• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Multifeed 4lu LNB aparati kullanan var mi?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Multifeed 4lu LNB aparati kullanan var mi?

Arkadaslar ben http://www.antenci.net/Multifeed4.htm bu aparattan almayi dusunuyorum. Eskisehirden 90 cm next ile next standart lnb var hotbird e cevrili. Bu aparatta hotbird odakli iken astra 19.2 i cekebilcegimi duydum. veya Astra 28 e ayarlayip yine sag taraftakiler ile hotbird astra 19 u cekebilcegim yaziyor.

1) Bu aparati kullanan varmi ? varsa ne gibi sonuclar aldilar.Ve astra 28 e mi yoksa hotbird 13 e mi odakladilar?

2)90 cm canak astra icin eskisehirden yeterli olur mu ?Benim istedigim ingilizce yayin yapan veya ingilizce dil destegi olan kanallari izlemek.(Hispasata cevirmeyi dusunuyordum ama konum ve antenin diregini fazla egemiyecegimden vazgectim ve sifreler nagra3 e gecmis.

3)Astra 28 e odaklandigi konum icin acaba astra 28 veya astra 19 u kullansam ne fark olur.biri hotbirdde olsa cunku ikisini birden kullanamam.Genelde 19 kullaniliyor sanirim.

4)Son olarak sirius astra1 astra 2 hotbird un hepsini denemis arkadaslar varsa hangilerinin ne gibi avantajlari var? Astra ile sirius hispasatin hotbirdden iyi oldugunu duydum fakat denemedigim icin bunlarin kendi aralarinda hangileri iyi bilemiyorum. Ingilizce yayin, Film,belgesel,spor,adult gibi katagorilerde...

çanak hotbird de kalsın. Sağ tarafa sirius, sol tarafa astra 19,2 lnb kullan. eutelsat 7' -hotbird13' - astra 19,2' sirius 5' tek çanakla 4 uyduyu gayet iyi çekiyor.

Yorum yap

1. odak 28 derece olursa 42dogu dan 5derece batı uydusuna kadar calısıyor !!

2. eskısehır'de nasıl calısır onu bılmem ıstanbulda sorunsuz kullanılıyor,

4)Son olarak sirius astra1 astra 2 hotbird un hepsini denemis arkadaslar varsa hangilerinin ne gibi avantajlari var? Astra ile sirius hispasatin hotbirdden iyi oldugunu duydum fakat denemedigim icin bunlarin kendi aralarinda hangileri iyi bilemiyorum. Ingilizce yayin, Film,belgesel,spor,adult gibi katagorilerde...

3. astra uydusundan yararlanabılırsınız netıcede D+ keylerı sureklı guncel bır skeılde paylasılıyor,

4. bırde buradan bakın http://www.karabalikelektronik.com/pinfo.asp?pid=221

5. bırde whybee dıye bır urun var bunuda ınceleyın netıcesınde daha kullanıslı ve bu ısın maddesı
      http://www.karabalikelektronik.com/pinfo.asp?pid=219

Yorum yap

Arkadaslar benim offset canakta bu lnb e gelen kol alttan arkadan gelen teklilerden degilde su yandan iki destekli canaklardan ve o lnb kelepcesi takilan boru silindirik dikdortgen degil aparat takilmaz sanirim...

Yorum yap

merkez deki astra olusa 4 lnb takılır (astra .hotbirt.sirus.eutelsat.)izlene bilir

Yorum yap

su anda hotbirde ayarli aslinda hic ayar bozmak istemiyorum.Zaten hotbirdun arkadan bakinca astra 19 hemen sagindaymis ben su an icin hotbird ve astra izlemeyi dusunuyorum. sadece astra 19 mu astra 28 mi ona karar veremedim. sinyal seviyeleri 90 cm ile ve icerik kanal bakimindan...

Yorum yap

ben 60lık canakla eutelsat w3+sirius (tek lnb ile),hotbird,astra1kr,L rahat alıyorum

sevgiler

Yorum yap

çanağın arkasından bakınca astra 19.2 sağda,sirius 5" solda olmalı
                burada sinyaller hotbird %80 astra % 75-85 sirius %55-60 civarında.digiturkün olduğu eutelsat % 45-50 sinyalle geliyor. Üstelik öyle ahım şahım da ayar yapmadım. 4 kat çıkıp çatıda ayar yapmak ta zor geldi. işin açıkçası. Evi değiştirmeden önce sinyaller daha yüksekti. Ben bu işleri hobi olarak yapan birisi olarak üç-dört arkadaşa da bu konuda montaj olarak yardımcı oldum. Hepsi de gayet memnun. 2-3 arkadaş da sırada bekliyor. Gözümün içine bakıyorlar şu işleri halledeli diye. Dört beş çanaktansa 2 çanak antenle 5 uydu daha iyi bence.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X