• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

LGS kılavuzu yenilendi sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• LGS kılavuzu yenilendi sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak

LGS kılavuzu güncellendi, sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS kılavuzunun güncellendiğini ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sitesinde yayınlandığını duyurdu. Selçuk, 20 Haziranda yapılacak LGS kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarının 16 Temmuz'da açıklanacağını söyledi.
    Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayınında koronavirüs önlemleri kapsamında alınan önlemleri, LGS sınavı, YKS sınav sürecini ve sınıf geçme sistemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

'LGS KILAVUZU GÜNCELLENDİ'

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS kılavuzunun güncellediğini belirterek, meb.gov.tr adresinden yayımlanacağını söyledi. Selçuk ayrıca, LGS sınav sonuçlarının 16 Temmuz'da açıklayacağını belirtti.

'ÖĞRENCİLER 1.DÖNEM NOTLARIYLA ÜST SINIFA GEÇECEK'

YKS sınav süreci ile ilgili de TGRT Haber canlı yayınında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, 'YKS'de sadece 1.dönem konuları olacak' dedi. Bakan Selçuk sınıf geçme sorusuna ise, 'Öğrenciler 1. dönem notlarıyla üst sınıfa geçecek' ifadelerini kullandı.

'GEREKİRSE HAFTA SONU KURSLARI YAPILACAK'

Telafi eğitim sürecine değinen Bakan Selçuk, 'Çalışmalarımız devam ediyor. Gerekirse hafta sonu kursları yapılacak. Öğrenciler için el kitabı ve videolar hazırlıyoruz' şeklinde konuştu.

LGS KILAVUZU YAYIMLANDI, SONUÇLAR 16 TEMMUZ'DA AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) güncellenen 2020 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavın sonuçları, 16 Temmuz'da https://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

2020 yılı Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak merkezi sınava ilişkin Başvuru ve Uygulama Kılavuzu güncellendi. Kılavuzda sınav tarihi 20 Haziran 2020 Cumartesi günü olarak değiştirildi. Kılavuza göre, bu yıl tüm öğrenciler sınava kendi okullarında girecek.

Kılavuzda sınav giriş belgelerine ilişkin önemli bir değişiklik de yer aldı. Buna göre, belgeler, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınarak onaylanıp öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak. Daha önceki uygulamada öğrenci ya da veliler sınav giriş belgelerini okul müdürlüklerinden teslim alıyordu.

Kılavuzda yapılan bir diğer değişiklikle adayların geçerli kimlik belgesinde, yani nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartlarında, 15 yaşından itibaren fotoğraf bulundurulması şartı aranmayacak.

Nakil, zorunlu ikamet değişikliği, mevsimlik işçilik, yurt dışından gelmiş olma, tayin nedeniyle yer değişikliği gibi mücbir sebeplerden başka illerde bulunan öğrencilerin sınava katılabilmesi için, bu durumdaki öğrencilerin velileri, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine 15 Haziran'a kadar başvuru yapabilecek.

Ayrıca yapılan değişikliğe göre öğrencilerin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler sınavdan en az 7 gün önce e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden ilan edilecek.

Sınav sonuçları, 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak.
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Hazırlanıyor...
X