• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super HDTV

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 Super HDTV

Selam

Arkadaslar ben yurt disindan yaziyorum büyük bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim.

Bende izinde aldim Next 2000 Super HDTV cihaz var buna normal usb den yazilim yüklüyordum hic sorun yok idi taki 2 gün evel Mach1 arkadasin sundu son softu atasiya kadar

Cihaza USB den yazilimi yükledim hersey normal idi yeniden Boot yapmak istedi cihaz dsplay de sadece su yazilar cikmaya basladi ilk acildiginda BOOT yazisi geliyor gidiyor ve su cikiyor BOOT-0001 RS232 Den yükleme yapak istedim formda bilgiler dogrultusunda kanal yukari tusuna bastim cihazi arkadan atim ama bir türlü yüklemiyor bikac arkadasa sordum tamir softu gerekli dediler bunu nerden bula bilirim yardimlarinz icin simdiden tesekkürler

siz yazılımı bitmeden kapatıp açmişsınız galiba?
    veya 2 günce verilen yazılımdan bahs ediyorsunuz size göre ayın 10 da yazılım falan çıkmadı. siz yanlış yazılım yüklemiş olabilirsiniz?
    kısacası aynı sorunu bende yaşadım. flash ın temizlenmesi gerekiyor. fabrikaya gitmesi lazım. geçmiş olsun

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      siz yazılımı bitmeden kapatıp açmişsınız galiba?
      veya 2 günce verilen yazılımdan bahs ediyorsunuz size göre ayın 10 da yazılım falan çıkmadı. siz yanlış yazılım yüklemiş olabilirsiniz?
      kısacası aynı sorunu bende yaşadım. flash ın temizlenmesi gerekiyor. fabrikaya gitmesi lazım. geçmiş olsun

Tesekkürler arkadasim 2 gün bekledim sonuc degismesede cevab yazdin icin tesekkürler Allah razi olsun bir Allah in kuluda cikib yazmadi varsa yoksa cihaza yeni soft ve card sharing üzerine calisilan bir yer haline gelmis cok yazik.

Burdanda bir duyuruda bulunayim cihaz alacaklara belki yardimci oluruz

Bu son iki günde yaptim arastirmalarda bu cihazi üreten firmaya ulastim cihaz Cin de üretiliyor firmanin ismi INFINITE STREAM CO ve cok önemli bilgiyede ulastim bu firma OCTAGON Markasi almanya icin SAB markasi Hollanda icin Nex Markasi Türkiye icin Golden interstart Almanya Türkiye icin Üretim yapmis cihazlarin Hardweri ayni vidasi dahi ayni Sadece yazilim yapan mühendis yazilimda cihaz epromlarina farkli dosyalar islemis ve cihaz marka olarak yükleme yapiliyor yani her markaya özel soft yazilim yapmis velhasil böyle olmasa hepsinin softu hepsine uyacak o yüzden bir birine uyusma yapmiyor ayrica Octagon markasi 1000Mhz yazmis cihaza ama cpu ana islemci hizi dogru deyil hafizasi vs de dogru deyil bu cihaza linux yazilim vs cikacak diye bi kac yerde okudum sanmiyorum cikacani öyle olursa bu farklilik ve gercek degerler cikar ortaya buda sakincali bir durum.

Gelelim isin can alici kismina Bu firma su an cok zor durumda mali kiriz icerisinde batti batacak eli kulaginda Burdan diger arkadaslara bir tavsiye olsun umarim batmaz ben yanilirim.

Bu kiriz olayini nasi ögrendime gelince satis icin fiyat e ürettikleri malzemelerin fiyat listesini istedim sadece cihaz icin sormadim genel olarak ürettikleri seylerin fiyatlarini istedim cevaben gelen mail de su an icin üretimi durdurduklarini küresel kiriz nedeni ile bir süre ara verilecek isteklerinizi üretim pozisyonuna gecince cevablayacaz diye cevab geldi. Takdir sizlerin arkadaslar

Yorum yap

bull 38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Arkadas su methodu dene:

EEprom flash wurde gelöscht oder zerstört

Abhilfe : Spiele im "Boot Mode" den flash neu ein

1.Receiver am RS 232 mit Nullmodemkabel am PC anschliessen, vorher
        den Receiver (hinten) am Netzschalter ausschalten !
        Cihazi RS232 ile bilgisayara bagla.
        2.Programm "Octagonsofttool" öffnen
        "Octagonsofttool" programini ac
        3.Progamm öffnen
        4.Vorne am Receiver, Programm-(nach unten)Taste gedrückt halten und Receiver hinten am Netzschalter einschalten
        >>>> Taste gedrückt halten !!! <<<<
        Cihazin önünde kanal asagi dügmesine bas ve cihazin anasalterini ac
        5.Im "Octagonsofttool",COM auswählen und "Connect" drücken,dabei immer
        auf "JA" klicken
        Com-Portunu ayarla ve connecte bas
        6.SW Downlaod klicken und Boot Mode wählen
        SW Downlaoda bas ve Boot Mode sec
        7.Emu oder Firmware öffnen
        Yazilimi ac, cihaza upload baslamistir
        >>> Update fängt an <<<
        JETZT erst die Taste loslassen und warten bis die Meldung "END" kommt und blinkt !!
        Dügmeyi birak ve cihaz dwnlend gösterene kadar bekle
        Das war es dann !!

Notfalls nochmals am Netzschalter aus und SAT Kabel entfernen,dann neu booten lassen oder "Boot Mode"nochmals dürchführen !

Wenn sich der Bootloader verabschiedet hat,
        kann er wieder einfach hergestellt werden.
        Durch erneutes Flashen des 918 nach folgender Anleitung:

A: SF-918 per Nullmodemkabel mit PC verbinden
        B: Kanal Down Taste an der Front gedrückt halten und SF918 am Netzschalter einschalten
        C: OctagonSoftTool starten und Com-Port einstellen
        D: SW-Down Symbol wählen und Boot-Mode-Status drücken
        E: Firmware auswählen und öffnen
        F: Warten bis Box von selber wieder startet > kann einige Minuten dauern
        selam hemşehrim
        kayseri hatta büyüktoraman lımısınız?
        keşke yukarıdaki bilgileri türkçeye çevırıp verseydiniz? bizde faydalanırız olmaz mi?

Yorum yap

Arkadas su methodu dene:

Cihazi RS232-Kablosu ile bilgisayara bagla.
          B: Kanal Down Taste an der Front gedrückt halten und SF918 am Netzschalter einschalten
          Cihazin önünde kanal asagi dügmesine bas, basik tut ve cihazin anasalterini ac
          SW Downlaoda bas ve Boot Mode modusunu sec
          Yazilimi sec ve ac, cihaza upload baslamistir
          Dügmeyi birak ve bekle, cihazi arka salterinden kapat ve ac
          Selamlar

Bull 38

Yorum yap

Arkadas su methodu dene:

Selam bendeki cihaz OCTAGON deyil arkadasim Next ama dedin seyleri next sw programi ile yaptim olmuyor:alalal:

Menü tusuna basili tutub acinca DEBUNG yazisi cikiyor kayboluyor Kanal asa tusuna basinca yine BOOT-0001 yazisi cikiyor Yukari tusuna basinca ERASE-MODE yaziyor kayboluyor

bunun jtag yapilmasi lazim ama ne hikmetse sir gibi saklaniyor olan bize oluyor yakinda millet bunada bir care bulur formlara bakiyorm degisik markalarda üretilmis bu cihazlarda böyle soft hatalari baya bir var millet bu konuda sorun yasiyor ama ne hikmetse bi tamir softu yok piyasada Bircok markanin tamirini yapmak icin jtag yapilmis sadece bunlarda yok:alalal: Servise gönderme tavsiyesi yapiliyor baskada bisi yok cihaz gidecek gelecek almanyadan tr ye cihaz nasi gidecek gelecek buda ayri bir sorun tek parca halinde alacami bilsem sorun deyil 2 yil evel bir leptop yolladim halen mahkemelerde ugrasiyorum lanet olsun deyib mahkemeyi geri cektim zira ne benim katilmam söz konusu nede avukata vecem paraya yazik olacak idi bir dava acmak icin 300€ avukata para verdim dava bitesiye kadar 3 leptop alirdim avukat ve mahkeme masrafina neyse bakalim bir cikis yolu bulacaz öylede böylede bisi yapacaz zaman herseyin ilaci tamir softunu 6 ay sonra sunduklarinda güzel bir mail atacam bu firmalara

Yorum yap

Arkadas su methodu dene:

evet bu yöntem diğer HD olmiyan next2000 serisi içindir. bunu bende denedim 2000 HDTV de olmuyor. maalesef

Yorum yap

xtreme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Selam

Arkadaslar ben yurt disindan yaziyorum büyük bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim.

Bende izinde aldim Next 2000 Super HDTV cihaz var buna normal usb den yazilim yüklüyordum hic sorun yok idi taki 2 gün evel Mach1 arkadasin sundu son softu atasiya kadar

Cihaza USB den yazilimi yükledim hersey normal idi yeniden Boot yapmak istedi cihaz dsplay de sadece su yazilar cikmaya basladi ilk acildiginda BOOT yazisi geliyor gidiyor ve su cikiyor BOOT-0001 RS232 Den yükleme yapak istedim formda bilgiler dogrultusunda kanal yukari tusuna bastim cihazi arkadan atim ama bir türlü yüklemiyor bikac arkadasa sordum tamir softu gerekli dediler bunu nerden bula bilirim yardimlarinz icin simdiden tesekkürler
                Boot modunda cihazı yükleme:
                Cihazın ön panelinde kanal- tuşuna basılı şekilde cihaz fişini elektriğe takın..
                Ön panelinde bir süre BOOT-0030 yazıp kaybolacak..
                STB Link 2.03 programını açın...
                SW Down butonuna tıklayın, Boot mode seçin..
                Cihaz için son yazılımı seçin.. (Şuanki son yazılımı: http://www.mach1digital.com/mach1for...5&d=1231937614)
                STB Link programında yükleme işlemi bitene kadar bekleyin...
                Cihazı fişten çekip yeniden takın, cihazınız yüklenmiştir...

Yorum yap

Digium Nickli Üyeden Alıntı
                  Boot modunda cihazı yükleme:
                  Cihazın ön panelinde kanal- tuşuna basılı şekilde cihaz fişini elektriğe takın..
                  Ön panelinde bir süre BOOT-0030 yazıp kaybolacak..
                  STB Link 2.03 programını açın...
                  SW Down butonuna tıklayın, Boot mode seçin..
                  Cihaz için son yazılımı seçin.. (Şuanki son yazılımı: http://www.mach1digital.com/mach1for...5&d=1231937614)
                  STB Link programında yükleme işlemi bitene kadar bekleyin...
                  Cihazı fişten çekip yeniden takın, cihazınız yüklenmiştir...
                  sayin hocam siz bu tekniği 2000HDTV de hiç denediniz mi? maalesef defalarca denedim diğer 2000 serisinde gayet rahat oluyor.hdtv de mümkün değil. olmadı. olmayıncada fabrıkaya gönderdim flash silinip geldi.

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    sayin hocam siz bu tekniği 2000HDTV de hiç denediniz mi? maalesef defalarca denedim diğer 2000 serisinde gayet rahat oluyor.hdtv de mümkün değil. olmadı. olmayıncada fabrıkaya gönderdim flash silinip geldi.
                    Evet, genelde bu şekilde yüklüyorum.

Yorum yap

pm attim cihazini bana yolla problemi neyse cozelim sen bugun nexti te arasan bile cozum icin bana yonlendirecekler flasi cokmusse degistiririz arkadasim

saygilar

Yorum yap

extense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        pm attim cihazini bana yolla problemi neyse cozelim sen bugun nexti te arasan bile cozum icin bana yonlendirecekler flasi cokmusse degistiririz arkadasim

saygilar
                        Selam

Yardimlariniz icin sonsuz tesekkürler arkadaslar.

Extense arkadasim gerekeni yapacak avrupada olmasi sebebi ile next´in avrupadada kolu olmasi cok sevindirici oldu süperkay:

Yorum yap

Arkadaslar,

bu metodu ben octagon sf918 hd ve golden-interstar s890hd de uyguladim ve oluyor. dikkat edeceginiz tek mahsus su "boot 0030" (octagonda boot 0015, gi s890 da boot 0020) bildirisi yanip söndükten sonra octagonsofttoolmu, goldeninterstarsofttoolmu, nextsofttoolmu fark etmez, baslatakcaksiniz, yoksa olmuyor. eger isterseniz bu cihazlar icin bu yöntemi destekleyen boot-image bulunur, pn atin. boot imageni "boot loader yükle" yöntemiyle cihaz stand by dayken atilmasi gerekir ve bir preventif uygulamadir. garanti gider. sunu da unutmayalim, her ne kadar cihazlarin donanimi 100% ayni olsada, yazilimlar bir birine uymuyor. headerlerini degistirmekte fayda etmedi.
                          Selamlar

Bull 38

Yorum yap

extense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saygilar
                            Merhaba Extense,

GI S890 HD leri NEXT YE 2000 HDTV ye cevirme imkaninda varmi???
                            Selamlar

Bull 38

Yorum yap

merhaba ilk once sunu soylemem gerekirse arkadasim ...

bugune kadar diger benzer modelleri donusum icin, nextte cevirmek icin kapimi az kisi calmadi dersem yalan soylemis olurum... cok israr eden oldu vs...

her bir firmanin satis politakasi vardir beni diger markalar ilgilendirmiyor... onun icinki uzgunum ...

yukaridaki arkadasin problemi cok farkliydi next marka olmasi bugun nexti de arasa direk bana yonledireceklerini bildigim icin yardimci olmak istedim...

bu konuda size yardimci olamiyacagim icin uzgunum

saygilar
                              Merhaba Extense,

GI S890 HD leri NEXT YE 2000 HDTV ye cevirme imkaninda varmi???

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X