• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

cok ilginc bir sorun..ltf yardim

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• cok ilginc bir sorun..ltf yardim

oncelikle herkese selamlar..
    sorunu en basindan anlatiyimda fikir sahibi olun..
    plazma tv alinca eve getirip bagladim.fisini taktim fakat plazmadan dumanlar cikmaya baskadi neyse uzatmayim sorun benim fisi taktigim prizdeki toprak elektrik hattina bagliymis.. plazmanin scart girisine bagli olan sinema sistemi arti receiver gitti..tv yi firmadan degistirdik sinema sisteminide oyle ama uydu alici eski oldugu icin bize kaldi..bu arada uydu alici calisiyodu fakat goruntu yoktu scart kablosu yanmis arti uydu kablosunun giris ucuda ...bahane oldu yeni bir next 2000 cis super plus usb aldim..uyduyu merkezi sistemle izliyorum binada..kablonun ucunu yeniledim scart kablosunuda fakat sadece star avrupa,tv8,cnnturk,fox tv falan goruntu alabiliyorum.bunun haricinde hic goruntu yok sinyal yetersiz diyor..binanin genel dagiticisindaki cikisida yakmis olabilecegini dusunerek cikis ucunun yerinide degistirip baska bir cikisa taktim..fakat sonuc ayni hotbird de hic goruntu yok ,turksat ise dedigim kanallar haricinde hic yok...lutfen hocalar ve usta arkadaslardan yardim istiyorum...sorun kablomu temiz gozukmesine ragmmen lutfen yardim ....

Next'in Diseqc ayarlarını yaptınız mı? iki uydu olduğuna göre diseqc ayarı yapmadan çalışmaz.

Yorum yap

yok hayır herhengi bir ayar yapmadım..kısaca tarif etmen mümkün mü ..tşk.

Yorum yap

etnaerkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        yok hayır herhengi bir ayar yapmadım..kısaca tarif etmen mümkün mü ..tşk.
        Yeniden kurulum için buraya bakınız.

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=25318

Yorum yap

yönlendirme için tşk.
          Tasarım hocam senin konuyla ilgili fikrini merak ediyorum sence sorun ne olabilir ..kablo değişimi yapmalımıyım.Öncesinde tamamen sorunsuz bir sistem böyle bir durumda kabloya zarar vermiş olabilirmi..
          saygılar

Yorum yap

etnaerkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            yönlendirme için tşk.
            Tasarım hocam senin konuyla ilgili fikrini merak ediyorum sence sorun ne olabilir ..kablo değişimi yapmalımıyım.Öncesinde tamamen sorunsuz bir sistem böyle bir durumda kabloya zarar vermiş olabilirmi..
            saygılar
            Kablo değişiminden ziyade bence anten ve LNB ayarlarına tekrar baktırın, bazı yayınların gelip, bazılarının gelmemesi bu yüzdendir. Sorun kablo da olsa yayınların tümü ya gelir ya da gelmez.

Kolay gelsin.

Yorum yap

tasarım hocam ..
              ilginize teşekkürler ..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X