• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

11 ak 53-3 arıza

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 11 ak 53-3 arıza

s.a arkadaslar hepinize kolay gelsin elimde ( 11 ak 53-3 )var besleme calısıyor
    besleme cıkıslarım var fakat tv yi actıgımda bir anda yukleniyor.sonra kesiyor.
    yardım ederseniz sevinirim.simdiden tesekkurler.

ozler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar hepinize kolay gelsin elimde ( 11 ak 53-3 )var besleme calısıyor
    besleme cıkıslarım var fakat tv yi actıgımda bir anda yukleniyor.sonra kesiyor.
    yardım ederseniz sevinirim.simdiden tesekkurler.
    horzantal transistörünü ölç sağlamsa dst trafoyu deneyin.

Yorum yap

ustam aynı sorun bendede var ama bendeki horzantal transistörünü yakıyor. trafoyu değiştirdim ama sorun hala aynı buh 1015 kullandığım halde kalkıştan 2 saniye sonra yanıyor yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yap

ulas_ 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        ustam aynı sorun bendede var ama bendeki horzantal transistörünü yakıyor. trafoyu değiştirdim ama sorun hala aynı buh 1015 kullandığım halde kalkıştan 2 saniye sonra yanıyor yardımcı olursanız sevinirim
        transistörün orjınal olmasına dikkat edin.
        besleme çıkış voltajlarını kontrol edin transistörü takmadan 110v devresine ampul takarak voltajı ölcün.
        transistörün b gelen ayakta 10 mf 63v kondostörü ve kollektör ayahındaki kondostörleri yenileyin.

Yorum yap

premier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          transistörün orjınal olmasına dikkat edin.
          besleme çıkış voltajlarını kontrol edin transistörü takmadan 110v devresine ampul takarak voltajı ölcün.
          transistörün b gelen ayakta 10 mf 63v kondostörü ve kollektör ayahındaki kondostörleri yenileyin.
          ustam yardımını için teşekkür ederim. şasede c 110 kodulu kondansatör şişmişti onu değiştirdim yanma gitti rgb kartındaki tda 6108jf yanıktı onuda değiştim şuan televizyon secrenle oynadığım zaman yeşil gösteriyor ve yaklaşık 2 dakika sonra kapanıyor yeşil gösterirken zemin görünmüyor yanlış bilgi vermeyim. eski kondansatörün üzerinde .01 3.5 2000 yazıyor bunun yerine 9.1nf 1600 volt taktım onla bir baglantısı olabilirmi veya sorun nerede olur yardımcı olursanız minnettar olurum
          saygılar

Yorum yap

ulas_ 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ustam yardımını için teşekkür ederim. şasede c 110 kodulu kondansatör şişmişti onu değiştirdim yanma gitti rgb kartındaki tda 6108jf yanıktı onuda değiştim şuan televizyon secrenle oynadığım zaman yeşil gösteriyor ve yaklaşık 2 dakika sonra kapanıyor yeşil gösterirken zemin görünmüyor yanlış bilgi vermeyim. eski kondansatörün üzerinde .01 3.5 2000 yazıyor bunun yerine 9.1nf 1600 volt taktım onla bir baglantısı olabilirmi veya sorun nerede olur yardımcı olursanız minnettar olurum
            saygılar
            flaman ve rgb voltajın ne alemde kondostörden yapmaz ama orjınalıne yakın takmanda fayda var.
            kullandıhın rgb entegresine dikkat et varsa yeniden tak dene.

Yorum yap

premier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              flaman ve rgb voltajın ne alemde kondostörden yapmaz ama orjınalıne yakın takmanda fayda var.
              kullandıhın rgb entegresine dikkat et varsa yeniden tak dene.
              tda 6108jf orjinalını taktım zaten üzerindeki altan yanıktı ama sorun yine aynı secren voltajı 200 olması gerek ama 218 gösteriyor birde rgb kartına benim bildiğim 12 volt gelmesi lazım ama burda öyle bir voltaj göremedim şaseden gelen sokette 4 uç var biri şase diğeri 218 diğeri 105 volt ve son uçta eksi 5 volt şemada yokki kontrol edeyim iyice beynim dağıldı

Yorum yap

hangi şase seninki şase kodunu yaz şema bakayım.

Yorum yap

11 ak 53-3 şase

Yorum yap

arkadaşlar bende vestel zeta 11ak53 şase tv var.tv'de standby'da sorun yok kumandayla start alıyor ışık yeşile dönüyor tüp yükleniyor ama ne ses ne görüntü var yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X