• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D (V5.125) 11.10.2014 Tarihli TEST Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Machina 3D (V5.125) 11.10.2014 Tarihli TEST Yazılımı

Yazılım Notları :
    - AİLE MODU EKLENDİ.(TEST) (BU MODDA TÜM +18 KANALLAR VE CİHAZDAKİ TÜM +18 UYGULAMALAR KAPALI OLARAK GELİR.)
    - KANAL LİSTESİ BÖLÜMÜNE ÜST KISMA LED EKLENDİ BU IŞIK KIRMIZI OLARAK VARSAYILAN AYARDA GELEREK NORMAL MOD İLE AÇILIR..KAYIT TUŞU 1234 TUŞLANDIĞIDA İSE AİLE MODUNA GEÇİLİR VE YEŞİL OLUR +18 UYGULAMALAR KAPANIR.)TEK TUŞ İLE 3 FARKLI KORUMAYA ERİŞİM SAĞLANIR.
    - AİLE MODU DÜNYADA TEK! BU ÖZELLİĞİ UYDU ALEMİNE KAZANDIRAN DOKTOR'A AYRICA TEŞEKKÜRLER.(HENÜZ TEST AŞAMASINDA GELİŞTİRLECEKTİR.)
    - YOUTUBE BÖLÜMÜNDE VİDEO ARAMADA YARDIMCI İŞLEVLER EKLENDİ
    - YOUTUBE 1920X1080 HD VİDEOLARDA ALTYAZI SORUNU DÜZELTİLDİ.
    - YOUTUBE PLAYER ALT YAPISI DEĞİŞTİ.
    - RADYO ARKA PLANI DEĞİŞTİRİLDİ.
    - M+ HIZLI ERİŞİM MENÜSÜNE KISAYOL YAZILIM GÜNCELLEME EKLENDİ.
    - İMEDYA BÖLÜMLERİNDEN ( YOUTUBE/YOUTUBE CH/DAİLYMOTİON/TAGESSCHAU/+18 TAVŞAN UYGULAMALARI) İÇİN HARİCİ DİSKE KAYIT EKLENDİ.
    - İMEDYA İKONU DEĞİŞTİRİLDİ.
    - KAYIT İLE İLGİLİ İYİLEŞTİRMELER YAPILDI.
    - MP3 PLAYER BÖLÜMÜNDE MAVİ TUŞ DETAİL SEÇEREK LYRİK OKUMA (MANUEL) EKLENDİ.
    - 3G MODEMLERDE, MODEM TAKIP ÇIKARILDIĞINDA TANIMAMA SORUN DÜZELDİ.
    - 2D-3D ÇEVİRİMİNDEKİ 2 KERE GİRME SORUNU DÜZELTİLDİ.
    - İNFO BARDA FREKANS BİLGİLERİ DAHA RAHAT OKUNABİLMESİ İÇİN BEYAZ RENK YAPILDI.
    - +18 TAVŞAN UYGULAMASINDAKİ SORUN DÜZELTİLDİ.
    - VOD BÖLÜMÜNDE ARKA PLAN DEĞİŞTİ.(1080İ SEÇİLİ OLMALIDIR.)
    - KANAL LİSTESİNDEKİ KANAL GÖRÜNÜMÜ 2 RENK YAPILDI.
    - KANAL LİSTESİNDE KANAL GÖRÜNÜMÜ İÇİN OPSİYON KOYULDU.( MENÜ - AYARLAR- MENÜ GÖRÜNÜM AYARLARI - KANAL LİSTESİ ÇİFT RENK AÇ/KAPA SEÇENEĞİ EKLENDİ)
    - HOTBİRD UYDUSUNDA BİSS KART OKUMAMA SORUNU DÜZELTİLDİ.(ÖZEL MODÜL GEREKTİRİYORDU,ARTIK DİREK OKUYUCUYA KART TAKILABİLİR)
    - PDF OKUYUCUYA TERS ÇEVİRME EKLENDİ.
    - OTOMATİK KAYIT İLE İLGİLİ EK VE İYİLEŞTİRMELER YAPILDI.
    - JPEG SCALING DÜZELTMESİ YAPILDI.
    - TÜM UYDULARDA DOĞUDAN BATIYA SIRALAMA YAPILDI,TÜM TPLER GÜNCELLENDİ.
    - USALS DİSEQC MOTORLAR İÇİN GÜNCELLEME YAPILDI.
    - SİNYAL METREDE SİNYAL SEVİYESİ 0 DAN 10 A ÇIKARTILDI.(BU SAYEDE KABLO MU SORUNLU YOKSA TP Mİ ANLAŞILABİLECEK.)
    - ŞİFRELİ YAYINLARDAKİ LİSTELEME EKRANINDA ŞİFRE İKONU DEĞİŞTİRİLDİ.
    - TEST YAZILIMIDIR. ÖNÜMÜZDEKİ YAZILIMDA İP TV İÇİN BİR EK VE 16.E UYDUSUNA ALT YAZI İÇİN EK YAPILACAKTIR. AYRICA YİNE EKLER İÇİN TÜRKÇELEŞTİRME TOPLU OLARAK YAPILACAKTIR.
    - YAZILIMI YÜKLEDİKTEN SONRA YENİ EKLENEN UYGULAMALARI SAĞLIKLI KULLANABİLMEK İÇİN( M+ TUŞU / YOUTUBE EKLENTİLERİ vs..) MUTLAKA CİHAZINIZI FABRİKA AYARLARINA RESETLEYİN(SADECE KULLANICI AYARLARI KISMINI SİLMEK YETERLİDİR.)
    - @doktor'a TEŞEKKÜRLER.

@doktor'dan ÖNEMLİ DUYURU :
    Bu ekler daha önce hiçbir cihazda yada donanımda denenmemiştir,uzun test süreleri gereklidir.Her ne kadar 5 ayrı yazılımda test edilselerde, ortak birleşik ilk test yazılımı budur.
    Sadece ilgili MERAKLI TEST ETMEK İSTEYEN arkadaşlara özeldir, ONAYLANMIŞ,HERKESE AÇIK YAZILIM DEĞİLDİR.! NORMAL KULLANICILAR BEKLESİNLER.
    doktor tarafından iletilmiş olup alıntı yapılamaz...altına açıklama yapmadan başka alanlara konulamaz.....aksi halde geliştirme için yapılan yazılımlar kötü niyetliler tarafından sorun gibi lanse edilmektedir..

NORMAL KULLANICILAR BEKLESİNLER.çok büyük bir BUG olursa uğraşmasınlar diye
    1-2 gün sonra yükleyebilirler daha güvenli,zaten onaylanan yazılım direkt cihazın ana serverine yüklenecek.
    Ana servere yüklenmeyen yazılımlar ara test yazılımlarıdır,bu sayede BUG yazılımı değil YENİLİK yapabiliriz..

yazılımda emegi geçemlere teşekkürler

https://yadi.sk/d/Pa4LChXAbw8XF

http://hizliresim.com/WrD0pP

resimler için karbon hocaya teşekkürler

Yorum yap

@Doktor ve @Karbon hocamıza ve Emeği geçen tüm arkadaşlara Teşekkürler.

Yorum yap

Evet ici siz karishik tum hocalarimiza tesekkurler cok sagolun!
        Nextmachina3d , Super&Combo Motorlu 160sm MOTORLU CANAK 105.5east (--==--) 18west
        TOPLAM-54-UYDU

Yorum yap

Belki yine KLASİK bir yazı olacak ama ben ÖZELLİKLE yazılımda EMEĞİ geçen başta DOKTOR umuz civanımız ,yazılım gurubu ve bizlere iletimde emeklerini esirgemeyen sevgili @KARBON ve @ŞAMPİYON kardeşime çokkkk çokkk TEŞEKKÜRLER....Bugün işlerimin yoğunluğu nedeni ile ancak foruma girebildim,beklenen yazılım ben işteyken gelmişti...Müşterimde yüklemiştim ilk olarak yazılımı ilk izlenimlerimi sorarsanız gerçektende beklendiğine değmiş...Yeni eklenen özellikler cihazı tabiri caiz ise resmen ŞAHA KALDIRMIŞ tutabilene aşk olsun MACHİNAYI...Tam olarak işle meşgul olduğum için tek tek bakamadım yazılımla gelenlere ancak gece el ayak çekildikten sonra kendi cihazıma yükleyip ne var ne yok tam anlamı ile TEST etmeye başlarım artık. @ DOKTOR'um civanım yollarına güller.......
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

- Elinize sağlık arkadaşlar.

Yorum yap

- "Aile Modu"na geçip de +18 kanallar gizlenmedi diyen arkadaşlar öncelikle "Kanal Liste Düzeni" bölümünden bu kanalları gizlemeleri gerekmektedir.

Yorum yap

çok teşekürler ellerinize saglık

Yorum yap

Eveett dün gece el ayak çekildikten sonra yazılımı yükledim ve kendimce testlere başladım..Öncelikle belirtmek isterim yazılım bence tek kelime ile HARİKA olmuş.Yeni eklenen ekler gerçektende cihaza yeni bir ivme kazandırmış durumda..

1.Aile modu durumu görünümü harika olmuş LED görünümü ayrı bir hava katmış.
                  2.Yedekleme sorunu hallolmuş eskisi gibi normale dönmüş.
                  3.Youtube + tavşanlar vs üzerinden getirilen kayıt olayı muhteşem olmuş.
                  4.Ayrıca kanal silerken farkettimki eskiden hangi kanal üzerinde iken silseniz bile cihaz direkt olarak 1. kanala gidiyordu,oysa şimdi silinen kanaldan sonra hangi kanal varsa ona geçiyor.Örn 77. kanalı sildim cihaz 78.kanala geçiyor bunun böyle olmasıda çok istenen özelliklerden biri idi buda gelmiş çokta iyi olmuş.
                  5.Bir uyducu olarak yine beklediğim bir özellik daha vardı SİNYAL BARI ndaki bağlantı sinyalini gösterme özelliği SÜPER olmuş...Hal böyle olunca en azından sistemde oluşabilecek arızalarda ilk teşhisi çok daha kolay koyabilir bir hale gelmiş cihaz.( LNB ile cihaz arasındaki bağlantının olup olmadığı durumu gösteren durum.)
                  6.Youtube vs arama yaparken aynı GOOGLE gibi hemen sol tarafta çıkan bence AKILLI pano çok şık olmuş.Diyelim R yazdınız hemen çeşitli seçenekler çıkmaya başlıyor yani tabiri caiz ise leb demeden leblebi olmuş.
                  7.Radyo arka planı şömineli olmuş yani mevsimler değişirken onunda değişmesi bencede iyi olmuş.İnsan müzik dinlerken sanki çıtır çıtır yanan odun seslerini duymuş gibi oluyor.
                  8.M+ tuşuna basıldığında atanan SW güncelleme butonuda fark getirmiş.
                  9.Kanal listelerindeki çift renk bir önceki yazılımda bazı kişilerce beğenilmemeşti ki bunlardan biride bendim , neyseki menüye eklenen OPSİYONEL özellik sayesinde yine alıştığımız ESKİ hale gelmiş.( Hanımdan fırça yemekten kurtuldum.)

Not: Şimdilik bu kadar ama diyeceğim yazılım tek kelime ile SÜPPPERRR olmuş.
                  MACHİNA - 3-D
                  8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                  PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                  TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Radyo arka planına resim nasıl yüklenir acaba?
                    Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

Yazılım için teşekkürler.

Yorum yap

merhabalar
                        next machına 3D ye bu enson yazılımı yükledim ancak M+ bölümünde S/W update güncellem bölümü görünmüyor nedendir acaba
                        birde bu bağlantı sinyalini bulamadım
                        bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
                        teşekkürler

Yorum yap

Arkadasım cıhazı fabrıka ayarlarında kişisel ayarlarını resetle
                          Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

Cihazı yazılım yükledikten sonrada fabrika ayaralarına döndürdüm ben bu ikon çıkmıyor maalesef.
                            Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

Usb ile kanal yukledinmi yukledıysen cıkmıya bilir birde kişisel ayarlarını resetle birde oyle dene kanal bılgileri gitmez
                              Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X