• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

500s uydu geçişleri ve buket şifreleme yardımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 500s uydu geçişleri ve buket şifreleme yardımı

Arkadaşlar evimin arka tarafında 1 adet hotbird 1 adet eutelsat çanağı bir diseq ile birleştirip kabloyu ön tarafa getirdikten sonra ön taraftaki turksat çanağından gelen kabloyu da bir option switch ile birleştirip dreambox cihazıma girdim.

eutelsat diseq switchde 3 numaralı, hotbird de 4 numaralı girişte.
    diseqden gelen kabloyu option switchin 2 numaralı girişine türksatı da 1 numaralı girişine girdim.
    Şimdi sorunum şu,

Türksattan eutelsata eutelsattan türksata geçişlerde problem yaşamamama rağmen eutelsattan hotbirde geçişte sinyal gelmiyor türksata da geçsem hotbirde geçişte gene başarı sağlayamıyorum, cihazın enerjisini kesip açtığımda hotbirdi izleyebiliyorum ama eutelsata geçtiğimde bir daha hotbirde ulaşmam çok zor yada imkansız oluyor.
    yorumlarınızı bekliyorum ,

Bir de buketleri nasıl şifreleyebilirim malum adult kısmı da var ve ben bunun buket adını değiştirdim ama şifreleyip başkalarının girişini engellemek istiyorum bu konuda da yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

bunları yapmadan önce uydu yapılanmadan uyduları sececeksin mesela 1-türksat 2-eutelsat 3-hotbird gibi tek sivic kullanacaksın sivice 1-tüksat 2-eutelsat 3-hotbird uclarını bağlıyacaksın sivicinde cıkışından cihaza bağlıyacaksın sivic kullanırken dreambox cihazları her sivicte calışmaz benim size önerim golmaster sivic yoksa neks de kullanabilisiniz bunu böyle yaparsanın kesin cözüm buketleri kilitlemeye gelince menüden ebebeyin kilidi kısmına geleceksin şifre değiştirme kısmından kendine göre bir şifre koyacaksın ve şireni yazacaksın yeni şifreyi tekrar yazacaksın ve ok ardından hafızaya al buket kısmına gel buketlerin üzerinde iken hangi buketi kilitlemek istiyorsan menü kilitle nin üzerine gel ok de kanalın kilitlendiğini göreceksin bun işlemi yapdıktan sonra eksit cık tekrar menü tam kapanma yeniden calışır ok cihaz kapanacak tekrar acılacak işlem tamam kolay gelsin size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya calıştım

Yorum yap

teşekkür ederim.

ancak salona 2 kablo götürmemek için diseq + option switch kullandım.

Diseq switchim goldmaster, option switchi de unuttum ama emp idi yanlış hatırlamıyor isem.

Neyse belki biraz kurcalayarak çözebilirim.
      gene de ilginize teşekkür ederim. Ancak arkadaşlardan başka öneriler de varsa bekliyorum.

Teşekkürler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X