• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

WeTek Play - LibreELEC 8 Imaj Backup 12-12-16 ozkaradag

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ELEC'e geçtikten sonra tekrar niye Droid'e geçiyorsun ki?

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      ELEC'e geçtikten sonra tekrar niye Droid'e geçiyorsun ki?

Sevgiler...
      anlatamadım ustad.
      cihazda wetek play ota 1.1.8 var
      sd kartda libreelec ..reebot -yeniden başlatttığımızda sd kartda açılmıyor cihaz.
      direk wetek play ota 1.1.8 de açılıyor.
      siz bir yazınızda (açılış anında beyaz ekranda iken kumanda ile ok basın demiştiniz) böyle yapınca sd kartda açışlıyor.
      ben kumanda olmadan reebot yada yeniden başlattığımızda sd kartda açılsın isityorum.
      P9PLUS

Yorum yap

Tamam da, ELEC'e geçtikten sonra devamlı ELEC'ten açılır.

Fişini mi çekiyorsun?

Çekme, menüden kapat dursun eğer zorundaysan. Yoksa hiç kapatma.

Sevgiler...

Yorum yap

Kanal listesi işini çözemedim. Sağolsun byagli usta sayesinde birsürü şey öğrendim. Ancak kanalllarımı buketlere yerleştirmeme ve her bukette(spor,haber,çocuk vb.) kanalları kendi içinde sıraya dizmeme rağmen wetek elec içinde kanal listesinde tüm kanallar bir arada görünüyor.

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
            Tamam da, ELEC'e geçtikten sonra devamlı ELEC'ten açılır.

Fişini mi çekiyorsun?

Çekme, menüden kapat dursun eğer zorundaysan. Yoksa hiç kapatma.

Sevgiler...
            elec de iken yeniden başlatırsam yine nand da başlıyor..sd kartda değil.
            fişini çekmesemde..
            P9PLUS

Yorum yap

ismarasaid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Kanal listesi işini çözemedim. Sağolsun byagli usta sayesinde birsürü şey öğrendim. Ancak kanalllarımı buketlere yerleştirmeme ve her bukette(spor,haber,çocuk vb.) kanalları kendi içinde sıraya dizmeme rağmen wetek elec içinde kanal listesinde tüm kanallar bir arada görünüyor.
              nerden baktığında tüm kanallar birarada görünüyor..
              kanal listesi tv de sol tarafta iken sol tuşla soldan bir ekran(pencere) daha çıkar..
              görünüm seçeneklerinin altında gurup vardır buketlerin oradadır.
              orada listelirin buketlerin orada..hangisini ayarlarsan o gelir.
              P9PLUS

Yorum yap

işte onlar görünmüyor, bu arada w1 başlığındaki liber bölümüne yazmışım özür diliyorum

Yorum yap

işte onlar görünmüyor, bu arada w1 başlığındaki liber bölümüne yazmışım özür diliyorum
                  ustadlardan öğrendiğime göre..bu anlatımınzda buketleri yapapmaış olablirisiniz.bende siz gibi çok defalar yaptım zannedip bulamıyordum.
                  takii 3 gün evvel byağlı arkadaşın yardımıyla yaptım.
                  buket hazırlarken 1 buket 1 kanal ayarla ekranda çıkması lazım yaptığınız buket..çıkıyorsa diğerlerini yaparsınız..
                  P9PLUS

Yorum yap

Valla byagli usta baktı yaptığıma ve hatta beğendi, paylaşabilirsin de bunu dedi lakin cihazda görünmedi. Şimdi ozkaradag ustanın anlatımında paylaştığı kanal listesini bi denicem bakalım farklı olan ne?

Yorum yap

Valla byagli usta baktı yaptığıma ve hatta beğendi, paylaşabilirsin de bunu dedi lakin cihazda görünmedi. Şimdi ozkaradag ustanın anlatımında paylaştığı kanal listesini bi denicem bakalım farklı olan ne?
                      biryerde bir TIK eksik yapıyor olabilirsiniz..yavaş tek tek yapın.
                      P9PLUS

Yorum yap

Evet sorunu çözdüm, ozkaradag ustanın paylaştığı yedeği iyice incelediğimde alttaki resimde görülen buket başlıklarının olduğu yerin üst kısmındaki başlıklardan "internal" kısmında buket isimlerinin karşısındaki kutularda tiklerin olmadığını fark ettim ve aynı şekilde ayarladığımda sorun çözüldü.

Yorum yap

Buketler çıkmıyor mu?

Sevgiler...

Yorum yap

Artık buketler çıkıyor usta, şimdide buketlerdeki ayarladığım kanal sırasının aynı olmadığını fark ettim, ona bakacağım.

Yorum yap

Numaralandırma yaparken buketlere göre değil de genele göre no ata.

Atıyorum:

1 Trt 1
                              2 ntv
                              3 haberturk
                              4 fox

yaptın diyelim.

Ulusal buketinde trt ile fox u atınca alt alta gelecektir.

Mantığını anladın sanırım.

Sevgiler...

Yorum yap

Evet usta hemen işe koyuldum, teşekkür ederim.

SONUÇ: Öncelikle usta bütün buketleri pasifleştirdim, sonra senin dediğin gibi sırayla bütün kanalların sıra numaralarını sildim ve her buketten tek tek başladım. Örneğin spor buketindeki kanalları(Spor buketi pasif bu sırada pasif yani parantez içinde görünüyor ismi) sıralandırdım ve diyelimki 40 kanal numarası verdim ve kaydettikten sonra gidip buketini aktifleştirdim. Derken "HABER" isimli bukete geçtiğimde bu sefer 41. sıradan başlayarak numaralandırdım ve kaydettikten sonra gidip Haber isimli buketi aktifleştirdim. Bu mantıkla tüm buketlerdeki kanalları sıra numarası verip sonrada buketlerini aktifleştirmek kaydıyla KANAL LİSTESİ işini çözdüm çok şükür. Tekrar teşekkürler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X