• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Newcamd sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Newcamd sorunu

arkadaşlar ben benim başıma gelen bir sorunu paylaşmak ve bilgisi olan varsa yardım almak istiyorum.
    Mach1 hocanın servırını next super HD receıvırımda bir ay sorunsuz seyrettim. Ancak daha sonra fiyatı biraz daha uygun birkaç newcamd veren arkadaştan deneme servırı aldım fakat hepsinde sorun oldu. Verdikleri url, port, user, psw bilgilerini girmeme rağmen malesef portları receıver çok zor buluyor fakat bulsada birkaç dakika içinde tekrar portlar düşüyor. arkadaşlar servırın sorunsuz çalıştığını söylüyor ancak ben bir türlü beceremedim. acaba sorun nerede olabilir. dreamboxlarda denenen newcamd ler nextlerde sorunmu çıkartıyor yada başka bir sebepmi olabilir. mach1 hocanın servırında hiç problam yoktu. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Sorunuzun cevabını yazınızda vermişsiniz aslında. Server'lar belli aralıklarla yapılan sorgulamalara ne kadar hızlı cevap verirse o kadar sağlıklı çalışıyor demektir. Yani aynı server'a aynı anda 100 kişinin bağlanmasıyla 500 kişinin bağlanması arasında fark vardır. Bu fark server'ın kapasitesine, nasıl işletildiğine, sizin ve karşı tarafın ne kadar sağlıklı ve hızlı internet bağlantısına sahip olmasıyla doğrudan ilgilidir. O yüzden de pay-server'lar ile free-server'lar arasında bariz farklar mevcuttur. Kısacası bu durum cihazınızdan ziyade server'la ilgili bir durumdur.

Yorum yap

hakanoz2000 Nickli Üyeden Alıntı
      Sorunuzun cevabını yazınızda vermişsiniz aslında. Server'lar belli aralıklarla yapılan sorgulamalara ne kadar hızlı cevap verirse o kadar sağlıklı çalışıyor demektir. Yani aynı server'a aynı anda 100 kişinin bağlanmasıyla 500 kişinin bağlanması arasında fark vardır. Bu fark server'ın kapasitesine, nasıl işletildiğine, sizin ve karşı tarafın ne kadar sağlıklı ve hızlı internet bağlantısına sahip olmasıyla doğrudan ilgilidir. O yüzden de pay-server'lar ile free-server'lar arasında bariz farklar mevcuttur. Kısacası bu durum cihazınızdan ziyade server'la ilgili bir durumdur.
      yalnız benim aldığım deneme serverlarıda pay serverlar. paralı yani. çalışırsa üyr
      e olunmak kaydıyla alınan deneme serverları. ben şimdi modemede ve receıvırada reset attım şimdi birde öyle deneyeceğim

Yorum yap

Arkadaşım sen arkadaşın ne yazdığını anlamamışsın. örneğin ;5 kişinin doayacağı bir tencere yemeği 50 kişiye dağıtırsan herkes aç kalır. Olay kıscası bu. Çok kişiye server ver4mişler sistemi yeterli gelmiyor.

Yorum yap

ozcan1953 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Arkadaşım sen arkadaşın ne yazdığını anlamamışsın. örneğin ;5 kişinin doayacağı bir tencere yemeği 50 kişiye dağıtırsan herkes aç kalır. Olay kıscası bu. Çok kişiye server ver4mişler sistemi yeterli gelmiyor.
          yani server hizmeti alınan yerle alakalı diyorsunuz. o zaman boşuna receiver veya modemle uğraşmayayım. demekki pahalı olsun ama kaliteli olsun felsefesi buradada geçerli. Niye mach1 hocanın ki çalışıyor bu izah ediyor aslında. teşekkürler.

Yorum yap

bu aralar internettede büyük sıkıntı var ancak sevgili hakanoz2000 e katılıyorum. free serverler çok yoğun oldukları için takılmalar oluyor. ancak ben şöyle bir durum yaşadım. server sayısı artıkça ,galiba çakışmadan dolayı mı? neise donmalar veya kesilmeler artıyor.
            bazı portları ortak olan 3 serveri denedım. bayağı sorun yaşayınca bazılarını kapatmak zorunda kaldım.

Yorum yap

ozcan1953 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              benzetme süper :bravo: espiriside hoşuma gitti.yani mach1 üstad kimseyi aç bırakmıyor herkese doyacağı kadar yemek veriyor.:ehehe:
              İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
              VU+ SOLO 2
              Popcorn Hour A-210
              TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
              UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
              DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
              NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
              DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
              NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Mach1 hocanın serverına lafım yok. Ancak cccamlarle karşılaştırıldığında içerik ve fiyat olarak fiyatta bir kampanya yapsa çok süper olur. Ama o zamanda kalite düşecekse tabii bir anlamı olmaz. Takdir üstadların...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X