• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Beşiktaş 1 - Fenerbahçe 2

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Beşiktaş 1 - Fenerbahçe 2

Ligin önemli derbisi ve liderlik çekişmesinde Beşiktaş 1 - Fenerbahçe 2 şeklinde sonuçlandı...Tebrikler Fenerbahçe...

Beşiktaş 1-2 Fenerbahçe
    29 Mart 2008 Cumartesi

Fenerbahçemiz, BJK İnönü Stadı'nda oynanan maçta, şampiyonluk yarışındaki rakiplerinden Beşiktaş'ı, kaptanı Alex'in her iki yarıda attığı gollerle 2-1 yendi. İlk yarıyı Alex'in kafa golüyle 1-0 önde kapatan Fenerbahçemiz, 74. dakikada kalesinde golü görmesine rağmen, 80. dakikada yine Alex'le bir gol daha bularak maçtan galip ayrılmayı başardı. Fenerbahçemiz puanını 63'e çıkartırken, Beşiktaş 58 puanda kaldı. Maçtan dakikalar şöyle:

4. dakikada Fenerbahçemizin Beşiktaş yarı alanının ortalarından kazandığı serbest atışı Alex kullandı. Alex'in ceza sahasına ortasında iyi yükselen Lugano kafayı vurdu. Top, üstten auta çıktı.
    7. dakikada sağ kanatta rakibini geçerek ceza sahasına giren Colin Kazım'ın köşeden içeriye çevirdiği topa, Kezman'dan önce Gökhan Zan müdahale etti. Kaleye yönelen topu son anda kaleci Rüştü kontrol etti.

11. dakikada sağ kanattan Colin Kazım'ın ceza sahasına ortasında Alex, penaltı noktası civarından ve Beşiktaşlı defans oyuncularını arasından yükselerek kafayı vurdu. Yerden seken top, sağ köşeden ağlarla buluştu. 0-1

26. dakikada sağ taraftan Tello'nun kullandığı serbest atışta, ceza sahasında kafalardan seken top, son olarak Kalecimiz Volkan'da kaldı.

30. dakikada sol kanatta Lugano'dan kaptığı topla hareketlenen Holosko, köşeden topu içeriye çevirdi. Ön direkte uzanan Kalecimiz Volkan, meşin yuvarlağı kontrol etti.

32. dakikada ceza sahası sol çaprazından Uğur Boral'ın ortasında sağ çaprazda gerilerden gelen Alex kafayı vurdu. Yerden seken top, az farkla yandan auta çıktı.

33. dakikada Delgado'nun yaklaşık 25 metreden yerden sert vuruşunda top, az farkla yandan auta çıktı.
    40. dakikada Fenerbahçe ceza sahasında oluşan karambolde Holosko, kafayla topu Nobre'nin önüne indirdi. Sol çaprazda Nobre'den önce topa müdahale eden Edu, meşin yuvarlağı son anda kornere attı.

İlk yarı Fenerbahçemizin 1-0 üstünlüğüyle bitti.

47. dakikada sağ kanattan Kazım'ın düşürülmesi ile kazanılan serbest vuruşu Alex kullandı,. Beşiktaş defansını aşan topa Edu dokunamadı.

58. dakikada Vederson, kaptığı topla soldan Beşiktaş ceza alanına sokuldu ve ortasını Kezman'a doğru yaptı. Kezman kafayla Alex'in önüne indirdi. Alex'ten önce araya giren Rüştü, topu uzaklaştırdı.

61. dakikada Delgado'nun pasına hareketlenen Holosko, Maldonado'dan kurtulduktan sonra sağ çaprazdan topu kalemize gönderdi. Volkan'ı geçen topa çizgi üzerinde Gökhan dokunarak, mutlak bir golü önledi. Daha sonra Volkan topa hakim oldu.

65. dakikada Tello'nun şuta az farkla auta gitti.

74. dakikada Beşiktaş, Serdar Özkan'ın sağ çaprazdan yerden vuruşuyla beraberliği yakaladı, 1-1

79. dakikada Alex'in kullandığı serbest vuruşta Kezman topa dokundu ama Rüştü önledi.

80. dakika İkinci golümüz de Alex'ten geldi. Topla hareketlenen Alex, ceza sahasındaki Semih'i gördü. Topu kontrol eden Semih, yeniden geriden gelen Alex'in önüne bıraktı. Alex, ceza sahası çizgisinin içinden plase bir vuruş yaptı. Beşkitaş kalesinin sol direğine çarpan top, oradan ağlarla buluştu; 1-2.

88. dakikada Beşiktaş defansını az adamla yakalayan takımımızda Alex, soldan gelen Ali Bilgin'in önüne çıkardı. Ali Bilgin de topu bomboş pozisyondaki Kazım'ın önüne attı. Kazım'ın vuruşunu Rüştü kontrol etti.

90+2. dakikada Semih'in düşürülmesiyle kazanılan serbest vuruşu bekletmeden kullanan Alex, topu Ali Bilgin'e attı. Ali Bilgin'e doğru hareketlenen Rüştü, kalesini terk etti. Rüştü'den kurtulan Ali Bilgin, ceza sahasının dışından boş kaleye vurdu. Ancak top yandan auta gitti.

Maç, Fenerbahçemizin 2-1 üstünlüğüyle sona erdi

STAT: BJK İnönü
    HAKEMLER: Yunus Yıldırım, Mustafa Emre Eyisoy, Alper Ulusoy

BEŞİKTAŞ: Rüştü, İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Baki, İbrahim Üzülmez(Ali Tandoğan dk. 46), Serdar Özkan(Batuhan dk. 85), Cisse, Delgado, Tello, Holosko, Nobre

YEDEKLER: Hakan Arıkan, Mehmet Sedef, Aydın, Schildenfeld, İbrahim Kaş
    TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam

FENERBAHÇE: Volkan Demirel , Gökhan Gönül, Lugano, Edu, Vederson, Colin Kazım, Aurelio, Maldonado, Uğur Boral(Semih dk. 65), Alex, KezmanAli Bilgin dk. 82)

YEDEKLER: Volkan Babacan, Yasin, Kemal, Önder, Selçuk
    TEKNİK DİREKTÖR: Arthur Zico

GOLLER: Alex (dk. 11 ve 80), Serdar Özkan (dk. 74)
    SARI KARTLAR: Cisse, Baki, Serdar Özkan (Beşiktaş), Edu, Colin Kazım, Vederson, Semih, Alex (Fenerbahçe)

Takimimla Gurur Duyuyorum.
    :::::::: Fenerbahceli olmak ayricaliktir ::::::::

Yorum yap

tebrikler fenerbahçe şampiyon azda olsa belli oldu.
      İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
      VU+ SOLO 2
      Popcorn Hour A-210
      TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
      UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
      DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
      NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
      DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
      NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

tebrikler fenerbahçe haketti ve kazandı

Yorum yap

ne güzel haketti ben bir bjkli olarak takımımım böyle bir galibiyetini sindiremezdim...

'' Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.''
          '' Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok."

Yorum yap

Bu kadar kufur ve yabanci madde atimindan sonra kotu bir oyun ile ve kotu bir yonetimle yinede hatayi baskalarinda arayanlara sasiyorum.Hani bir fikra vardi "hirsizin hicmi sucu yok " diye nedense aklim birden o fikra geldi.Ozellikle Celsi formasiyla gelen Celsitaslilari gorunce sasirdim.

Yorum yap

Gunnart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Bu kadar kufur ve yabanci madde atimindan sonra kotu bir oyun ile ve kotu bir yonetimle yinede hatayi baskalarinda arayanlara sasiyorum.Hani bir fikra vardi "hirsizin hicmi sucu yok " diye nedense aklim birden o fikra geldi.Ozellikle Celsi formasiyla gelen Celsitaslilari gorunce sasirdim.
              Takım kötü oynayabilir ama bu hakemin kötü maç yönetmesini gerektirmez. Kuralları uygulamakla yükümlüdür. Atılan madde konusuna gelince ne yazık ki her yerde oluyor böyle şeyler. Gerçi atan 12 yaşında bir çocukmuş ve hemen tribündeki diğer taraftarlarca dışarı atılmış ama neye yarar. Olan oldu. Son cümlen için ise sadece Lugano'nun parmakları ile "sekiz" işaret ettiği resmi hatırlatmak istiyorum.

Yorum yap

Gunnart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                zaten hep fıkra ve hikayelerle vaktiniz geçiyo gercekleri göremiyosunuz taçtan gol attınız çizgiyi görmemek için kör olmak lazım, kazımın sımacını görmemekse haksızlık olur hakkını yemeyin furbolcunun...

Yorum yap

Futbol boyledir zaten bir takimin futbolculari bi tane hata yapar ,herkes unutur.Kaleci veya hakem bir hata yapar hepimiz onlara yukleniriz.Benim televizyonda yada gazetelerde izledigime gore ileri-geri oynatarak seyredenler bile kesin karar veremiyorlar.Buna karar veremiyenler de bu isleri bizden iyi bilen prfesyonel hakamler.Peki hakemde korluk varda 170 cm lik Alexe kafa attiran ve milli takimdada ayni hatalari yapan uzun Besiktas mudafasinin hicmi hatasi yok? Ikinci golde Alexe faul yapiliyor , Alex tekrar ayaga kalkip golu atiyor Besiktaslilar enaz birdakika a seyrediyorlar seyircilerden farklari yok.Macta eniyi olan sekiz icine hakem bile girebilir fakat Rustu'den baska Besiktasli giremez .Atilan paralari ,cakmaklari kufurleri sadece oniki yasindaki cocuklara yuklemek ileride ayni seyleri kabullenmek olur.Hangi takim yaparsa yapsin karsi cikmak gerekir ve ben karsi cikiyorum.

Yorum yap

arkadaşım ben onları savunmuyomki hatada yapılabilir ama hatanın görülmesi ve kabul edilmesi önemlidir geçenyıl fortis kupasında bjk lehine yapılan hatalarıda gördük merak etme lehimize aleyhimize hiç fark etmez önemli olan hatayı görmektir siz bunu kabul etmiyosunuz halen daha ileri geri oynatanlardan bahsediyosunuz... isteyen istediği gibi görüyor ama birde vicdan var doğrular var herkesin vicdanına bırakıyorum saygılar...

Yorum yap

Gunnart Nickli Üyeden Alıntı
                      Futbol boyledir zaten bir takimin futbolculari bi tane hata yapar ,herkes unutur.Kaleci veya hakem bir hata yapar hepimiz onlara yukleniriz.Benim televizyonda yada gazetelerde izledigime gore ileri-geri oynatarak seyredenler bile kesin karar veremiyorlar.Buna karar veremiyenler de bu isleri bizden iyi bilen prfesyonel hakamler.Peki hakemde korluk varda 170 cm lik Alexe kafa attiran ve milli takimdada ayni hatalari yapan uzun Besiktas mudafasinin hicmi hatasi yok? Ikinci golde Alexe faul yapiliyor , Alex tekrar ayaga kalkip golu atiyor Besiktaslilar enaz birdakika a seyrediyorlar seyircilerden farklari yok.Macta eniyi olan sekiz icine hakem bile girebilir fakat Rustu'den baska Besiktasli giremez .Atilan paralari ,cakmaklari kufurleri sadece oniki yasindaki cocuklara yuklemek ileride ayni seyleri kabullenmek olur.Hangi takim yaparsa yapsin karsi cikmak gerekir ve ben karsi cikiyorum.
                      Beşiktaş'ın kötü oyunu, isteksizliği, herşey tamam. O konuda aynı fikirdeyim. Ama bütün bunlar hakemin -bence çok açık olan- penaltı pozisyonunu vermemesine mazeret olmamalı. Atılan maddeler konusunda da aynı fikirdeyim. Elbette tek suçlu o 12 yaşındaki çocuk değil. Anlatmaya çalıştığım topyekün bir hareket olmadığı. Yoksa bireysel bir harekettir deyip işin içinden çıkmak gibi bir niyetim yok. Zaten öylesi bakış açıları değil midir bugünlerin sebebi ??

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X