raider: Chronicles‘tan sonra uzun bir ara vermiş olduğum konusunda bir şeyler söylemiştim biraz evvel. Seri ile benim aramdaki bu uzun arayı sonlandırmış olan oyun ile tanıştırmak istiyorum sizleri. İşte karşınızda Tomb Raider: Underworld. Xbox 360 platformu üzerinde en muhteşem görünen oyunlardan bir tanesi olmasıyla da bilinir kendisi aynı zamanda. Benim için listenin 8. sırasında olmasının sebebi oyunun kötü olmasından dolayı değil, listenin ilerleyen aşamalarındaki oyunların kat kat daha iyi olmasından dolayı.
            Tomb Raider: Underworld‘ün oynanış açısından sunmuş olduğu özgürlük beni benden almıştı resmen ve bu oyunu nerede görsem içimde garip bir şeyler hissetmeme sebep oluyordu. Sebepsiz bir sabırsızlık ve heves, hislerimden sadece birkaç tanesiydi. En sonunda oturup oynadım ve bitirdim oyunu. Sabretmiş olduğum her gün için değmişti ve inanılmaz mutlu etmişti beni. Eğer indirimlerde falan yakalarsanız, aman kaçırmayın ve deneyin kesinlikle.

x.

7. Tomb Raider: Legend

2006 yılında çıkmış olan ana serinin 7. oyunu, aynı zamanda benim listemin de 7. sırasında yer almakta. Tomb Raider: Legend’ın 7. sırada olmasının sebeplerine değinmem gerekirse, öncelikle Lara Croft için gelen en büyük değişikliğin Tomb Raider: Legend‘de olmasından bahsederim. Bildiğimiz klasik Lara Croft alınmış ve oyuna fiziklerin konuşturulduğu bulmacalar getirilmişti. Her ne kadar Tomb Raider: Underworld‘den sonra oynamış olsam da, sahip olduğu teknoloji gerçekten çok hoşuma gitmişti.
            İşin en güzel kısmı ise, oyunun birçok platformda da bulunuyor olması. Xbox 360 sürümü en güzel olan haliydi o zamanlar tabii, fakat oynanış açısından çok tatlı gelmiş olan Nintendo DS üzerindeki 2.5D sürümü de saygımı kazanmıştı. Seri için önemli ve riskli adımlar atılmıştı bu oyun ile ve açıkçası başarılı da olmuştu. Tomb Raider: Chronicles gibi The Matrix bozması bir oyundan sonra, seriyi şaha kaldıran bir oyun piyasaya sürülmüştü en sonunda.
            6. Tomb Raider: Anniversary

1996 yılında çıkan ilk oyunun tekrar elden geçirilmiş hali olan Tomb Raider: Anniversary‘nin çıkış yılı 2007. Açıkçasını sorarsanız, madem ilk oyunun tekrar elden geçilmiş hali, neden 10 yıl sonra, yani 2006 yılında çıkmadı? Bu konuda hiçbir fikrim yok ve zaten neden böyle bir adım attıklarını düşüncükçe tüylerim de istemsiz bir şekilde diken diken oluyor sinirden. Crystal Dynamics yetkililerini sormak gerek, neden 10 yıl sonra değil de, 11 yıl sonra geldi bu oyun? İsyanımı da dile getirdiğime göre, bu oyunun muhteşemliğinden söz edebilirim demektir.
            Ben, serinin ilk oyununu oynadıktan sonra kendimden geçmiştim resmen. Oynanış açısından muhteşem ötesiydi ve zaten kim bilir kaç yıl boyunca tanıdığım büyüklerin PlayStation üzerinde oynadıklarında onları izleyip heveslenmişimdir? Sonra, bir anda öğrendim ki ilk oyunun tekrar elden geçirilmiş hali piyasaya sürülmüş. Tomb Raider: Legend ile atılan adımların da hissedilebildiği serinin ilk oyununun tekrar elden geçirilmiş hali olan Tomb Raider: Anniversary, tam anlamıyla mükemmel gelmişti. Hazır ilk oyunun çıkışından bu yana 20 yılın üzerinde zaman geçmişken ve 2017 yılında duyurulan, çıkan oyunların büyük bir kısmı tekrar elden geçirilmiş oyunlardan oluşuyorken, belki bir umut yine elden geçirilmiş bir Tomb Raider I görürüz, ne dersiniz?

5. Rise of the Tomb Raider

Zaten listenin bu aşamasında seriye ait kötü bir bulamayacaksınız, en azından benim gözümde kötü olan bir oyun bulamayacaksınız. Sadece listemin 1. sırasındaki oyunun sonu ile ilgili bir hüznüm var, onun dışında beni rahatsız etmiş olan hiçbir oyun yok. 6 Şubat 2016 tarihinde oyuncularla buluşmuş olan listemin 5. sıradaki oyunu da, bahsini ettiğim güzel oyunlardan bir tanesi. Muhtemelen siz de Rise of the Tomb Raider‘ı oynamış ve bitirmişsinizdir, bu yüzden oynanış açısından açıklama yapmayacağım ve oyunu beğenme sebebimi sunarken beni en çok mest eden özelliğinden söz edeceğim.
            Rise of the Tomb Raider, ilk çıkışını gerçekleştirdiğinde hemen oynama fırsatım olmadı, fakat belli bir süre sonra bütün ek paketlerini içeren halini indirimlerden faydalanarak Steam kütüphaneme ekledim. Açıkçasını sorarsanız, oyunu satın almış olduğum güne kadar neyi beklemiş olduğumu cidden çok merak ettim, çünkü oyun muhteşemdi, tam anlamıyla. Beni özellikle görselliği ile cezbetti. Kullanmakta olduğum PC‘nin çok güçlü bir cihaz olduğunu söylemem, fakat buna rağmen beni benden geçiren manzaralar sunmayı başardı. Oynanışı bir yana, özellikle manzaraları ile saygımı kazanmış olan oyun, listemdeki 5. sırasını fazlasıyla hak ediyor.
            4. Tomb Raider

Bu oyun, bize bir Tomb Raider oyununda ne kadar özgür olabileceğimizi göstermeyi başardı. Ayrıca sunmuş olduğu grafikler ve rol yapma oyunu unsurları, oyunun güzelliğini bambaşka bir boyuta taşımayı başardı. Aslına bakarsanız belki de serinin en başarılı ve mükemmel oyunu olarak gösterilebilir, fakat biraz sonra değineceğim yapımların bendeki yeri gerçekten çok farklı. Eğer ilk 3 yapım çocukluğuma eşlik etmemiş olsaydı, muhtemelen listemin ilk oyunu Tomb Raider olurdu.
            Lara Croft, bu oyunda karşımıza bir genç kız olarak çıktı, fakat oyunda aşama kat ettikçe Lara Croftbambaşka biri olmaya başladı. Oyuncuya karakterdeki bahsini ettiğim değişimleri hissettirebilmiş olması bir yana, sunmuş olduğu açık dünya, bulmacalar, rol yapma oyunu özellikleri ve zanaat sistemi de gerçekten başarılıydı. Hikaye olarak da kusursuza yakın olunca, Tomb Raider serisinin belki de en zirve yapımı olan bu oyun ortaya çıktı.

3. Tomb Raider I

Listemin ilk 3 sırasında yer alan oyunların, sahip oldukları yere ait olmalarındaki en büyük sebep, çocukluk anılarımı gözlerimin önüne getiriyor olmaları. En baştan söylemek istediğim şeyi belirttiğime göre, bu oyunu benim için özel kılan sebeplere geçebilirim. Hak verir misiniz bilmem, fakat benim için bu oyunu ön plana çıkaran en güzel özelliği, böylesine efsane bir serinin başlangıcı olması. Zira, bildiğiniz üzere Tomb Raider, günümüzde Süper Mario kadar olmasa da, Süper Mario‘ya yakın sayılabilecek derecede bilinen bir seri.
            Elbette listemdeki 3. sırayı kapmış olmasının arkasında yatan sebep, sadece oyunun efsane bir serinin başlangıcı olmuş olması değil. Oynanış açısından gerçekten çok farklı gelen bir yapıya sahipti. Çevremdeki benden büyük insanlar Tomb Raider I‘i oynarken şaşkınlıkla izlerdim, çünkü Lara Croftoyunda gerçekten ilginç hareketler yapıyordu. O zamanlara göre ilginç tabii ve zaten bahsettiğim hareketler günümüz oyunlarında hep var olan özellikler arasında. Örnek vermek gerekirse, karakterin hareket ederken ateş edebilmesi, o zamanların her oyununda bulunmuyor olması sebebi ile inanılmaz çekici gelirdi.
            2. Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Özellikle benim için fazlasıyla değerli olan, listemin ilk 2 oyunundan bahsetmek için sabırsızlanıyordum. Neyse ki en sonunda listemin bu aşamasına ulaşabildim ve doya doya içimi dökebileceğim. Öncelikle, her iki oyunun da çocukluğumun efsanelerinden olduklarını, en baştan söyleyemem gerekli. Her iki oyunun da benim için yeri bu yüzden çok farklı zaten. Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft, ilk PlayStation konsolumda bulunan 15-20 orijinal oyundan bir tanesiydi ve zaten buu yüzden kendisi ile bayağı bir zamanım geçti.
            1998 yılı içerisinde oyuncularla buluşan bu oyun, o zamanlar yeni çıkmış olan bir oyun motoru tarafından geliştirilmişti. Yeni oyun motoru ile daha güzel görselliğe ve daha yoğun bir çevreye sahip olmuştu. Durum böyle olunca da oyunun kalitesi 5-6 tık yukarıya fırlamıştı. Şimdi, açıkçasını söylemek gerekirse kalite gerçekten çok iyiydi, o zamana göre tabii, fakat çok nadir de olsa 1-2 yerde biraz boş hissetmiş olduğumu hatırlar gibiyim. Yine de muhteşem bir çocukluk geçirmiş olmama sebep olan oyunlar arasında olduğu için, listemin 2. sıradaki yerini sonuna kadar hak ediyor benim için.

1. Tomb Raider: The Last Revelation

Serinin 4. oyunu olan Tomb Raider: The Last Revelation‘a Lara Croft‘un 15 yaşındaki hali ile başlıyorduk ve oyunun sonunda da ölümü ile bitiyordu. Hikaye açısından beni yerden yere vuran bir yapıya sahip olması, bu listemdeki 1. sırasını hak etmesi için geçerli sebeplerden bir tanesi. Çocukluğumun oyunlarından bir tanesi olması da yine geçerli sebeplerim arasında, fakat oyunu benim için muhteşem bir seviyeye çıkaran özelliklerinden bir tanesi de, o zamanlar çok nadirkarşılaştığım ıslanma ayrıntısı.
            Lara Croft‘un suya girip çıktıktan sonra bir süre ıslanmış olarak görebiliyor olmak, muhteşem ötesi bir ayrıntı gibi geliyordu bana. Ayrıca oynanış açısından kanser etmeyen, ama yine de zorluğu ile deli eden bir oyun olması, kendisi ile uzun uzun vakit geçirmeme ve bitirmek için inat etmeme sebep olmuştu. Zorluğu ile, “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.†sözünü benim üzerimde işletebilmiş olan nadir oyunlardan bir tanesi olması ile hatırlıyorum kendisini. Her ne kadar eskimiş olsa bile, bulmacaiçerikli oyunlara bayılan bir oyuncu olarak baktığımda, hala serinin en güzel bulmacalarına sahip olan yapımlarından bir tanesi olması, Tomb Raider: The Last Revelation‘un bendeki yerini daha da bir garantiliyor.

Yorum yap

• Gran Turismo Sport için sonunda bir çıkış tarihi verildi
              Gran Turismo Sport çıkış tarihi ile birlikte, kısa ama etkileyici bir de video yayımlandı.

Gran Turismo Sport için biraz önce yeni bir video yayımlandı ve yayımlanan bu video ile, oyunun resmi çıkış tarihi sonunda verildi. İzlediğimiz videoya göre bu yarış simülasyonu, 18 Ekim 2017 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyuncuları ile buluşacak. Ayrıca bu çıkış tarihi ile birlikte, oyun için artık herhangi bir beta sürecinin gerçekleşmeyeceğini de öğrenmiş olduk. Yani, yeni bir kapalı beta süreci veya açık beta bekliyorsanız, ne yazık ki bu isteğinize kavuşamayacaksınız. Çünkü geliştirici ekip, bu günden, çıkış gününe kadar sadece oyunu çıkışa hazırlamak için uğraşmak istiyor.

Gran Turismo Sport için sonunda bir çıkış tarihi verildi

Yapılan açıklamalarda, oyunun farklı sürümlerini de öğrenmiş olduk. Oyun için 4 farklı sürüm olacak ve bu sürümlerin adı; Gran Turismo Sport Collector’s Edition, Gran Turismo Sport Steel Book Edition, Gran Turismo Sport Day 1 Edition, Gran Turismo Sport Digital Deluxe Edition ve Gran Turismo Sport Digital Edition olarak geçmekte. Oyunun her sürümünde tabii ki farklı içerikler bulunuyor ve bu içeriklerin neredeyse tamamı, oyun içi ögelerden oluşmakta. Son olarak, oyunun kapak tasarımı da 2 yeni görsel ile birlikte yayımlandı. Bu iki yeni görsele ve oyunun kapak tasarımını da bu haberimizin içinden rahatlıkla göz atabilirsiniz.

Ödüllü Gerçek Yarış Simülatörü serisi ilk kez PlayStation 4’e gelerek sizi gerçekten heyecanlandıracak yarışlara sokmak için yüksek oktanlı pistlere yolluyor. FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) ile direksiyonu paylaşan Polyphony Digital, sıradan sürücülerden otomobil tutkunlarına kadar herkesin rahatça oynayabilmesi amacıyla titizlikle ayarlanmış bir oyun tasarladı. Her araç muhteşem detaylarla dijital olarak yeniden tasarlandı. Farların iç yapısından koltukların dikimine kadar Polyphony Digital Inc. ekibi, orijinal tasarımcıların tutkusunu aynen koruyarak her aracı titizlikle işliyor. Geliştirilmiş kontroller sayesinde tıpkı gerçek bir otomobili kullanır gibi oyundaki aracı kontrol edebileceksiniz. İlk Gran Turismo’nun ilkelerini koruyarak yeni fizik motoru önemli ölçüde geliştirildi, hem yeni başlayanlara hem de ustalara uygun hâle getirildi. Frene basmak ve bir virajı almak gibi temel yeteneklerden sürüş oyunlarına yeni olanlar için önemli olacak temel konulara kadar tüm bilgiler öğrenilebilir. Listede tüm sürüş meraklılarının ihtiyacını karşılayacak, hem yarış hem de üretim araçlarının dâhil olduğu toplam 140 araç bulunuyor.

Yorum yap

• Avenged Sevenfold, Dose isimli şarkısını Dungeon Hunter 5 ile oyunculara sunuyor
                Dikkatli olun, Yarasa Krallığı’nın topraklarına izinsiz girmek üzeresiniz! İki hafta sürecek olan bu özel etkinlik ile beraber oyuncular, Avenged Sevenfold’un görsel kimliğinden ve eleştirmenler tarafından tam not alan esin kaynağı, yeni bölüm sonu canavarı ile karşılacaklar. Yaşayan ölülerden, iblislere kadar bir sürü yeni ve zorlu yaratıkların olduğu bu zorlu zindan kapılarını Dungeon Hunter 5 oyuncularına açıyor.

Ek olarak, bu özel tasarlanmış bölümün şarkısı ayrıca bütün dünyada 14 Temmuz’da müzik severler için yayınlanacak. “Malagueña Salerosa” ve “Retrovertigo,” şarkılarından sonra “Dose” Avenged Sevenfold’un ilerleyen aylarda yeni çıkartacağı şarkılarından üçüncüsü olarak yerini alıyor. Zaman sınırlı çok özel ödüller sizleri bekliyor! Yarasa-Temalı ekipmanlar, iskelet zırhlar, gitar şeklinde kılıç ve Avenged Sevenfold’un logosuna sahip bir kalkana kısa süreliğine oyuncular sahip olabilecekler.

Yorum yap

• E3 2017 sırasında yayımlanan oynanış videosu ile birçok oyuncuyu etkileyen Days Gone, bugün yeni bir oynanış videosu ile karşımıza çıktı. Oyun için yayımlanan bu yeni oynanış videosu, aslında biraz tanıdık. Çünkü bu görüntüler, oyunun E3 2017 demosundan alındı. Fakat geliştirici ekip, demoyu ikinci kez oynarken daha farklı bir yol izledi ve karşımıza o ilk demo görüntülerinden çok daha farklı görüntüler çıktı. Bu video ile, oyun içerisindeki bir görevin, çok farklı yollarla yapılabileceğini ve her farklı yolda, farklı şeyler deneyimleyebileceğimizi görmüş olduk. Dilerseniz bu videoya sizler de haberimizin en altından ulaşabilirsiniz.

Days Gone için farklı bir oynanış videosu yayımlandı

Days Gone ile eski kanun kaçağı motorcu Deacon St. John’u yönetin: Bir avare, bir ödül avcısı, insanlığın gezgin eseri. Küresel bir salgın sonrasında mahvolmuş bir dünyada St. John, insanlığın son kurtulanları tarafından ıssızda kurulan ‘güvenli’ kamplardan çıkıp bozuk yollarda şansını denemek ister. Pasifiğin kuzey batısında, arka planda yanardağın izi bulunan Days Gone sizi Freaker’lar olarak bilinen insan canavarlar tarafından mahvedilen bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor. Issız topraklar boyunca erzaklar, kaynaklar ve hepsinden ötesi, devam etmek için bir sebep uğruna mücadele edin.

Yorum yap

• CD Projekt RED tarafından PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştirilen Cyberpunk 2077, bu güne kadar çok az bilgi ile çıktı karşımıza. Oyunun çıkış tarihini bile doğru düzgün bilmiyoruz. Geçtiğimiz günlerde ise CD Projekt RED ekibi, bir site ile röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sırasında, oyun hakkında yepyeni bilgilere kavuştuk. Bu bilgilerden en önemlisi ise, oyun içerisinde yönetici veya gazeteci gibi karakter rollerine girebilecek olmamızdı. Bu röportajda, şu an geliştirilmekte olan Cyberpunk 2077 ile, geçmişte çıkmış olan masaüstü oyunu Cyberpunk karşılaştırıldı.

Cyberpunk 2077, yönetici ve gazeteci gibi karakter rollerine sahip olacak

CD Projekt RED, “Gazeteci, müzik yıldızı ve yönetici gibi karakter rolleri oyunun içinde olacak. Masaüstü sürümündeki her rol, oyunda olacak. Bunları, oyuna nasıl geçirdiğimiz konusunda da birçok sürpriz, oyuncuları bekliyor. Eminim ki oyuncular çok sevecek. Şirketimizin patronu ile ben, sadece tam 1 haftamızı, bu karakterleri oyuna nasıl geçireceğimiz hakkında çalışarak geçirdik. Karakter rollerini, olması gerektiği gibi hissedebileceksiniz.” dedi bahsettiğimiz röportajda. Oyun hakkında deli gibi yepyeni bilgilere ulaşamadık ne yazık ki ama bir rol yapma oyununda bu kadar farklı rollere sahip olacak olmamız, bizleri şimdiden heyecanlandırmaya yetiyor.

Yorum yap

• Clueless Gamer ile Kate Upton, Cuphead oynadı
                      E3 2017 etkinliklerine şöyle bir göz gezdirdiğimizde, açık ara en iyi gösterimlerden bir tanesinin kesinlikle Cuphead olduğunu görüyoruz. Eski çizgi filmleri anımsatan akıcı ve eğlenceli tarzı ile, oynanış açısından sunmuş olduğu özgürlük ve müthiş ötesi sesleri ile kalbimizi çalmayı başarmıştı. İlk duyurusundan bu yana takip ettiğimiz, fakat maalesef yeteri kadar haberi yapılmamış bir yapım olan Cuphead‘in sadece Xbox One ve PC sürümlerinin bulunacak olması konusunda geliştirici ekipten bir açıklama geldi. Cuphead‘in geliştirici ekibi StudioMDHR, “Evet, bu oyun sadece Xbox One ve PC‘de olacak. Muhtemelen bir Mac sürümü ve daha sonrasında Linux sürümü de olacak.” şeklinde açılamada bulundu. Ardından, “Cuphead, ağırlıklı olarak bölüm sonu canavarları odaklı klasik bir koş ve vur oyunu. Oyun, görsel ve ses olarak 1930‘lu yılların çizgi filmlerinden ilham alınarak yapıldı. Ayrıca, geleneksel el çizimi animasyonlar, sulu boya ile çizilmiş arka plan ve orijinal caz kayıtları da oyun içerisinde bulunuyor.” diyerek oyun hakkında da özet bir bilgi verildi.

Yorum yap

• PlayerUnknown’s Battlegrounds, artık sadece FPS olarak da oynanabilecek

Daha geçen gün geliştirici ekip, FPS modunun gelemeyeceğinden bahsediyordu. Şimdi ise bu modun geleceği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde sizlere bir haber sunmuştuk PlayerUnknown’s Battlegroundshakkında. Bu haberimizde, Temmuz 2017 güncellemesi ile PlayerUnknown’s Battlegrounds yapıtına FOV ayarının ekleneceğini belirtmiştik. Fakat yine aynı haberimizde, oyuna gelebilecek muhtemel bir kalıcı FPS modundan bahsetmiştik. Geliştirici ekip, kalıcı FPS modu için çok teknik iş gerektiğini, şu sıralar böyle bir şey ile uğraşmayacaklarını belirtmişti. Aradan 24 saat geçmedi ve görülen o ki, geliştirici ekip fikrini değiştirmiş. Çünkü yapılan yeni açıklamalara göre PlayerUnknown’s Battlegrounds, Temmuz 2017 güncellemesi ile hem FOV ayarına, hem de sadece FPS olarak oynanabilen sunuculara kavuşacak.

Bir önceki haberimizde, “Şu an sadece Steam üzerinden PC oyuncularına sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, erken erişim sürecinde. Yani oyun, her geçen hafta daha da gelişiyor. Bu temel gelişim sürecinin 2017 sonunda bitmesi ve oyunun tam sürümünün çıkması bekliyor. Tabii oyun erken erişim sürecinden çıkınca, konsollara da uğrayacak. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun uğrayacağı ilk konsol Xbox One olacak ve bu oyun, bir süre boyunca Xbox One konsoluna özel kalacak. Ardından PlayStation 4 için çıkacak. Peki, bu kadar zamanda oyunda neler değişecek, neler eklenecek? Sanıyorum ki bu soruya verebileceğimiz en iyi cevap, şu an için FOV ayarı olacak. Çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları, çok uzun bir zamandır oyuna FOV ayarı eklenmesini istiyordu ve geliştirici ekip de sonunda bunu yapmaya karar verdi!” demiştik.

Yorum yap

• Yeni Spider-Man oyununda sürekli strateji değiştirmeniz gerekebilir

Eğer sürekli aynı strateji ile, oyunu kolay bir şekilde bitirebileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

E3 2016 ve E3 2017 etkinliklerinde gördüğümüz, PlayStation 4 için geliştirilen yeni Spider-Man oyunu, tahmin edildiğinden biraz daha zor bir yapıya sahip olabilir. Temel olarak bir açık dünya oyunu olan Spider-Maniçerisinde, bildiğiniz üzere birçok farklı düşman karakter ile karşılaşacağız. Bildiğimiz kadarıyla, bu karakterlerden bir tanesi de Mr. Negative olacak. Oyuncular, kendi kurdukları stratejiler ile Mr. Negative karakterini, belki yenebilecekler, belki yenemeyecekler, şu an bilemiyoruz ama Mr. Negative için kullandığınız strateji, diğer kötü karakterler için geçerli olmayabilir. Bu konudaki bir açıklamayı, direkt olarak oyunun geliştirici ekibinden aldık.

Insomniac Games ekibinin kreatif yönetmeni olan Bryan Intihar, Official PlayStation Magazine UK ekibine bir röportaj verdi ve bu röportajda, bol bol Spider-Man oyunundan konuşuldu. Bryan Intihar, “Inner Demons’ı seçmemizin ardındaki nedenlerden bir tanesi de, onun negatif enerjileri bir silaha dönüştürmesi. Bu yüzden oyuncu, kullandığı stratejileri değiştirmek durumunda kalıyor. Biz, düşman karakterlerin farklı olmasını ve böylece, Spider-Man karakterinin sürekli strateji değiştirmesini istiyoruz. Oyuncuyu sürekli ve olabildiğince yeni stratejiler kullanmaya çekeceğiz.†dedi.

Yorum yap

• Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şey

Oyun hakkındaki birçok detay, bu yazımızda.

Activision ve Bungie ekibinin 10 senelik bir macerası olan Destiny serisi, ikinci oyunu ile karşımıza çıkıyor. Oldukça güçlü çevrim içi özelliklere sahip olan bu oyun; TPS, FPS, RPG ve MMO tiplerini içerisinde toplayabiliyor. Bu yüzden, birçok oyuncunun da ilgisini çekiyor. Bu yazımızda ise o oyunculara yönelik bilgiler vereceğiz. Bu yazımızda, Destiny 2 hakkında her şeyi bulabileceksiniz. Eğer oyun hakkında ortaya çıkan tüm bilgilere, tek bir sayfa üzerinden ulaşmak istiyorsanız, bu sayfamız çok işinize yarayacak. Dilerseniz oyun hakkında bildiğimiz her şeyi, sizlere sıralamaya başlayalım!

Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.

Destiny 2 betası hakkında bilgiler!

Destiny 2 oyununun açık beta detayları açıklandı.
                            Eğer Destiny 2 için ön sipariş verdiyseniz, PlayStation 4 üzerinde 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak, ön sipariş vermediyseniz de 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olan açık beta için ilk detaylar, PlayStation ve Bungie ekibi tarafından verildi. Verilen detaylara göre, belirttiğimiz tarihlerde başlayacak olan bu açık beta süreci sırasında, oyunun ilk senaryo görevini oynayabileceğiz. Zaten oyunun açılışını da bu senaryo görevi yapacaktır. Senaryo görevi dışında, oyunda 2 adet de PvP modu bulunacak. Bu modlardan bir tanesinin adı Countdown, diğeri ise Control.
                            Tabii tüm bunlar haricinde, Destiny 2 açık betası içerisinde Inverted Spire Strike isimli PvE oyun modu sizleri bekliyor olacak. İsterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz de tanımadığınız oyuncularla, rahat bir şekilde Inverted Spire Strike görevini deneyebileceksiniz. Son olarak, bu açık beta sürecinde her karakter sınıfı için, 1 yeni alt sınıf olacak. Warlock sınıfı Dawnblade, Hunter sınıfı Arcstrider ve Titan sınıfı da Sentinel isimli alt sınıflar ile oynayabilecek.
                            Tüm bu açık beta süreci boyunca, The Farm isimli sosyal alan ne yazık ki açık olmayacak. Fakat açık beta süreci devam ederken, sadece çok sınırlı bir süreliğine, The Farm alanına giriş yapabileceksiniz. Geliştirici ekibin, bu alana girişi sınırlandırmasının sebebi ise, teknik test yapılacak olması. Yani, belli zamanlarda The Farm alanına giriş yapan her oyuncu, aslında teknik testin bir parçası olacak. Geliştirici ekip, The Farm alanın temellerini, kaç oyuncuyu kaldırabildiğini test edecek.
                            Son olarak, dediğimiz gibi PlayStation 4 kullanıcıları için beta, ilk olarak 18 Temmuz 2017 tarihinde, sonrasında da 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Xbox One kullanıcıları için de durum kısmen aynı. Xbox One kullanıcıları ilk olarak 19 Temmuz 2017 tarihinde, sonrasında da 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak bu beta sürecine. PC oyuncuları ise sadece izleyebilecek çünkü PC için beta süreci, Ağustos 2017 sırasında gerçekleşecek. Tam tarih, henüz belli değil.

Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.

İlk Destiny oyununu oynadıysanız, bilmeniz gerekenler!

İlk oyundaki karakterler ve ilerlemelerimiz.
                            Bungie ekibi yayımladığı bir güncellemede ilk olarak, “Devam oyunları, her oyuncu için yeni bir başlangıç, yeni bir macerayı temsil eder. Keşfedecek yeni evrenler, anlatılacak yeni hikayeler, kazanılacak yeni güçler, kazanacak yeni ganimetler ve çok daha fazlası… İlk oyundaki eşyalar, silahlar, Eververse ile ilgili ögeler ve para birimleri, devam oyununa taşınmayacak.†dedi. Yani oyun içerisinde kazandığımız hiçbir şey, devam oyununda olmayacak. Peki, neler taşınacak? Bungieonlardan da, “Biliyoruz, siz de bizler gibi, yarattığınız Gardiyanlar’ınıza çok bağlandınız. Bu yüzden karakterinizin dış görünüşünü tutmayı planlıyoruz. Eğer ilk oyunda 20. seviyeye ulaştıysanız ve ana senaryoyu bitirdiyseniz, karakterinizin tüm dış görünüşleri, ikinci oyuna aktarılabilecek.†şeklinde bahsetti. Tabii burada bahsedilen dış özellikler; saçlar, ten rengi ve yüz işaretleri gibi şeyler. Zırhlarla alakalı ögeler değil Eğer sıkı bir Destiny oyuncusuysanız, Destiny 2 oyununda sizi bazı sürprizler bekliyor olabilir. Bungie ekibinin açıklamasına göre, kıdemli oyunculara, ikinci oyunda bazı özel ödüller verilecek yaptıkları başarılar ile alakalı olarak.
                            Destiny 2 içerisinde yeni karakter sınıflarıyla karşılaşacağız.
                            Söylenilenlere göre, Destiny 2 yeni strikelar, PVP modları ve bir adet raid ile çıkacak. 3 adet silah yerimiz bulunacak ve bunların isimleri ise Kinetic, Energy ve Power olacak. Warlock için Dawnblade, Titan için Sentinel ve Hunter için de Arcstrider alt sınıfları oyuna eklenecek. Bu sınıflarda sırasıyla, yanan bir kılıç, bir kalkan ve bir elektrikli asa kullanabileceğiz.

Destiny 2 ve çıkacağı platformlar hakkında bilgiler.

Destiny 2, PC ile 4K desteği ve sınırsız FPS desteği verecek
                            Destiny 2, PC platformuna çok önemli destekler ile gelecek. Doğal 4K çözünürlük ve 21:9 monitör desteği ile, PC oyuncuları adeta bir görsel şölen yaşayacaktır. Ayrıca sınırsız FPS desteğini de unutmamak lazım. Bu destek sayesinde, bilgisayarınız ne kadar güçlü ise, o kadar yüksek FPS alabilirsiniz. Bazı oyuncular eminiz ki bu FPS değerini 120 veya daha üstüne kitleyebilecektir.
                            Destiny 2, PlayStation 4 Pro’da 30 FPS olacak.
                            Destiny 2 hakkında en çok tartışılan konu, duyurulduğu günden bu yana FPS mevzusu oldu. Konsollarda 30 FPS‘te takılı kalıp kalmayacağı, PC platformunda sınırsız FPS verip vermeyeceği birçok tartışmanın konusu oldu. Neyse ki, çok fazla gecikmeden kesin bir cevap geldi. Verilen cevaplara göre, PlayStation 4 Pro da dahil bütün konsollar 30 FPS‘lik performans desteği verecekken, PC platformunda ise sınırsız FPS desteği bulunuyor.
                            Destiny 2, Xbox One X üzerinde bile 30 FPS olacak.
                            Destiny 2; Xbox One, Xbox One S, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro platformlarında 30 FPS değerinde çalışacak. Oyunun zaten PlayStation 4, Xbox One ve Xbox One S konsollarında 30 FPS değerinde çalışması beklenen bir şeydi fakat PlayStation 4 Pro oyuncuları, oyunun 60 FPS olmamasına çok şaşırmıştı. Tüm bunların haricinde, Microsoft yepyeni bir konsol duyurdu: Xbox One X. Orijinal konsoldan çok daha güçlü olan Xbox One X, birçok oyunu 4K/60 FPS değerlerinde çalıştırabiliyor ama yeni gelen açıklamalara göre Destiny 2, Xbox One X üzerinde de 30 FPS olacak. Yani, oyunu 60 FPS oynamak istiyorsanız, tek seçeneğiniz PC olacak.
                            Oyunun yönetmeni olan Luke Smith tarafından gelen açıklama ile öğrenmiş olduğumuz bu durum, Xbox One X konsolunu satın alacakları üzmüş olabilir. Bu konu üzerinde, teknik konular hakkında bilgi sahibi bir kullanıcı, oldukça detaylı bir açıklama yaptı. Eğer PlayStation 4 Pro veya Xbox One X konsolundan birinin sahibiyseniz, hiçbir 30 FPS değerindeki oyunu 60 FPS olarak beklemeyin. İki konsol arasındaki CPU gücü farkı sadece %30 ve bu, bir oyunu 30 FPS değerinden, 60 FPS değerine çıkartmaya yetmiyor. Ekran kartı, çözünürlük ile; işlemci ise direkt olarak FPS değeri ile alakalı.
                            Eğer özel sunucular kullanılsaydı, Destiny 2 aslında 60 FPS olabilirdi.
                            Tecrübeli bir programcı olan Glenn Fiedler, 60 FPS‘in aslında mümkün olduğunu söyledi. İlk önce Glenn Fiedler‘den bahsedelim, neden sözlerine güvendiğimizi anlamanız için. Glenn Fiedler, Pandemic Studios‘ta çoklu oyuncu modu ekibinin başında yer almıştı. Sony Computer Entertainment gibi büyük bir markada baş ağ programcısı olarak görevinden de bahsetmezsek olmaz. Ayrıca en son Titanfall ve devam oyununda programcı olarak görev aldı. Her iki oyun da bildiğiniz üzere bulut ve özel sunuculara yüksek oranda dayanan oyunlar.
                            Glenn Fiedler‘in söylediğine göre, eğer fizik ve yapay zeka hesaplamaları bulut temelli özel sunuculara yüklenmiş olsaydı, PlayStation 4 Pro ve Xbox One X’de 60 FPS gibi bir performans görmek mümkün olacaktı. Elbette ki biz Glenn Fiedler kadar bilgili olmadığımız için, bu konuda tam ve net bir şey söyleyemiyoruz. Fakat, yine de çok mantıklı geliyor. Sonuçta, fizik ve yapay zeka hesaplamaları, işlemcilere çok yüklenen işlemler ve geçtiğimiz günlerde Bungie‘de yetkili birisi 60 FPS göremeyeceğimizin sebeplerinden biri olarak da konsollardaki işlemcileri göstermişti.
                            Bungie, Destiny 2 ile özel bir Xbox One X desteği vermeyecek.
                            Oyunun baş tasarımcısı olan Lars Bakken, vermiş olduğu bir röportajda bahsetti bu konudan. Yapılan açıklamalara göre bunun sebebi, Bungie ekibinin amacının tüm Xbox One konsollarında, Destiny 2 oyununun aynı seviyede olması. Yani, oyunu oynayacak olan bir oyuncu, Xbox One üzerinde de, Xbox One S üzerinde de, Microsoft ekibinin en yeni konsolunda da aynı görünecek. PlayStation 4 Pro üzerinde ise oyunun ekstra özelliklere sahip olması bekleniyor. Bu özellikler, tabii ki FPS değeri üzerinde olmayacaktır ama PlayStation 4 Pro kullanıcıları, daha üstün grafiklere sahip olabilir. Bu konu hakkında hiçbir resmi açıklama bulunmuyor.
                            Destiny 2, E3 2017 etkinliklerinde GeForce GTX 1080 Ti ile oynandı.
                            Activision, bildiğiniz üzere E3 2017 etkinlikleri esnasında Destiny 2’yi 4K çözünürlük kalitesinde60 FPS olarak oynanmıştı. Oyunun PC platformunda oynandığını biliyorduk, fakat kullanılan PC’nin hangi donanımlara sahip olduğu hakkında bir fikrimiz yoktu. Digital Foundry, Destiny 2’nin en yüksek ayarlarda olmasına rağmen 4K kalitede 60 FPS olarak oynandığı PC’nin ekran kartının Nvidia’ya ait olan GeForce GTX 1080 Ti olduğunu onayladı.

Destiny 2 için çıkacak genişletme paketleri ve ekstra içerikler hakkında her şey!

Sızdırılan iki genişletme paketi içeriği.
                            Bungie ve Activision tarafından resmi olarak, genişleme paketi geçişi ögesi için yayımlanan bir tasarım ortaya çıktı. Bu tasarımın üzerinde 2 adet simge görünüyor. Bu iki simge de, oyuna çıkacak 2 adet genişletme paketlerini temsil ediyor. Eğer serinin ilk oyununu oynadıysanız, bu genişletme paketleri muhtemelen size tanıdık gelecek. Eğer ilk oyunu unuttuysanız veya hiç oynamadıysanız, hemen belirtelim. Genişletme paketleri Osiris ve Rasputin hakkında olacak.
                            Önce Osiris’den bahsedelim. Osiris, bir Warlock ve kendisi Merkür’de yaşıyor. Bu karakter, serinin ilk oyununda Trials of Osiris etkinliğine ev sahipliği yapmıştı ve bu etkinlik, bir PvP etkinliği idi. Destiny 2 üzerinde büyük bir ihtimalle bu karakterin geçmişine tanıklık edeceğiz gibi görünüyor. Rasputin ise bir Warmind. Kendisi bir yapay zeka ve ilk oyundan birçok oyuncunun favorisi idi. Serinin ikinci oyununda da bu yapay zekayı çok farklı bir şekilde görebiliriz diye tahmin ediyoruz.
                            Destiny 2 için düşünülen genişletme paketlerinin çıkış tarihleri.
                            Destiny 2, bildiğiniz üzere 8 Eylül 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Serinin ikinci oyunu da, aynı ilk oyunu gibi ek paketlere ve genişletme paketlerine sahip olacak. İşte bu genişletme paketlerinden iki tanesini biliyoruz şimdilik. Fakat sadece iki tane genişletme paketi olduğunu biliyoruz. İçeriğini, ne zaman çıkaracağı filan belli değil. Fakat GameStop sağ olsun, bahsettiğimiz iki genişletme paketinin çıkış tarihi aralığını da sızdırdı.
                            Bungie, GameStop cephesine Destiny 2 hakkında bilgilendirici mailler gönderiyordu. Bu maillerden bir tanesi de, yazı olarak internete sızdırıldı. Sızdırılan bu metine göre, oyunun ilk genişletme paketi, 2017 senesinin kış aylarında çıkacak. Diğer genişletme paketi ise 2018 senesinin ilkbahar aylarında çıkışını gerçekleştirecek. Bu genişletme paketleri oyuna yeni senaryo görevleri, eşli oyuncu görevleri, rekabetçi çoklu oyuncu modu içeriği ve birçok ganimet getirecek. Böylece oyuncular sürekli olarak yeni içerikler ile tanışacak.
                            Destiny 2, PlayStation 4 konsoluna özel içerikleri bir süre sonra her yerde sunacak.
                            Son zamanlarda çıkış yapan bütün oyunlar, kendilerine bir odak platform seçerek ona özel içerikler sunuyor. Bunlardan birisi olacak olan Destiny 2, PlayStation 4 kullanıcılarına özel olarak pek çok içerik sunacak. Harita, ekipman ve silah gibi kategorilerdeki bu özel içerikler, kendilerine ait bir video ile tanıtılmıştı. Oyunu Xbox One ve PC platformlarında oynayacak oyuncular için güzel haber. Oyun, PS4 özel içeriklerini bütün ömrü boyunca özel tutmayacak, 2018 yılında bu içerikler herkese sunulacak.

Yorum yap

• Destiny 2 hakkında genel bilgiler!

Destiny 2, beş yıldan uzun bir süre boyunca oynanacak.Bazen karşımıza öyle oyunlar çıkar ki değil saatler veya günler, aylar ve hatta yıllar bile yetmez; oynamaya, tekrar tekrar deneyimlemeye asla doyamayız. Uzun zamandır böyle bir oyun karşımıza çıkmadığı için bu konudaki açlığımızı doldurabilecek bir oyun arıyoruz hepimiz. Xbox’ın başı Phil Spencer’a göre ise böyle oyunla tanışmamıza çok az kaldı. Phil Spencer, “Destiny 2; beş, altı ve hatta yedi yıl boyunca oynayacağınız bir oyun olacak.†diyerek hepimizi heyecanlandırıyor.Destiny 2, piyasadaki tüm oyunları domine edecek.2017 senesi bitmeden PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan Destiny 2, daha önce 1 adet sinematik video ile bizlere gösterildi. Oyunun, ilk oynanış görüntüleri de yarın yayımlanacak. Oyuncular bu yüzden oldukça heyecanlı. Fakat bazı oyuncular, mesela shinobi602â€, şimdiden bu görüntüleri görmüş veya hakkında bilgi almış olabilir. Çünkü sizlerin de aşağıdan görebileceği gibi shinobi602â€, Twitter üzerinden yeni bir gönderi paylaştı ve, “Destiny 2 hakkında yeni şeyler duydukça, piyasadaki tüm oyunları domine edeceğine o kadar emin oluyorum.†dedi.Destiny 2, Steam yerine Battle.net platformuna geliyor.Destiny 2‘nin PC’ye geleceği platform da söylendi. Herkes Steam olmasını beklerken, aslında hiç şaşırtmaması gerektiği halde herkesi şaşırtan Battle.net olduğu ortaya çıktı, oyunun sunulacağı platformun. Yayımcılığını Activision‘ın üstlendiği böylesi bir yapımın Blizzard‘ın platformunda yayımlanması pek de şaşırtıcı değil aslında. Sonuçta, Activision ve Blizzard bir çatı altındaki isim.Destiny 2, çıkış gününde 68 GB boş alan isteyebilir.Destiny 2 geçtiğimiz gün resmi olarak gösterildi ve oyunun ilk tanıtım videosu da yayımlandı. İlk oyuna göre daha canlı ve renkli bir şekilde duyurulan serinin ikinci oyunu, duyurusu ile akıllarda büyük soru işaretleri de yarattı. Bu soru işaretlerinden bir tanesi ise oyunun isteyeceği boş alandı. Hatırlayacağınız üzere ilk oyun, çıkışını yaptığı ilk günde 55 GB civarı bir boş alan istemişti ve o zamana göre bu boyut, oldukça büyüktü. Destiny 2 ise geleneği bozmayacak ve yine boyutu ile bizleri şaşırtacağa benziyor. Çünkü GameStop’un satış sayfasına göre oyun, ilk gününde 68 GB boş alan isteyecek ve bu boş alan, ek paket ve genişleme paketleri ile de doğal olarak büyüyecek. Sonucunda eğer 150 GB ile 200 GB arası bir boyuta ulaşırsa bu oyun, biz şaşırmayacağız. Call of Duty: Black Ops III mesela şu an 100 GB civarında.Bu noktada sizlere karşılaştırma yapabilmeniz için bazı oyunların boyutunu söylemek istiyoruz. Mesela Grand Theft Auto V, 63.77 GB. Mass Effect: Andromeda ise 45.11 GB. PlayStation 4 konsoluna özel olan Horizon: Zero Dawn ise 40.88 GB. Yani bu boyutlara baktığımız zaman ve tabii eğer GameStop’un verileri doğruysa, Destiny 2 dev gibi bir oyun olacak gibi görünüyor. Oyunun devliği haricinde AKK/AKN de ağlayacak gibi görünüyor. Hoş, o zamana kadar geceleri AKK/AKN kaldırma işlemi uygulanacak ama yine de ağlatırız gibi görünüyor kotaları.Destiny 2, Japonya’da Sony tarafından dağıtılacakDestiny serisinin yapımcısı Bungie ve dağıtımcısı da Activision. Fakat serinin ilk oyunu, Japonya sınırları içerisinde, PlayStation 4 için, Sony tarafından dağıtılmıştı. Bu gelenek, ikinci oyunda da sürdürülecek çünkü yeni yapılan bir açıklamaya göre, Destiny 2 de Japonya’da Sony tarafından dağıtılacak. Tabii ki sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için. PC ve Xbox One platformları için Activision bu işi yapmaya devam edecek.Destiny 2, Sony tarafından Japonya sınırları içerisinde özel olarak dağıtılacağı için, Japonlar için özel olarak Japonca dublaj ve altyazı desteği de bulunacak. Zaten serinin ilk oyunu da bu ülke içerisinde oldukça popülerdi. Bu yüzden Japonya içerisindeki bu önemi şu an pek garip görmedik. Ayrıca oyunun duyuru videosunda ne yazık ki hiçbir oynanış görüntüleri görmemiştik. Activision cephesinden gelen yeni bir basın bildirisine göre, oyunun ilk oynanış görüntüleri 18 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanacak. Yani oyuna ön sipariş vermek için o tarihi beklemenizi öneriyoruz.Destiny 2’deki tüm gezegenler, European Dead Zone kadar büyük olmayacak.Oyunun açık dünyası için duyurulan hazine avcılığı, zindanlar gibi yeni şeyler, oyunculara yeşil ışıkyakar gibi olmuştu. Herkes, oyundaki gezegenlerin büyük olacağını düşünmüştü. Özellikle, oyunun oynanış videosunda gösterilen mekanlar, aslında tahmin edildiği kadar geniş değilmiş. Bu bilgileri aldığımız isim ise, Glixel röportajı aracılığı ile, proje yöneticisi Mark Noseworthy oldu. Mark Noseworthy isminin söylediklerine göre, oyunun açık ara en büyük alanı European Dead Zone. Fakat geri kalan alanlar, European Dead Zone alanına göre küçük.Mark Noseworthy, “En çok Nessus gezegenini sevdim. Buraya, senaryonun ilerleyen noktalarında ulaşabileceksiniz ama benim büyük bir ihtimalle favorim. European Dead Zone da oldukça güzel, orada yapacak bolca şey var. Orası, şimdiye kadarki en büyük alan. O alanda bolca Lost Sector, zindan, gizli şeyler ve bulunmayı bekleyen bazı şeyler var.†dedi bahsettiğimiz röportajda. Bilmeyenleriniz için söyleyelim; European Dead Zone, orijinal olarak ilk oyun içerisinde yer alacaktı ama Bungie, o alanı oyundan kesti, ikinci oyuna sakladı. Yani European Dead Zone üzerinde senelerdir çalışılıyor. Belki de üzerinde en çok çalışılan bölge European Dead Zone. Bu yüzden oranın en büyük olması, bizleri şaşırtmadı.Destiny 2 hikayesi bizlere Red War savaşını anlatacak.Luke Smith ile GamesRadar arasında geçen konuşma esnasında Luke Smith, oyunun ana hikayesinin Red War isimli bir savaş olduğunu da söyledi. Söylediklerine göre, Cabal lideri ve oyunun ana kötü kahramanı olan Ghaul da bizleri oyunda karşılayacak. Luke Smith, “Fragmanlarda gördükleriniz ana hikayeden. Bunun dışında, dünyalar hakkında hikayeler anlatan maceralar ve Red War ile alakası olmayan, farklı bir hikaye anlatan belirli düşmanları bulunan gezegenler de var.†dedi. Yani, oyunda bizleri Red War hikayesi dışında da hikayeler bekliyor, fakat bir tahminde bulunacak olursak, bu yan hikayeler oyunu bitirebilmek için şart değildir.Oyun içerisinde böylesi geniş çaplı bir hikayenin bulunması, aslında gerçekten heyecan verici. Ana hikayeden sıkılıp yan görevler ve hikayelere odaklanmak isteyen oyuncular için iyi düşünülmüş bir özellik olmuş. Açıkçasını soracak olursanız, The Elder Scrolls serisinden oyunlar oynarken bile arada ana hikayeden sıkılıp yan hikayelere geçiş yapıp duruyorduk. Aynı şeyi Destiny 2 oynarken de yapabilme fırsatımızın olması, gerçekten güzel düşünülmüş bir ayrıntı. Oyunun son hali için iyice sabırsızlandığımızı söyleyebiliriz.Böylesi geniş çaplı hikayeleri olan oyunları sevdiğimizi söyleyebiliriz. Muhtemelen Destiny 2‘de de yazılı, sesli veya görevler aracılığıyla anlatılmayan, oyunun bölgelerinde, atmosferinde gizlenmiş hikayeler de bizleri karşılayacaktır. Eğer bu kadar geniş bir hikaye sunuyorlarsa, gizli bir hikaye de ekleyeceklerini düşünüyoruz. Umarız ki çözmesi zevkli olacak bir hikaye de oyun içerisinde bizleri bekler.Destiny 2 oyununda istediğimiz zaman ekipmanlarımızı değiştiremeyeceğiz.IGN tarafından yayımlanan son video ile Destiny 2 hakkında ilgi çekici detayları öğrenme fırsatımız oldu. Her ne kadar PC oyuncuları için ilk defa karşılaşılacak özellikler olmasa da, yine de önemli ve oyunu güzelleştiren, zorlaştıran özellikler olduğunu belirtebiliriz. Bu özellikler arasında oynanışı en çok etkileyecek olan özellik, bazı aktiviteleri gerçekleştirirken kullandığınız eşyaları değiştirme şansınızın bulunmuyor oluşu. Serinin önceki oyununda ne zaman isterseniz ekipmanınızı değiştirebiliyordunuz, fakat ne yazık ki o günler artık geçmişte kaldı.Oyun yönetmeni olan Luke Smith, oyuncuların menülerde daha az boş zaman geçirmesini ve yanlarında ne bulunduracaklarını dikkatlice seçmelerini istediğini dile getirdi. Açıkçasını sorarsanız, atacağımız adımı dikkatlice düşünmemizi sağlayacak bir özellik, oyunu zorlaştıracağı için, bizleri hem düşünmeye, hem de ciddi kararlar vermeye itecek. Bu durum oyuncuları kötü etkiler mi bilemiyoruz, fakat bizim fikrimizi soracak olursanız, oynanışı pozitif yönde etkileyecek bir zorluk olduğunu düşünüyoruz.Destiny 2, PC çıkışında 3 milyon satacak.Destiny‘nin ilk oyunu, PC platformunu es geçerek, eski ve yeni konsollarda çıkış yapmıştı. Oyun, buna rağmen oldukça başarılı bir çıkış gerçekleştirmişti. 500 milyon dolarlık harcama ile yapımında en çok para harcanan oyun olan Destiny, neredeyse ilk haftasında bu rakama ulaşacak kadar gelir sağlamıştı. Üstelik PC platformuna da çıkmamıştı. Destiny 2 ise, 6 Eylül 2017 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının yanı sıra, 24 Ekim 2017 tarihinde, PC için çıkış yapacak.Dijital analist sitesi SuperData‘ya göre Destiny 2, PC platformuna, çıkışını yaptıktan 3 ay sonra, 3 milyon adet satmış olacak. PlayStation 4 ve Xbox One platformları ile bu sayı 4-5 milyona ulaşmış olacak. PC platformuna yaklaşık bir buçuk ay sonra çıkış yapacak serinin ikinci oyunu, SuperData‘ya göre PC pazarına girerek, satış rakamlarını olumlu yönde oldukça etkileyecek. SuperData tahmincileri bu analizi yaparken, 2014 tarihinde çıkan ilk oyunun satış performansını da dikkate almış. Mayıs 2016‘da açıklanan bilgiye göre Destiny, 30 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ve Destiny 2‘nin de bu satış rakamlarını yakalaması hiç de zor değil.SuperData‘nın geliştirdiği yeni program olan The Forecaster, 500’den fazla tarihte satış rakamlarının analizini yaparak, gelecekteki tahmini satış rakamını hesaplıyor. SuperData‘dan Ürün ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Sam Barberie, “Dijital oyun endüstrisinde The Forecaster, satış senaryoları hakkında kafa yoranlar için eşsiz bir yöntem sunuyor. Bunu SuperData Arcade ile birleştirdikten sonra dijital oyun endüstrisi, satışların geleceği ve hangi avantajlara sahip olacağı hakkında daha net bir resme sahip olabilirler.†dedi.

Yorum yap

• Pro Evolution Soccer 2018 betası hakkında bilmeniz gereken her şey

Eğer sizler de Pro Evolution Soccer 2018 betasına katılmak istiyorsanız, bu bilgilere ihtiyacınız olacak.

Şu sıralar Destiny 2 betası ile oldukça meşgul olacağız gibi görünüyor ama Konami de Pro Evolution Soccer 2018 betası hakkında yeni bilgiler yayımladı. Görülen o ki, iki beta arasında bir seçim yapmamız gerekecek çünkü Destiny 2 betası ile Pro Evolution Soccer 2018, benzer tarihlerde başlayacak. Öncelikle söyleyelim, bu beta süreci sadece PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularına sunulacak. Eski nesil konsol sahipleri ve PC sahipleri, ne yazık ki şimdilik PES 2018 oyununun tadına bakamayacak. Ayrıca, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları için bu beta süreci, 10 gün civarında sürecek. Yani oyunu denemek için bolca vaktiniz olacak. Dilerseniz yazımızın devamından, PES 2018 betası hakkındaki tüm detaylara göz atabilirsiniz!

PES 2018 Beta Başlangıç Tarihleri

PlayStation 4 Kullanıcıları İçin: 20 Temmuz 2017
                                Xbox One Kullanıcıları İçin: 20 Temmuz 2017

PES 2018 Beta Bitiş Tarihleri

PlayStation 4 Kullanıcıları İçin: 31 Temmuz 2017
                                Xbox One Kullanıcıları İçin: 31 Temmuz 2017

PES 2018 Beta İçeriği

Eğer Pro Evolution Soccer 2018 beta sürecine katılacaksanız, 11 günlük bu süreçte çok az içeriğe sahip olacağınızı söyleyelim. Öncelikle, beta sürecinde sadece 2 oynanabilir takım olacak ve bu takımlar, Brezilya ile Fransa olacak. Çevrim içi olarak 3’e 3 veya 1’e 1 oynayabileceğiniz bu beta sürecinde, sadece gündüz veya gece seçeneğiniz olacak. Hava şartları üzerinde ise güzel ve yağmurlu havaları seçebileceksiniz. Stadyum olarak ise sadece Neu Sonne Arena bulunacak. Yani evet, 11 günlük bir beta için oldukça kısıtlı bir içeriğe sahip olacaksınız. Son olarak söyleyelim, bu beta sürecine Xbox One üzerinden katılabilmek için Xbox Live Gold üyesi olmalısınız. PlayStation 4 kullanıcıları ise PlayStation Plus üyesi olmak zorunda değil, herkes katılabilir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X